szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zez i okulary u niemowląt


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
Goga66
2005-11-04
Email
No i sprawa z atropiną zakończona. Byłyśmy z Zuzią u okulistki. Nadwzroczność 2 i 2,5 dioptrii, co podobno u 4,5-miesieczniaka jest fizjologiczne. I wszystko byłoby OK ale Zuza za bardzo zezuje - jednym i drugim oczkiem. Doktor stwierdziła, że ma słabe mięśnie. Powiedziała, że teraz się nie czeka jak kiedyś, tylko jak najszybciej zakłada okularki. Na razie +1 a jak będzie trzeba po miesiącu dołoży 1/2 dioptrii. Jak się nie poprawi, to zasłanianie jednego oczka a jak i to nie pomoże to operacja w Krakowie, bo tam najlepiej podobno. No i masz babo placek. Będę mieć niemowlaczka w okularach :) He, ale jak to moje żywe srebro wytrzyma z taką niewygodą. Kto ma jeszcze niemowlaka w okularach???
marta0309
2007-06-19
14:32:27
Email
malutka czy ty bylas kiedys w dziale ciąza "listopad 2006"? to by sie zgadzalo bo masz 8 miesieczna coreczke:) my dalej tu jestesmy w dziale listopadowe dzieciaczki 2006:)
jarzynka
2009-03-10
11:57:29
Email
Cześć dziewczyny!:) Ja pierwszy raz tutaj. Jak dobrze że znalazłam to forum. Widzę że borykacie się z tym samym problemem. Ja jestem z Krakowa, moja córcia ma 11 miesięcy i wczoraj byłam z nią u okulisty. Zauważyłam gdzieś koło 7 mjiesiąca że jedno oczko jej lekko zezuje. Ale tylko chwilami, więc zdecydowaliśmy że poczekamy, bo tak też twierdził nasz pediatra.Teraz się to nasiliło i mam wyrzuty sumienia że nie poszliśmy wcześniej. Okulistka nam kazała kropić oczka atropiną i przyjść za tydzień na dokładne badanie. Pójdziemy bo to w ramach tej wczorajszej wizyty ma być (60zł), ale nie jestem zadowolona z niej. Nawet nic nie pytała o wady wzroku w rodzinie ani o nic.Gabinet obskurny i nawet nie ma gdzie położyć małej. Może macie jakieś namiary na dobrego okulistę dziecięcego w Krakowie?Strasznie się boję że wyjdzie coś poważnego na tym badaniu. No ale zobaczymy.Pozdrawiam:) I piszcie jak będziecie wiedziały coś nowego!!
Tysiek
2009-03-10
14:47:48
Email
Cześć. Jestem z Warszawy i mam podobny problem. Wczoraj byłam u okulisty z moją roczną córcią. Ucieka jej raz jedno, raz drugie oczko. Ale momentami patrzy prosto. Była to druga wizyta. Na pierwszej w listopadzie Mała miała badane dno oka i wszystko było w porządku, miałam tylko obserwować, czy zez się pogłębia. Wczoraj właściwie niczego się nie dowiedziałam, oprócz tego, że Mała zezuje i że za miesiąc trzeba zrobić dokładne badania. Przed kolejną wizytą mam jej zakrapiać oczy przez trzy dni atropiną. No i prawdopodobnie skończy się okularkami. Stąd moje pytanie - Jak takie maluchy znoszą noszenie okularków?
nelinka
2009-03-21
23:03:28
Email
Witam.Jestem mamą 4-letniego Bartusia.Synek od wczoraj nosi okulary +4 i stwierdziłam, że musi w nich widzieć dużo lepiej bo chętnie je nosi.Co do wyrastania z nadwzroczności to moja 14-letnia córa pierwsze okulary miała +2,5 ,następne+1,5, a teraz+1(na lewe oko, prawe ma całkowicie zdrowe),więc znaczna poprawa jest
ewcor
2009-07-03
00:36:00
Email
czesc, jak dobrze, ze znalazłam wasze wpisy!...wlasnie wróciłam z córeczka (6 miesiecy) od okulisty. Lekarka stwierdziła +5 i +7. Zaniepokoiło mnie lekko uciekające oczko i wrodzona wada wzroku mojeg męża, ale taka diagnoza zupełnie mnie powaliła! Czy któras z was ma podobny problem. Napiszcie, proszę, jak wasze dzieci to znosza i czy jest szansa na poprawe. Jestem zupełnie zdezorientowana, u mnie w rodzinie nikt okularów nie nosi, więc temat jest mi zupełnie obcy...i te okulary dla mojego maleństwa :(
swiktoria
2010-01-26
01:41:40
Email
Mam 5-o letnią córkę. Po badaniu okulistka stwierdziła u niej nadwzroczność +5 i +7,5. Czy ktoś miał taki przypadek i czy ta wada jest do wyleczenia ? Wcześniej u okulisty nie byliśmy gdyż nie było żadnych oznak, a na bilansie czterolatka wszystko było o.k. Około miesiąca temu dopiero zauważyła żona że córka od czasu do czasu mróży jedno oczko. Pozdrawiam
Goga66
2010-02-26
11:33:12
Email
Jeśli mieszkacie w Warszawie, to polecam dr Zamłyńską - uchodzi za najlepszą tu specjalistkę od dziecięcego zeza i dziecięcych oczu. Sama byłam u niej z córeczką dwukrotnie. Na szczęście u Zuzi zez został wyklucozny przez nią. Ma jednak podejście do dzieci i ogromną wiedzę.
jasio
2012-05-31
12:44:40
Email
Witam. Mój synek matera 7 miesięcy i tydzień.Wokularach chodzi już ponad miesiąc.Zaniepokoiło mnie pocieranie oczu i uciekające oczkoPostanowiłam, że sprawdzę, co się dzieję. Badanie dna oka wyszło ok, ale okazało się, że ma nadzwrocznosć. Wytłumaczyła mi pani doktor, że może wada sama się wyrówna, ale zostanie zez, który trzeba operacyjnie eliminować i dlatego trzeba teraz załozyć okilary, aby tego uniknąć. Okazało się, że może to być genetycznie odziedziczone, ponieważ mój brat miał to samo i jak miał 1,5 roku też nosił okulary i dzięki temu teraz nie ma problemów!w lipcu jedziemy na kontrole więc zobaczymy jak to będzie!mama nadzieję, że ok;-)
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum