szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - koszmar przez cały dzień


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
gabi
2005-10-31
Email
Witam was wszystkie dziewczyny.Znowu mam problem, mój mały za kilka dni kończy 3 miesiące,a wiec nadal jest malutkim dzieciaczkiem,a nie chce wogóle spać w ciągu dnia.Pierwszy miesiąc swojego życia spał bardzo dużo, praktycznie przez cały czas,budził się tylko na karmienie20-25 minut i znowu spał.Później było troche gorzej,ale jeszcze mu się zdarzało przespać dwa razy po 1,5 godziny,a teraz nic.Jak wstanie o 7 rano,tak potrafi do 7 wieczorem być cały czas na czuwaniu,wszystkiego razem co śpi to dwie drzemki po 15 minut przez cały dzień,uważam że to stanowczo za mało.Nie wiem co robić usypiałam go już na wszystkie sposoby:noszac,tuląc,kołysając,zostawiajac samego w łóżeczku,we wózku,przy piersi i nic,jak mi sie uda to 15minut i koniec.Próbowałam już całkowitej ciszy , cichej muzyki,telewizora i dno.Natomiast kiedy tylko wyjdziemy na spacer mały natychmiat zasypia i śpi nawet 4 godziny,więc nic innego mi nie pozostaje jak szykować sie i wychodzic,czy jest zimno czy nie,czy wieje.Aż się boje jak przyjdą deszczowe,pochmurne i wilgne dni,kiedy nie bedzie mozna wyjsć na spacer,nie wiem co zrobie.Wczoraj byliśmy u mojej teściowej na obiedzie,spedzilismy tam kilka godzin i mały kompletnie nic nie spał,chodź teściowa go husiała i bujała bo twierdziła ze to pomoże to nie pomogło.O 17-tej miał strasznie małe, zaczerwienione oczka,ziewało mu sie okropnie i co chwile aż miauczał,wiec znowu poszły w ruch wszystkie próby.Naprawde nie mam siły,widze ze moje dziecko się męczy a nie potrafie nic zrobić,sama bym się zdrzemneła chodź pół godziny w ciągu dnia a tu nic.Poradzie coś,jak Wy usypiacie swoje maluszki?To trwa już ze trzy tygodnie,za chwile zima,nawet nie chce myśleć co dalej,musze obrać jakaś taktyke,przecież on musi spać w ciągu dnia.Pomocy!!!
agnieszka74
2005-11-02
21:39:05
Email
Dziewczyny !!!
Aby otworzyć książkę potrzebny jest program Adobe Reader....w Wordzie sie nie otworzy.
Jak ktoś jeszcze nie ma ksiązki mogę przesłać :)))

gabi
2005-11-02
22:12:32
Email
Ja pierwszą próbe podejmuje jeszcze rano między 9 a 10 kiedy widze że Dawidek zaczyna ziewać i być niecierpliwy.Zazwyczaj zasypia na te 15 minut,a później jest już coraz gorzej,ratuje nas jeszcze spacer,ale jak nie wychodzimy to naprawde jest cieżko.Wtedy zasypia tak koło 14-tej na te swoje 15 minut i już do wieczora koniec.A teraz mały smacznie żpi od 19:30 i pewnie wstanie o 3-ciej,później znowu zaśnie do 6:30 i koniec.Wierzcie mi dziewczyny,że ja sie normalnie boje ranka,jak pomyśle sobie co mnie znowu czeka.Z niecierpliwością czekam na wieczór i wtedy to dopiero nadrabiam wszystkie moje zaległości.Mam ogromną nadzieje ,ze sie to zmieni i jeszcze będziemy mogły się Doti pochwalić jak to nasze aniołki słodko spią.
@neczk@
2005-11-03
10:21:20
Email
Czy ja tez moglabym poprosic o te ksiazke??? Z GORY DZIEKUJE.
Goga66
2005-11-03
10:46:48
Email
Też bardzo poproszę. goga@acn.waw.pl
Goga66
2005-11-03
10:54:05
Email
Domyślam się, o jaką metodę chodzi. Metoda pani Hogg jest podobna tylko mniej drastyczna. Ona bierze dziecko na ręce, kiedy płacze ale jak tylko się uspokaja odkłada do łóżeczka. Przytula ale nie rozmawia, nie śpiewa. I tak do skutku. Czasem po raz pierwszy i 100 razy. Ale następnego dnia jest lepiej a po kilku świetnie. No i cały czas jest w okolicach łóżeczka, tyle, że nie patrzy na dziecko. Strasznie te maluchy są empatyczne. Zuzia budzi się, kiedy dłużej patrzę na nią :)
renya
2005-11-03
13:02:03
Email
Edyta podaj maila!
renya
2005-11-03
13:17:25
Email
Kochane! Ja też proszę o radę - widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Moja malutka ma 3 miesiące. Noce (odpukać!!!) przesypia w miarę znośnie. Potrafi zasnąć po kąpieli ok.18-19.00 i śpi spokojnie. Na jedzonko budzi sie dopiero ok 4.00 i potem znowu zasypia. Gorzej bywa w ciągu dnia (nie jest to nasz stały kłopot, bywają lepsze i gorsze dni). Dzisiaj akurat jest fajniutka. W tej chwili śpi (już od 2 godzin) - nie przeszkadza jej muzyka, dźwięki dochodzące z kuchni... Od czasu do czasu słodko się uśmiecha ;))) Ale jak pomóc jej zasnąć w momencie, kiedy jest najedzona, śpiąca (trze oczka, marudzi), a sen nie nadchodzi, albo co gorsza trwa 20 minut i ... dziecko znowu na niespokojnym czuwaniu. Pomijam fakt, że ja wtedy nic nie mogę zrobić, ale przede wszystkim szkoda mi maleństwa, bo wiem, że jakby przekimała się godzinkę czy dwie to czuwanie byłoby radośniejsze (i dla niej i dla mnie). Życzę spokojnych snów maluszkom, a Mamy serdecznie pozdrawiam!

Goga66
2005-11-03
13:56:23
Email
Dziękuję za książkę. Przerzuciłam ją na razie. Ale jest pewien problem. Zuza absolutnie nie chce jeść zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Jada jak noworodek (był już okres, że było lepiej. Ma teraz 4,5 mies. i w nocy jada po troszeczku co 1,5-2 godziny. Więc śpimy razem. Oszaleć można. Zasypia natychmiast. Chodzi spać po 23.00, po kąpieli o 20.00 robi się tylko bardziej ożywiona. W dzień jest różnie. Czasem śpi na spacerze i wtedy jada rzadziej. Co zrobić, żeby jadała nie tak często? Chyba otworzę n odrębny temat na forum
gabi
2005-11-03
21:38:09
Email
Dzięki za książke Renya..Jestem pełna nadziei,że po przeczytaniu jej znajde jakiś pomysł na dłuższe zasypianie mojego maleństwa,bo mój problem jest dokładnie taki sam jak u Ciebie.Ja nawet już nie pamiętam kiedy Dawidek spał dłużej niż godzine ,w domu oczywiście,bo na dworze śpi.Biore się za czytanie.
Dominika
2005-11-03
22:30:06
Email
jesli mozna prosic o te ksiazke bede bardzo wdzieczna moj mail to korkoszowie@o2.pl... z gory dziekuje :)
Dominika
2005-11-04
20:42:22
Email
Renya slicznie Ci dziekuje za ksiazke... ciesze sie ze na tym forum sa tak fajne mamusie i przyszle mamusie ktore sobie nawzajem pomagaja... pozdrowionka odemnie i mojego Kubusia
renya
2005-11-07
20:07:43
Email
Hihihi! Od początku jestem zdania, że na tym forum są same fajne mamusie i brzuchatki ;))) Ja również dostałam tę książkę od jednej z mamuś, więc po prostu przesyłam ją dalej. Jeśli jeszcze któraś z Was jest zainteresowana - polecam się (najlepiej zostawcie wiadomość na gg 9057623). Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnych snów!

Pysia
2005-12-12
14:45:10
Email
proszę prześlijcie mie tę książkę błagam
Pysia
2005-12-12
14:45:11
Email
proszę prześlijcie mie tę książkę błagam
Pysia
2005-12-12
14:46:03
Email
proszę prześlijcie mie tę książkę błagam
Magda
2005-12-12
16:07:08
Email
Czesc Babeczki! ja tez bardzo prosze o te ksiazke!!!! magdalenakoz@yahoo.com Dziekuje i pozdrawiam cieplo.
renya
2005-12-14
17:10:10
Email
Pysia podaj maila, albo daj mi znac na gg :D
renya
2005-12-14
17:10:31
Email
Pysia podaj maila, albo daj mi znac na gg :D
Magda
2005-12-16
21:27:37
Email
Bardzo prosze o przeslanie tej ksiazki! magdakozicka@hotmail.com Moja Julka ma co prawda 2 tygodnie, ale tez mam problem z uspaniem jej w ciagu dnia. Czasem nie moze zasnac przez 2-3 godziny po karmieniu. Zasypia na 15 min. po czym budzi sie i tak w kolo. Nie wiem czy nie jest zbyt mala na metody polecane w tej ksiazce? Skoro placze to moze rzeczywiscie cos jej jest? Moze troche starsze niemowlaczki musza sie nauczyc zasypaic same? Nie wiem, jestem swierzo upieczona mama i prawde mowiac chodze po omacku w temacie "macierzynstwo". Jezeli macie jakies rady, bardzo prosze o sugestie. Dodam ze karmie mala butelka od 2 dni, ale chyba wroce do piersi, wydawalo mi sie ze te jej okresy czuwania to efekt mojej niewystarczajacej ilosci pokarmu i tego ze jest malo wartosciowy, ale zastanawiam sie czy nie zrobilam bledu, skoro ona tak samo reaguje przy butelce. Chyba wroce do piersi. Mam nadzieje ze mi sie jeszcze uda!
Dagmara
2005-12-17
23:16:37
Email
mój Mateusz za 3 dni kończy 3 miesiące i praktycznie nie śpi cały dzień. Uśnie na 20- 30 minut i koniec. Jest śpiący,zmęczony ,ziewa,oczka zaczerwienione ,marudzi ale jak uśnie nie może dłużej pospać.Za to noce przesypia prawie całe. Budzi sie 2-3 razy na cycka i śpi dalej. Dlaczego tak jest że mimo zmęczenia nie może dłużej niż te pól godziny pospać w dzień?
anka74
2005-12-25
15:34:48
Email
Jak czytam wasze posty to jak bym czytała o moim Stasiu. W 7 dniu zaczely sie kolki po 3 tygodniach z esputiconu przeszlam na infacol chyba sa efekty pisze chyba bo sama juz nie wiem. Noce sa duzo lepsze, ale w dzień prezy sie i steka i to sie miesza z puszczaniem bąków sama nie wiem czy to kolki czy te baczki to efekt leku i to mu pomaga z jednej strony a z drugiej czemu tak sie preży i nieraz krzyczy i płacze. No i w dzień prawie nie śpi po 15 minut oczka mu sie kleja a on zasypia na 10 min. i znow "czuwanie. Prześlijcie mi ksiązke chociaz nie wiem czy dam rade sie zastosowac do jej rad bo nie wiem czy on nie śpi z bolu czy z marudzenia. Moj adres osiolki@op.pl Dzieki
Misia
2006-01-05
12:40:36
Email
prześlijcie mi proszę tę książkę. Misia
Magdalenka
2006-01-05
18:54:06
Email
Prześlijcie mi proszę tę książkę - wyrza@poczta.onet.pl
Olka
2006-01-05
22:59:12
Email
Też poprosimy o książeczkę:) Zapraszamy na www.patrykk.smyki.pl
baster
2006-01-16
20:54:56
Email
jeżeli to nie kłopot to ja też poproszęe o tę książkę. serdecznie dzięekuję. anusia385@vp.pl
czesia
2006-01-16
22:47:43
Email
cześć dziewczyny, jeszcze nie jestem mamusią i w większości czytam dział ciąża, ale za niecały miesiąc dołączę do forum dla mam. Będę wdzięczna za przesłanie również mi tej książki. Pozdrawiam wszystkie mamunie
gabrysia75
2006-01-20
13:28:00
Email
Witajcie Mamusie. Jestem mamą 5-letniej Zuzi i 2 - miesiecznej Emilki. Moja Emilka była strasznym śpiochem, ale od tygodnia coś się jej pokręciło i w ogóle nie moze zasnać po kąpieli. Wzcoraj szalała do północy. Boję się, co będzie wieczorem. Bardzo proszę o przesłanie książeczki (gabrysia.wasacz@wp.pl). Z góry dziękuję. Czytałam już Każde dziecko moze nauczyć się spać, ale Emi na opisaną tam metodę jest chyba jeszcze za mała
anchelafiona
2006-01-21
20:38:59
Email
też bardzo proszę o książeczkę na adres anchelafiona@op.pl
a_lais
2006-01-24
13:27:22
Email
Dziewczyny blagam wyślijcie mi tę książę. juz z mężem ledwo chodzimy, a mój amły chyba niedlugo peknie z krzyku i ciąglego dojenia piersi. z Góry dzięki tarnosia9@op.pl
Goga66
2006-01-24
17:15:10
Email
już ją powinnaś mieć
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum