szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Glukoza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Agucha
2005-06-30
Email
Kochane moje powiedzcie czy to badanie poziomu cukru we krwi po spożyciu glukozy jest konieczne ??? Pytam bo dostałam skierowanie na to badanie ale nijak nie mogę wypić tego świństawa od razu wszystko wymiotuję :( Próbowałam już 3 razy i codziennie jest to samo, nawet nie moge tego dopić do końca a co dopiero jeszcze wytrzymac godzine do pobrania krwi. Nie wiem co mam robić z tym fantem czy wszystkie musiałyscie przez to przejść ???
Joasia
2005-08-09
18:12:07
Email
Dziewczyny ja muszę to badanie zrobić w przyszłym tygodniu i na samą myśl robi mi się niedobrze. To w końcu można dodać cytrynę czy to zależy od pań laborantek, skoro w jednym laboratorium pozwalają a w innym nie ?!!!
słoneczko
2005-12-30
13:21:52
Email
Dziewczyny, zrobiłam dziasiaj badnie krwi po obciążeniu glukozą 50 g , na czczo. Wynik wyszedł 121 mg/dl. Normy podane na wyniku skazują min. 70, max. 105, czy to oznacza, że badanie trzeba będzie powtórzyć. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2006!!!
bela
2005-12-30
13:50:03
Email
zapytaj lekarza.Mysle ze tak.Pozatym poszukaj bo taki temat juz byla i tam Jagoda swietnie wyjasnia.Pozdrawiam
andzia_01
2005-12-31
17:42:42
Email
Rozumiem, ze te 121mg% miałas po godzinie od wypicia glukozy a nie zupełnie na czczo? Bo w teście tolerancji glukozy najpierw pobiera się krew na oznaczenie poziomu glukozy na czczo, potem pije się "słodkości" i mierzy po godzinie poziom glukozy we krwi /w teście z 50g glukozy/. Na czczo norma jest taka jaką podałas, wynik nieprawidłowy- powyzej 105mg%; a godzinę po obciążeniu 50g glukozy wynik jest nieprawidłowy gdy poziom glukozy we krwi przekracza 140mg%. Tak ze jesli ten podany wynik jest juz po obciązeniu glukozą to jest on prawidłowy.
słoneczko
2006-01-02
08:32:55
Email
Andzia, wynik 121 mg/dl był robiony 50 min pod wypiciu 50 g glukozy. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
ma-ja
2006-01-10
11:56:47
Email
czesc dzis bylam powtorzyc wynik p podaniu 75g glukozy bo po 1h wyszedl mi 142 i jak go otrzymalam to sie zalamalam bo wynik po 2h jest 134 na tym wyniku z badan wynika ze jest powyzej normy do lekarza ide z wynikiem jutro i chyba zwarjuje glowa mi peka od tego ciaglego myslenia dodam ze to moja druga ciaza a w pierwszwj nie mialam takich problemow u mnie nikt z rodziny wszesniej nie chorawal na cukrzyce jestem zalamana tyle sie naczytalam o tych powiklaniach ze szkoda slow .pozdrawiam
basiar
2006-01-10
17:08:14
Email
Maja ja mialam prawie tak samo.Po wypiciu 50gr, po godzinie mialam 144.Musialam powtorzyc, no i po 75gr po 2h mialam 132. Lekarz powiedzial, ze w porzadku, ale na wszelki wypadek mam zrezygnowac ze slodzenia herbaty, no i slodyczy, bo mimi wszystko jest troche podwyzszony ten cukier.Nie martw sie, napewno wszystko bedzie oki:)
ma-ja
2006-01-10
17:16:05
Email
dzieki basiar troche mi lepiej ,jutro ide do lekarza to napisze co mi powiedzial dzieki
ma-ja
2006-01-11
17:12:09
Email
czesc wlasnie wrocilam od gin i jestem bardzo szczesliwa powiedzial ze jest wszystko ok.bardzo sie ciesze bo mialam straszliwego stresa pozdrawiam
ciri
2006-03-07
22:27:30
Email
Mnie to najlepiej wychodziło duszkiem bez zastanawiania się nad smakiem. A na marginesie jeżeli wyjdą wam kiepskie badania, to nie wpadajcie w panike w pierwszej ciąży miałam cukrzycę skończyło sie na insulinie dzidzius urodził się zdrowy a ja powoli po porodzie wróciłam do normy. Teraz jestem w 20 tyg drugiej ciąży a cukrzcę wykryto juz w 8 tyg. Narazie jestem tylko na diecie ale niestety prawdopodobie znowu skończy się na insulinie. Grunt to mieć mądrego lekarza. W warszawie ciężarnymi z cukrzycą zajmuje się szpital na Karowej polecam rewelacyjna obsługa. Pozdrawiam
Kasia :)
2006-03-08
07:34:27
Email
Hejka,tez mi wyszla cukrzyca ciazowa,ale moj lekarz sie smieje ze to nie cukrzyca,bo ani ja nie wygladam na cukrzyczke,ani dziecka nie mam za duzego a jak wprowadzilam diete cukry wychodzily mi za niskie,tak ze w poradni kazali mi zaczac jesc slodycze i inne zabronione wczesniej rzeczy :) Po 50 po 1h wyszlo mi 155 po 75 po 1h-189 po 2h 150,ale lekarz mi wytlumaczyl zebym sie nie denerwowala bo czesto ciaza jest obciazeniem dla organizmu i w tym okresie reakcje moga byc opoznione rowniez w przypadku wytwarzania insuliny... Mam jednak nadzieje ze nie dotknie to dzidzi i minie mi po ciazy :) Pozdr.
Kasia :)
2006-03-08
07:36:33
Email
Aaaa co do wypicia,to polecam wziac ze soba pol cytryny i wcisnac,naprawde lepiej wchodzi-glukoza nie jest tak okrutna :)
asieńka
2006-03-08
18:08:38
Email
Czy norma po obciążeniu 50g glukozy jest do 140 ???Nie jestem pewna a wyszło mi 125.
Kasia :)
2006-03-08
18:22:06
Email
Asienko o ile dobrze pamietam to chyba tak :) czyli wyszlo Ci najprawdopodobniej ok.
nikanna
2006-03-18
12:02:40
Email
Nie chcę tu nikogo straszyc bo i tak zrobicie jak uważacie Ja też olałam minimalnie zawyżony wynik testu po 50 g 147 a norma do 140 Olałabym i ten po 75g po 1 h 188 norma do 180 bo dziecko nie jest utuczone a i ja nie utyłam w ciąży zbyt dużo Niestety skończyło się to tak ,że na 6 tyg przed porodem nagle pojawił się cukier w moczu i trafiłam na patologię ciąży na Karową Teraz oczywiście dieta dla cukrzyka ciążowego i 4 razy dziennie kroplę krwi z palca 1 h po posiłku i naczczo badam w wypożyczonym z oddziału glukometrze-naprawdę niemile a mogłam już po pierwszym teście ograniczyc cukry i to co z białej mąki i by było ok no ale nikt nie miał w rodzinie cukrzycy itp wykrętami mydliłam sobie oczy a mojego maluszka nerki i inne musiały się męczyc z tą glukozą a o skutkach tego lepiej nie czytac w necie
Kasia :)
2006-03-18
14:00:49
Email
Nikanna,ja tez sie musze kaleczyc 4 razy dziennie,tylko mi przy tej diecie za niskie cukry wychodzily i kazali mi zaczac jesc prawie normalnie i teraz jest ok.Tez sie boje o dzidziusia i mam nadzieje ze mi wraz z uplywem czasu nie podskoczy cukier :)
emcia
2006-03-24
14:02:58
Email
Ja byłam w tym tygodniu na badaniu glukozy, oczywiście wcześniej naczytałam się tutaj jakie to wstrętne i wogóle, ale muszę powiedzieć, że nie było to takie złe i nie dodawałam żadnej cytryny. Poprostu posłodzona szklanka wody. Wynik wyszedł prawidłowy i z tego najbardziej się cieszę. Pozdrowionka
malutka
2006-07-20
23:08:32
Email
hmm ja dzis bylam na badaniu glukozy,wcisnelam pol cytrynki,wypilam duszkiem i pomyslalam sobie ze az tak źle nei jest...az po godzinie zaczelam zwracac:( jutro mają byc wyniki i pewnie bede je miala powtarzane...tak tak wymioty to odruch bezwarunkowy i nei mozna nad nim zapanowac,aha a czy to normalne,ze pobierali mi krew przed wypiciem glukozy i pozniej za godzine znowu??az slabo mi bylo...odechcialo mi sie slodkiego,ale nie na dlugo bo po poludniu lecialam po batoniki heheh...mam nadzieje ze nastepnym razem wyjdzie wszystko dobrze...przetrzymamy wszystko
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum