szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Glukoza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Agucha
2005-06-30
Email
Kochane moje powiedzcie czy to badanie poziomu cukru we krwi po spożyciu glukozy jest konieczne ??? Pytam bo dostałam skierowanie na to badanie ale nijak nie mogę wypić tego świństawa od razu wszystko wymiotuję :( Próbowałam już 3 razy i codziennie jest to samo, nawet nie moge tego dopić do końca a co dopiero jeszcze wytrzymac godzine do pobrania krwi. Nie wiem co mam robić z tym fantem czy wszystkie musiałyscie przez to przejść ???
Muminka
2005-06-30
08:59:39
Email
Test po obciążeniu glukaża jest konieczny ma w celu wykryć czy nie masz cukrzycy ciążowe i czy prawidłowosa spalane w twoim orgasniżmie węglowodany.Więc weż sie w garśc i zrb to bo zdrowie twojego dizecka jest najważniejsze to to jeszce małe piwo czekają cie większe emocje RADA możesz sobie potem zjeśc miętowego cukierka to znacvzy possać żeby zabic smak tej glukozy MNie juz niedługo też to czeka i wcale sienie przejmuje są gorsze rzeczy w życiu
Julia
2005-06-30
10:51:47
Email
Agucha ja tego badania nie miałam, widocznie nie trzeba było, zresztą w ciąży miałam zawsze cukier w dolnych granicach normy. Ale skoro Twój lekarz zlecił Ci to badanie, to koniecznie powinnaś je zrobić. Dla dobra swojego i dziecka.
paren1
2005-06-30
11:05:30
Email
Cześć Agucha. Co do badania krwi po obciążeniu glukozą ja też byłam poinformowana, że jest ono konieczne dla dobra Twojego i dzidziusia, bo jeśli sie okaże, ze masz ciągątki do cukrzycy ciążowej to lekarz nusi Cię baczniej obserwować a i Ty będziesz musiała stosować dietę. JA miała je robione trzy razy, jakoś poszło, ale wiem, że niektóre dziewczyny mają problem z wypiciem tego świństwa (ja jestem masochistką ;-) i dla dobra dziecka zatykałam nos i piłam małymi łyczkami na przemian ze zwykła wodą) wiem, że niektóre pielęgniarki zalecają wciśnięcie soku z cytryny, żeby ją przełknąć więc Ty też może tak spróbuj. aha i jeszcze jedna rada: zrób to badanie na czczo całkowicie - nie jakieś dwie czy trzy godziny po jedzeniu, bo wynik może być zawyżony - ja tak miałam i musiałam je powtarzać. Powodzenia na pewno Ci się uda - pomyśl, ze to dla dobra Twojego dziecka!
Eryka
2005-06-30
11:16:25
Email
Ja też niedawno miałam to badanie. Na szczęście baaardzo lubię słodkie, więc nie było tak źle:)
Agucha
2005-06-30
11:56:05
Email
Dzięki kochane bede próbować dalej. A dla twojej wiadomości Muminka - wymioty to raczej odruch bezwarunkowy nie specjalnie można nad nim zapanować więc branie tu się w garść raczej jest kiepską radą jak masz takie udzielać to lepiej wcale tego nie rób.
Muminka
2005-06-30
12:41:51
Email
dzięki za upomnienie ale widze że masz małe doświadczenie zyciowe skoro masz takie problemy.Mysle że sobie poradzisz .......nie tylko w życiu..
Nusia
2005-06-30
17:49:26
Email
Dla mnie wypicie 50 gram glukozy nie było problemem. Najgorzej było czekać tą godzinę i jeszcze na dodatek poziom był za wysoki mimo, że byłam na czczo. Strasznie się tym zdenerwowałam i rozpaczałam, no i musiałam badanie powtórzyć z tym, że po obciążeniu 75 gramami i z badaniem poziomu cukru po godzinie i po dwóch. Myślałam, że zgniję tam czekając tyle czasu, ale opłaciło się. Wyniki byłu idealne. Nie wiadomo dlaczego za pierwszym razem wynik był za wysoki. Trzymaj się, ta glukoza nie jest taka zła, wciśnij do niej pół cytryny i na pewno się uda. Pozdrawiam
emka
2005-07-02
01:19:21
Email
Ja wcisnęłam sobie pół cytryny i wtedy smakowało jak lemoniada :). Może tak spróbuj. A badanie raczej konieczne, ze wzgledu na Ciebie i na dzidziusia chyba też. POzdrowionka
Jagoda
2005-07-02
12:24:31
Email
Konieczne. Lepiej wchodzi przez słomkę :)
tilax
2005-07-02
18:32:14
Email
tak dobry pomysl z te slomka warto
Agucha
2005-07-04
11:31:40
Email
Hurra ! udało się :) wcisnełam pół cytryny i słomka i jakos wypiłam, jutro wyniki :) Dzięki kochane za rady Buźki !!!
Muminka
2005-08-08
15:02:14
Email
Cześc dzis odebrałam wyniki testu glukozą i mam na czczo 74 a po obciązeniu 50gr.mam 144 czy to norma chyba do 140 a ja przekroczyłam 4 Ale po tym popiłam tzn. wyplukalam usta mineralka i tak czekalam godzinkęmoże to ma wpływ?
agucha
2005-08-08
15:17:10
Email
Muminka ja miałam dokładnie tak samo po 50 g 144 po godzinie :( Niestety musiałam powtórzyć badanie ale tym razem po 75 g i pobierali mi krew po godzinie i po 2 godzinach. Na szczęście te drugie wyniki wyszły dobre po godzince 107 a po 2 79 i dali mi spokój. Ja dostałam taką radę od położnych w szkole rodzenia, że przed takim badaniem dzień wcześniej dobrze jest nie przesadzić z cukrami i węglowodanami, ja np. przed tym pierwszym gdzie wynik wyszedł za wysoki najadłam sie czereśni i to w dużych ilościach a one bardzo podnoszą cukier. Tak, że nie martw się napewno bedziesz musiała powtórzyć badanko ale bardzo często te drugie wychodzą już dobrze :) Trzymam kciuki i buziaczki :*
Anula
2005-08-08
17:40:11
Email
Ja miałam Agucha identycznie jak Ty. Odruch wymiotny i koniec. A ponieważ w pierwszej ciąży też miałam to badanie, więc wytłumaczyłam sobie naiwnie że teraz przy drugiej ciąży też będzie OK.I nie wypiłam wszystkiego, tylko ok. połowy. Wynik był okropnym zaskoczeniem-dużo ponad normę. Wystraszyłam się porządnie i powtórzyłam badanie-tym razem uczciwie wypiłam, choć graniczyło to z cudem. Wynik był w normie. Gdybym od razu tak zrobiła, to nie musiabym podwójnie pić tego świństa. Nie chcę sie wymądrzać, ale w laboratorium powiedzili mi: 50 g glukowy i 3/4 plastikowego kubeczka do napojów ciepłej przegotowanej wody. Żadnej cytryny, żadnego popijania wodą (bo się rozcieńcza). To była dla mnie okropne przeżycie. Powiem Ci jak to przetrwałam-patrzyłam sie przez okno i z każdym łykiem powtarzałam do swojego brzuszka, że robię to tylko dla niej. I piłam małymi łyczkami, chociaż z każdym łykiem rosło mi to w buzi. Powodzenia!
Muminka
2005-08-09
10:26:03
Email
dzięki dziewczyny wizyta za tydzien a dzis USG to może tez sie zapytam bo to ten sam DR
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum