szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - jakie szmatki dla niskiej kobitki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
rena27
2007-09-27
Email
cześć dziewczyny!!! może mi coś poradzicie bo sama już nie wiem w co mam się ubierać by wyglądać trochę poważniej. chcę tak wyglądać ponieważ mam już dość tego że ekspedientki proszą minie o okazanie dowodu!!!! kiedy kupuję wino dla gości, piwo dla męża itd. mam 150cm wzrostu (rozmiar ciuchów 34) 27 lat, męża i dziecko i mało brakowało a byłoby drugie ;))
agnieszka_z
2007-09-28
23:08:46
Email
Swietny temat :) ja mam 155 i 45 kg :) rozmiar 34 (no teraz przez biust 36). Jak ostatnio kupowalam ciuchy dla chlopcow i powiedzialam ze mam blizniaki to pani sie usmiala po pachy i stwierdzila zebym nie zartowala :)
agnieszka_z
2007-09-28
23:10:24
Email
Poza tym ja nie widze problemu, po co sie postarzac na sile... przeciez 90% kobiet robi wszystko zeby sie odlmlodzic, a my malutkie mamy to bez wiekszego wysilku :)
bea1978
2007-09-29
11:45:19
Email
Dokładnie!! Zgadzam się z Agnieszką, ja mimo że jestem wysoka bo około178cm. miałam podobny problem do 25 roku życia. W sklepach proszone mnie o dowód osobisty, na słowo nikt mi nie wierzył. Wtedy cieszyłam sie ogromnie z tego powodu, nie chciałam sie postarzac na siłe. W pierwszej i drugiej ciazy przytylam po 23kg. Przed ciaza ważyłam 50kg. na koniec ciazy 73kg,zostalo mi z tego 10kg, przy drugiej na poczatku wazylam 60kg, zostalo mi znowu 10 mam jakieś 70kg, Przy moim wzroscie niby tego nie widac ale ja sama widze jak waga dodała mi wieku. To jest straszne bo teraz juz nikt nie daje mi mniej niż mam(29)kazdy daje najwyzej rok mniej albo tyle co mam. Na szczescie nie wiecej hihi. Dziwię się że ktoś wogóle moze pomyślec o tym zeby dodawac sobie wieku na siłę, a tym bardziej kobieta!! Ciesz się z tego że wyglądasz młodziej, jeszcze na starosc sie nadreczysz, naogladasz zmarszczek :)))
rena27
2007-09-29
13:41:14
Email
ja przy wzroście 150 cm ważę 42 i mam problem z kupieniem spodl bo nie dość ZE są dużo za długie to jeszcze za szerokie w biodrach i w pasie a skracać nie ma sensu tracą fason mógłby ]ktoś spomyśleć i szyć ciuchy dla nis]kich
agnieszka_z
2007-09-29
19:13:03
Email
Rena ja mialam przed ciaza niecale 60 w pasie, nieduzo w biodrach i ze spodniami problemu nie mialam. Trzeba dobrze szukac... i niestety czasami sporo zaplacic. Jeansy dostaniesz napewno bez problemu, a skrocenie nogawek to tez nie problem.
agnieszka_z
2007-09-29
19:13:49
Email
A niestety wiekszosc ciuchow jest teraz szyta pod standardowy wzrost.
ciekawa
2007-09-29
20:37:11
Email
A jak tak sobie myślę że w każdym wieku pasują nieco inne długości-nie wiem jak wy ale jak widzę nawet bardzo zgrabną kobitkę koło 25-30 w miniuwie to jakoś nie bardzo to wygląda. Ani to postarza ani to odmładza-po prostu myślę ze nieco dłuższa spódnica przed kolanko doda klasy a nie koniecznie lat.
rena27
2007-09-29
22:37:01
Email
oczywiście skrócenie nogawek to nie problem, niejedne spodnie już skracałam ale zawsze po skróceniu tracą fason i nie nadają się do chodzenia bo wyglądają dziwnie. nigdy nie kupiłam spodni które byłyby w sam raz. wszystkie są za długie!
rena27
2007-09-29
22:41:22
Email
moim problemem jest jeszcze to ze mam za krótki tułów i pzez to brak wcięcia w talii i nie wiem co zrobić by to ukryć i wysmuklić talię
rena27
2007-09-29
22:44:27
Email
jak założyłam taki szerszy pasek to pierwsze dwa żebra miałam ściśnięte a na dole dotykał kości biodrowej. no może dwa żebra to nie ale jedno napewno
rena27
2007-09-29
22:45:56
Email
jak założyłam taki szerszy pasek to pierwsze dwa żebra miałam ściśnięte a na dole dotykał kości biodrowej. no może dwa żebra to nie ale jedno napewno
Goga66
2007-09-29
23:21:29
Email
A ja się nie zgadzam, że mini nie mogą nosić kobiety w średnim wieku. Znam kilka pań po 50-tce, które mają REWELACYJNE nogi i wyglądają w mini wspaniale (oczywiście nie super mini, w którym zresztą i wiele młodych dziewczyn wygląda paskudnie). Dużo zależy od kroju tego mini, od typu urody i od tego, co się do tego mini włoży dodatkowo. Jakie buty, jaki żakiet, bluzkę czy sweter. Sama mam dziewczęcą sylwetkę i stosunkowo młodą jeszcze twarz i nie zamierzam ubierać się jak poważna pani albo "stara Kornacka". Dziś broniłam dyplom licencjacki w sukience na dłoń przed kolano i usłyszałam same komplementy - nawet od obcych mi osób z uczelni. Ale sukienka ma formę jakby eleganckiej szmizjerki.
ciekawa
2007-09-30
07:49:17
Email
Gogga nie dokręcaj sobie! Po poropstu uważam ze pewne typy strojów są zarezerwowane nie tylko dla ładnej figury ale i wieku. Moja mama ma ładna figurę ale gdyby chciała wyskoczyć w mini to napewno bym jej na to nie pozwoliła. Nie oznacza to że ma nakładać barchanowe majtki i spódnice do kostek:)Moja mama ma koleżanki w pracy które niezależnie od wieku podążają za roweczkiem w dekoldzie:) Matko jak to paskudnie wygląda-dekold prawie do pasa u 50-letniej kobiety!!! I jaka by była piękna to kurna nie wypada i już. A wiek ma swoja prawa i dekoldzik juz nie ten:)Wszystko wymaga wyczucia i smaku. Reniu talie uwydatnisz zakietami, bluzkami i sukienkami szytymi z klinów. one sie zwężają w talii a lekko rozchodzą na biodrach. to wydłuży sylwetkę i wyszczupli talie. I dekold w serek, karo ale nie koszulkowy bo to skraca. I zamiast tej spódniczki ze zdjęcia jakaś ołówkowa-wydaje mi sie ze trapezik też cię skraca.
agnieszka_z
2007-09-30
09:32:21
Email
Goga gratulacje obrony!! Na ktorym wydziale UW studiujesz??
Goga66
2007-09-30
09:32:50
Email
Ciekawa - przy jakiejś okazji przefotografuję Ci swoje zdjęcia kiedy miałam 35 lat - w mini. Byłoby śmieszne żebym nie mogła sobie nam inni pozwolić. Masz przesadnie tradycyjne podejście. Może wynika to z faktu, że nie przekroczyłaś 30-tki i jakoś sobie jeszcze 40-tki nie wyobrażasz :) a może otaczają Cię kobiety, które po 30-tce wyglądają ja "baba polska" - to moje określenie na panie z przyciężką figurą i osobowością zmęczonej kobiety w średnim wieku. W każdym razie spory dekolt, gdy ciało niepomarszczone a biust pełny, wygląda ładniej na dojrzalszych kobietach niż wychudzonych 20-tkach. Nie chodzi o robienie z siebie małolatki. To kwestia stylu. Pewnie, że śmiesznie wygląda 40-50-tka w legginsach i cekinach ale śmiesznie w wielu strojach wyglądają i 20-tki, które mają figury pań 50-letnich z brzuchem, zwisającymi tłuszczami i dużym cellulitisem na udach
agnieszka_z
2007-09-30
09:35:11
Email
Rena Levis z jeansow ma nasza dlugosc. Poza tym na twoim miejscu uwazalabym na szerokie paski. My w takich szerokich wygladamy jak w pasach jakis- nie jest to ladne, poza tym dzieli mocno sylwetke na pol przez co skraca. Moj patent na wzrost to dlugie obcisle spodnie, lekko rozszerzane na dole, obcasy (nogi sie dluzsze robia) i gora rowniez w miare przylegajaca (modne szerokie bluzki tez nie zawsze wygladaja dobrze...)
Goga66
2007-09-30
09:43:57
Email
Na wydziale Historii w zakresie Historii kultury. To studia interdyscyplinarne. Poza klasyczną historią studiujemy historię kultury ogólnie oraz historię muzyki, filozofii, literatury, antropologię i archeologię słowiańska no i łacinę. Pomijam przedmioty przygotowujące do pracy historyka. Oczywiście nie wszystkie przedmioty przez wszystkie lata. Studia są b. ciekawe chociaż jest dużo zaliczeń i egzaminów na ocene w sesji letniej.
Goga66
2007-09-30
09:46:30
Email
Co do stroju, to masz Agnieszko rację, wąskie rozszerzane spodnie wydłużają nogi. Jeśli szerokie bluzeczki to raczej nie z trykotu i do pasa lub odrobinę za. Także żakiety nie powinny być długie, bo nogi zrobią się krótkie. Ja uwielbiam szerokie paski ale nie są korzystne dla niskich osób niestety. Tak jak duża biżuteria, która mnie zachwyca (srebrna)
Goga66
2007-09-30
09:51:41
Email
Acha - jak długi żakiet czy sweter, to właśnie na mini lekko wystającym spod niego -to chyba jedyne połączenie, które nie zagraża niskiej figurze, kiedy góra jest długa (oczywiście poza sukienką)
Goga66
2007-09-30
10:12:42
Email
obiecana fotka. Mam tu ok. 35 lat i mówienie, że nie wypada nosić takiej osobie mini wydaje mi się zabawne :)

ciekawa
2007-09-30
12:39:41
Email
Już ja widziałam. i nigdzie nie sugeruje ze kobieta powinna wyglądać jak babsko. po prostu uważam ze jeśli sie nie ma walorów i wieku pewnych rzeczy sie nie nosi i tyle. Sztuka w tym żeby znaleźć w tym wszytskim złoty środek:)I w cale nie bronie tłustych nastolatek którym wylewaja sie fałdy ze spodni bo akurat biodrówki sa modne. ani chudych bez biustu z dekoldami.
agnieszka_z
2007-09-30
18:06:15
Email
A mi sie zdaje ze to nie o wiek chodzi, tylko o klase i styl kobiety, o to jak nosi ciuch... sa zgrabne 20 latki, ktore beda wygladac zle w krotkiej spodniczce, a sa 30, 40, 50 latki, na ktorych spodniczka przed kolano czy wiekszy dekold (nie mowie tu o ultra mini, ledwo zakrywajacej posladki lub dekoldzie do pasa) wygladaja poprostu pieknie. Zreszta sa takie kobiety, ktore wygladaja dobrze we wszystkim, bo maja smak i gust oraz to cos ze az milo sie patrzy...
agnieszka_z
2007-09-30
18:08:59
Email
Poza tym Goga uwazam akurat, ze ty nalezysz do kobiet, po ktorch wieku nie widac, wygladasz swiezo i mlodo, a wybacz znam osobiscie kilka 38 latek ktore wygladaja jak babcie i w zyciu nie wyobrazam ich sobie w krotkich spodniczkach. To nie o wiek chodzi.
Goga66
2007-09-30
18:45:54
Email
Oczywiście - to kwestia stylu, figury, osobowości i wyglądu. Jak kto się starzeje, w czym naprawdę dobrze wygląda. A dobrze się wygląda na ogół w tym, w czym człowiek dobrze się czuje, bo wtedy ubiór i osobowość stanowią jedno (zakładam, że ten ktoś nie jest pozbawiony gustu).
Goga66
2007-09-30
20:20:02
Email
Przychodzi mi na myśl Sophia Loren. Czy takich nóg można nie pokazywać w okolicach 40-tki? :)

Goga66
2007-09-30
20:22:44
Email
Lub biustu - pewnie zdjęcie chyba sporo po 50-tce :)?

agnieszka_z
2007-09-30
23:22:28
Email
I to jest to o czym mowilam... kobieta z klasa...
Goga66
2007-10-01
10:19:36
Email
No i proszę, z tematu, czym się postarzyć i w czym niskie kobiety dobrze wyglądają przeszłyśmy do tematu, co wypada a czego nie :).
Prawdą jest, że człowiek każdej płci powinien być samokrytyczny. Jeśli ma gust i klasę dobierze zawsze coś, w czym będzie świetnie wyglądał. Osoby pozbawione gustu jednak też muszą być i takie, które chodzą w kowbojskich kapeluszach będąc po 50-tce. I dzidzie-pierniki :) I świat jest barwniejszy i weselszy. Kultura wraz z modą się zmieniają. I nasze kryteria też.
W zesżłotygodniowym "Forum" na końcu jest felieton Lossy o dzisiejszych "imprezowych" czasach. I mogłabym się pod jego opiniami podpisać, bo fajnie, że ludzie się dziś bawią ale...
Goga66
2007-10-01
12:42:20
Email
Rena, jeżeli brak Ci talii, to albo noś sukienki z lekko podniesionym stanem ale to skróci tułów bardziej, lepiej lekko pasowane bluzki w pasie i żakieciki do połowy bioder lub równo z końcem bioder a pod to pasowane do bioder spódnice i rozkloszowane dołem lub wąskie spódnice. Góry z krótką baskinką na wąskie spodnie czy spódniczki będą wyglądać fajnie. Tak mi się wydaje. Możesz nawet trochę oszukać przesuwając talię troszkę niżej (wkładając jakby 2 cm za długie góry). Paski na zewnątrz i bluzki do środka raczej Ci nie posłużą, bo podkreślą brak talii i za krótki stan.
mayasun
2007-10-01
21:17:10
Email
I ja mogę smiało dołączyć do dyskusji, mam 160 cm i waże 45 (już, bo wczesniej było 43) Przytyć nie dam rady, chyba że zajdę w ciążę :) Też proszą mnie o dowód i zakochują się we mnie nastolatkowie hehehe. Nie zastanawiam się nad postarzaniem siebie, bo lubię siebie. Mogłabym mieć więcej biustu przynajmniej tyle ile w czasie karmienia. Jak są upały, to nie jest mi głupio zakładać bluzek z dekoltem, a jak komuś się nie podoba - nie musi się patrzeć,a jak negatywnie skomentuje - świadczy wyłącznie o jego niedojrzałości i braku akceptacji samego siebie. Mam luźny styl ubierania, kilka moich fotek można znaleźć w dziale "nasze dzieci i my" w tytule"Eliza". Mam jeden fajny żakiecik, wydaje mi się, ze idelany dla niskiej figury bez talii, postaram się go sfotografować i wstawić. Z tyłu ma właśnie ciekawy krój i już myślałam, żeby sobie uszyć o takim kroju ale ze sztruksu.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum