szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - niespokojny sen


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
nasia
2005-11-16
Email
witam wszystkich serdecznie! moja 4 miesięczna córeczka bardzo niespokojnie śpi. kręci się przez sen, a czasami dosłownie rzuca sie z boku na bok. najgorzej jest nad ranem. wcześniej miała kolki i wiązałam to z tym. ale kolki minęły a noce są coraz gorsze. może ktoś z was ma podobny problem?
Goga66
2005-11-17
14:46:41
Email
może za dużo wrażeń ma wieczorem? Moja czasem też tak się rzuca, zwłaszcza, jak jest u nas po poludniu dużo gości. A może nie odbekuje dobrze po ostatnim karmieniu i gazy ją gniotą w brzuszku?
nasia
2005-11-18
21:19:02
Email
moja mała ma też alergię i to może przez to tak się rzuca. Uczulenie ma prawie na całym ciele. Najgorsze, że nie wiadomo na co. Ja prawie nic nie jem, dokarmiam ją preparatem mlekozastępczym a plamy nie znikają. Byłam u kilku lekarzy, ale nie ma rady bo dziecko jest za małe aby podawać jakieś konkretne leki.
iza
2005-11-21
21:36:42
Email
witam dziewczyny. mam podobny problem. mam synka ma 7 mc. od porodu w nocy nie przespał dłuzej niz 2 godz. mam dosyc. ja wyglądam jak chodzący trup bo jestem wykonczona. mały ma alergie i tez nie wiadomo na co czasem jest cały w plamach. w nocy wierci sie płacze co chwile musze go brac na ręce.byłam u lekarza czemu nie spi w nocy, powiedział że taka natura. ja wiem ze musi byc jakas przyczyna.tak zazdroszcze innym mamom ze ich dzieci spią całą noc
kyja
2005-11-22
11:01:36
Email
cześć dziewczyny! mój synek, gdy miał 3-4 m-ce też niespokojnie spał-powód:azs, swędziała go w nocy skóra na całym ciele i budził się co chwilę ( wcześniej miał kolki).Po wielu perypetiach trafiłam do dobrego alergologa-zalecił badania, aby poznać przyczynę alergii,potem odpowiednia terapia i mały zaczął dobrze sypiać, zmiany na skórze wycofały się, zaczęlismy lepiej spać;-))), z tym,że zaczęłam go zabierac do swojego łóżka,z którego teraz nie mogę go "wysiudać":-))))).Już rok mija, jak Misio przestał spać w łóżeczku, mąż wyniósł się do innego pokoju;-) i nic nie wskazuje na to,że Michu opuści nasze łóżko:-)))Zyczę Wam cierpliwości-wszystko z czasem minie;-)Pozdrawiam:-)
nasia
2005-11-23
21:56:16
Email
KYJA jeśli możesz napisz proszę jaką terapię przeszedł twój synek i jakie badania zrobić u niemowlaka aby wykryć alergen? Mój lekarz twierdzi, że robi sie tyko testy, a to dopiero w wieku 3 lat.
bea161
2008-01-25
20:35:46
Email
witam wszystkich. Od prawie 4 miesiecy jestem podwojna mama. Kacperek jest zdrowy tak ywierdzi Pani doktor, poza tym ze ma alergie na kurz, roztocza, rumianek i sapke od urodzenia. Od jakiegos czasu starsznie niespokojnie spi nocy rzuca sie w lozeczku i w koncu budzi co dwie godz lub co godz. Pomozcie. Za 1,5 miesiaca wracam do pracy, moze to od alergii jakie lekarstwa mozna mu podac. Pomocy!!!!
ciekawa
2008-01-25
21:09:18
Email
Beatko Nasti ma tak okresowo a bynajmniej alergikiem nie jest. ostatnio całkiem niedawno tak miała przez kilka tygodni z powodu zębów. Przy zasypianiu sie rzucała, głowka na boki, w nocy płakała przez sen-zreszta ciągle tak miewa. musi czuć czyjac obecność. To żadna alergia-chyba ze ma zapchany nosek to trzeba czyscic i nawilżać. Nie martw sie to przechodzi i powraca-przynajmniej u nas tak jest.
bea161
2008-01-25
21:47:47
Email
dzieki za odpoiedz , wiem ze kidys przejsc musi Kacerek tez tak kreci glowka to od tyg tak jest i dzisiaj dzien tez tak bylo mam nadzieje ze bedzie lepiej a nosek czyszcze na biezaco i nie ma zapchanego bo tak jak u Was pojawia sie sapka i znika
kaprysna
2008-01-26
10:22:48
Email
Hej, Ja ide z moja mala do neurologa. 6 miesiecy sie meczymy, teraz jakby lepiej, ale takie okresy juz bywaly, wiec wole nie zapeszac. Nie wierze w "taka" nature dziecka. Musi byc jakis powod dlaczego dziecko z krzykiem budzi sie lub dlaczego na sile otwiera oczy przy zasypianiu,chociaz ma powieki ciezkie jak olow ze zmeczenia,jakby balo sie snu. Rozumiem leki nocne i przed zasnieciem u starszych dzieci, ale u niemowlat od urodzenia? Moja mala potrafi 9 godzin na dobe sypiac. Mysle, ze to malo jak na 6 miesieczne dziecko. Ja potrafie dluzej sypiac. Niby rozwija sie wspaniale. Pediatrzy niczego sie nie dopatruja. Czasami sa jakies urazy okoloporodowe, ktore np. moga powodowac nagle bole glowy. Wole to sprawdzic. Tak dla mojego spokoju. Jesli jest wszystko ok to bedzie mi latwiej zrozumiec i zaakceptowac "taka" nature dziecka. Jesli jest wysypka to pewnie to jest powodem niespokojnego snu, ale u nas zadnych takich objawow nie ma i nie bylo a problem jest :-/ Pozdrawiamy
aneta76
2008-01-26
10:42:44
Email
To ja wam napiszę, że moja córka, obecnie 3 lata i 2 miesiące, odkąd skończyła 6 miesięcy, spi bardzo niespokojnie, rzuca się, teraz gada przez sen... Ostatnio nie jest to już tak często jak kiedyś, ale uwierzcie mi od 3 lat chodzę niewyspana. Byliśmy u wielu lekarzy, również u neurologa, wszystko jest niby ok. rozwija się prawidłowo, jest bardzo samodzielna. A odnośnie długości snu, to przed ukonczeniem 3 lat przestała spać w dzień, co wcale nie przekłada się na dłuższy sen w nocy, potrafi spać 8,9 godz.na dobę. Ja sama potrzebuję nieraz tyle snu, a i tak ciągle chodzę niewyspana, jak czasem ze 3 razy w nocy mnie córka zbudzi. Cały czas czekam, aż z tego wyrośnie, już jest lepiej niż kiedyś, bo zdarza się kilka nocy z rzędu bez budzenia. Pozdrawiam wszystkie niewyspane mamy i ich pociechy. Trzymajcie się, kiedyś będzie lepiej.
katarzyna_j
2008-01-26
11:37:31
Email
To wątek dla mnie. Kuba ma 5 miesięcy z kawałkiem i budzi się na jedzenie co godzinę-dwie w nocy. Są takie noce, że zawsze co godzinę. Wstaję wtedy tak niewyspana. A on w dzień odrabia, tylko tak krótkimi drzemkami, że ja niz zdążę zasnąć, a on już się znów budzi, więc ja nie mogę nadrobić nocnych strat. Jak śpi to dość spokojnie. Tylko śpi na brzuchu i przed zaśnięciem przekłada szybko głowę z boku na bok. Dla mnie nerwowo, ale może po prostu szybko i już. Nie wiem. Ale też rozwija się rewelacyjnie i nie ma żadnej alergii. Marzę, żeby przestał budzić się w nocy na jedzenie tyle razy. Niech się budzi nawet 2, ale nie 10-12!
bea161
2008-02-06
10:40:23
Email
hej! Pozdrawiam wszystkich! Chciałam was zapytac od kiedy wprowadzacie mleko nastepne, poniważ moja pan doktor kazała mi wprowadzić dopiero za miesiac, ale mój Kacperek jest głodny, a poza tym nie chce jeść zupek. A co do alergii podałam krople zyrtec i jest troche lepiej.papa.
iffcia
2008-02-06
20:45:05
Email
DZiewczyny bardzo Wam współczuje. U mnie Szymek bardzo niespokojnie spal i płakał przez sen jak miał ok pół roku do pierwszych ząbków czyli prawie 3 miesiące. Ale u nas to były zęby. Jestem teraz znowu w ciąży i na samą mysl że czasami 2 dziecko może tak nocki załatwiać to mam dreszcze. Tak czytałam Kasiu o tym że Twoje maleństwo potrafi budzić sie co godz w nocy na jedzenie. Ja wiem że teraz jest teoria że karmic na żądnie ale ja bym spróbowała go przetrzymać. po prostu ponosić np, aż uśnie znowu albo dać do picia wode żeby oszukać. W ogóle to staję sie przeciwniczką karmienia na rządanie. Jak Szymas był mały to "dzięki" karmieniu na rzadanie przybrał poł kg przez tydzień. Lekarka sie pytała czy chcę go spaćś jak świnie. Tylko jak miałam oszukiwać dziecko które było przyzwyczajine że tylko cyc i wody nie chciało. Siostra miała podobny problem. Lekarz stwierdził jak miał 2 czy 3 mies że ma go karmic najwyżej co 3 godz. Chyba trochę nie na temat wleciałam , ale ja próbowałabym wszystkimui sposobami oszkiwać w nocy dzidzie. i dać jej 1 czy 2 razy jedzenie. Pozdrawiam tzrymajcie sie i duuuużo cierpliwości życze
bea161
2008-02-06
22:48:05
Email
ja oszukuje małego ale i tak za godz się obudzi i juz nie wiem co lepsze zy dać jeść czy oszukiwać. Chce cię jednak pocieszyc że moje pierwsze dziecko jak miało miesiąc to sie przestało budzić, każde dziecko jest inne tak jak każda ciąza, potwierdzam sama na sobie się przekonałam.Bądź dobrej myśli.
eva
2008-02-06
23:10:30
Email
Mój Olek ma obecnie 1,5 roku. Na początku były kolki i budzenie co 1 albo 2. Potem ząbki - budził sie mniej więcej 5 razy. Teraz nie mam na co "zwalić winy" a budzi się czasem raz a czasem 5-8 razy. Nie mam pojęcia dlaczego. Tak jak któraś z Was pisała - krzyczy przez sen i strasznie sie rzuca. Od jego porodu były może 4-5 nocki przespane w całości. Nie ma alergii - lekarz mówi, że taka jego natura, ale ja pytam, czy długo tak jeszcze bedzie? Ja sobie jakoś radzę, ale jak Olek budzi sie tak często to potem w dzień chodzi niewyspany a co za tym idzie jest marudny. Pozdrawiam wszystkie niewyspane mamy. Trzymajcie się cieplutko
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum