szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Rozstępy...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-05-26
Email
A ja mam takie kolejne pytanko : czy macie rozstępy? Przyznam, że na początku wręcz byłam przekonana że mnie to nie będzie wogóle dotyczyło, a jednak ;( Dostałam w 6 miesiącu ciąży, zaczęłam stosować FISSAN, ale to już raczej nie pomaga ;( Okropnie to wygląda i nawet mi przeszło przez myśl żeby zrobić jakiś zabieg laserowy aby je usunąć. Podobno jeden zabieg pomaga. Tylko cena okropnie wysoka, co robić? ;( Słyszałam też że opalenizna może pomóc, ale jak to było i jest w Waszym przypadku? Serdecznie pozdrawiam Was Mamusie :)
pinkie
2006-01-14
17:16:12
Email
Cześć dziewczynki! Właśnie zaczęłam 17 tydzień i smarowanie kremem AVON na rozstępy. Przeczytałam w jakiejś gazecie, ze polecaja go w czasie ciąży.Kupiłam też krem liftingujący i pielęgnujący do biustu (duża promocja w tym katalogu ;)) Ale nie znalazłam żadnego artykułu, który by go polecał. I nie wiem, czy można go stosować, czy nie.Wiem, że nie można w ciąży stosować kosmetyków z witaminą A, Retinolem , jak i zawierających dużo kwasów owocowych. Może któraś z Was wie, czy AVON na biust można stosować w ciąży?
Ika
2006-01-16
14:08:27
Email
Mam w domu bardzo fajny preparat na celulit i rozstępy firmy Evelin, jest super , skóra jest napięta i dobrze nawilżona, ale czy możan tego używac w ciąży czy tylko preparatów specjlanie przeznaczonych dla ciężarnych? Gdzies kiedyś czytałam,z e można , ale nie pamiętm gdzie to było. Starałam sie używac tez oliwek, ale mam po niej skóre sucha jak papier i w dodoatku swędzącą, ten preparat Evelin jest sto razy lepszy. Może wy wiecie, czy wystarczy coś po prostu na rozstępy?
Ika
2006-01-16
14:09:47
Email
Aha, dodam , ze nie zawwiera on wit. A ani retinolu, przynajmniej nie ejst to wymienione w składzie, jest m.in. miłorzęb, kofeina.
andzia_01
2006-01-16
14:54:23
Email
Ja stosowałam Avon zapobiegający powstawaniu rozstępów gdzieś tak od ukończenia 3 miesiąca ciąży. BYłam bardzo systematyczna, rano i wieczorem wcierałam kremik, na biust też. Gdzieś znalazłam informację ze można go stosowac, ale niestety nie pamiętam gdzie. No i pomimo tej systematyczności, masowania wcierania itp...na początku 9 miesiąca zauważyłam rozstępy z boków brzuszka a po porodzie zobaczyłam, ze właściwie to na podbrzuszu też mam /wcześniej nie zauwazyłam ich chociaż oglądałam sobie brzuszek dosyc dokładnie/. Wiadomo,że jedne kobietki mają większe predyspozycje od innych do powstawania rozstępów, ale może tak na wszelki wypadek spróbuj jednak innego kremu?
Kajka
2006-01-16
15:31:54
Email
ja stosuje mustele 9 miesiecy i nic nie widze abym miala rostepy, nozki i biust tez dobrze sie czuja i wygladaja :)
karol_ina
2006-01-17
11:49:35
Email
Jestem w 8 miesiacu i poki co (odpukac!) nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu i piersiach. ale smaruje sie od początku ciąży, wczesniej z reszta też skórze nie żalowałam. stosuje oliwkę Bambino (na noc) i Mustele rano. nie omijam rownież pleców i ud, bo tam również lubia rozstepy występowac
Evika
2006-01-17
12:11:19
Email
cześć, :) ja też codziennie meczę sie smarująć kremami na rozstępy.Efekt jest na brzuchu,niestety na biuście troszkę wyszło. Ale jezeli interesowało by was spłycenie juzpowształych a nie przestarzałych to genialnie sprawdza się maść contratubex.moze nie jest tania ale warto :) pozdrawiam
Basia 26
2006-01-17
13:00:37
Email
dodam tylko, ze contratubex to zagraniczny odpowiednik naszego polskiego Cepanu. wiem, bo zęby zjadłam na tych maściach jak dbałam o blizny po operacji kolana. dwie szramy, jedna wzdłóż kolana, druga lekko ukośna pod kolanem. ta pod kolanem ładnie się zabliźniła, ta druga gorzej. ale rozstępom powinno to pomóc bo to płytkie i świerze blizny, więc może warto zadziałac:)
bela
2006-01-17
14:21:39
Email
Karolina: pociesze Cie :-))).Ja do 8 miesiaca nie mialam nic rozstepow.Az tu nagle w ciagu tygodnia wyszly te paskudztwa!!Smarowalam sie wczesniej ale tak zapobiegawczo raz w tyg. i cieszylam sie.Bobo szybko przybralo na wadze i teraz to juz bedzie glebszy problem i na dluzej (by sie ich pozbyc) :-(((
Blondyneczka5
2006-01-21
09:38:48
Email
Heyka - ja od samego poczatku ciąży smarowałam się oliwką dla dzieci a potem balsamami - ale nie ustrzegło mnie to przed tymi wstretnymi rozstępami - wyskoczyły mi w ósmym miesiącu ciąży. Stosowałam full kosmetyków - drogich i tanich, ale nic nie pomoglo. Nie wierzcie w mity, że kremy wam pomogą - może bardziej zabiegi chirurgiczne. Szkoda pieniędzy na kosmetyki, które obiecują wiele a nic nie dają. Pozdrawiam
karol_ina
2006-01-23
13:55:35
Email
Bela... wykrakałas... pojawiło mi sie kilka wstretnych sinych pręg ponizej pępka jako efekt piatkowej działalnosci mojego dziecka. Mala sie tak rozpychała ze mialam wrazenie ze mnie rozerwie od srodka, ja zostalam w calosci, popękała za to skóra.
Basia 26
2006-01-23
13:59:56
Email
kurcze, nie straszcie mnie nawet :( bo dziś czuję, jakby mi miał brzuch eksplodować... dosłownie jakbym to przez eksplozję miała urodzic. dziecko pcha się nie w ta strone, co trzeba.... oj, kiedy ja w końcu urodze:( chociaż też słyszałam, że rozstępy uwielbiają pojawiac się po porodzie, chyba jako kara za to, że człowiek za bardzo się ciesz, że to już po wszystkim;(
bela
2006-01-23
14:54:54
Email
Karolina to dopiero pczatek !!!Znow Cie pociesze.Najpierw bylo troszke a teraz to juz wole nie zagladac TAM bo wygladam (na brzuchu i udach)jak zebra :-(((.I chce juz konca...
evika
2006-01-23
16:04:00
Email
hej belu, hej basiu ja jesten dopier w początku 35 tyg, a czuję siedzisiaj wlaśnie jakby moje dzieciątko uparlo się żeby mi wyjąć noi przez uszy, wierci się niemilosiernie, nie mogę leżeć na zadnym boku i niestety pojawiły mi sięrozstępy wokół pępka :((
Inka
2006-01-23
17:16:34
Email
A mi sie pojawily rozstepy na piersiach. A brzuch to mam czasami wrazenie jakby mial mi wybuchnac. A to dopiero poczatek 34 tygodnia.
Basia 26
2006-01-23
18:16:43
Email
rozstępy to chyba, a nawet na pewno uwarunkowania genetyczne. moja mama przeszła 3 ciąże, w życiu niczym się nie smarowała i wcale nie ma rozstępów. rodziła dzieci po 3900 ale w każdej ciąży tyła 7 kilo:/ jak ona to robiła. na dowód pokazała mi swoją karę ciąży, jak ze mną chodziuła, tą jedną jej zapomnieli zabrać w szpitalu. no ale jak jej ulubionymi zakąskami było kwasne mleko i ogórki to z czego miała tyć... ech, ja się boję, że jak mi nagle wyskocza te rozstępy, to własnie jak zebra będę:( DLATEGO GŁOŚNO KRZYCZĘ: CHCĘ JUŻ KOŃCA!!!
bela
2006-01-23
18:25:03
Email
JA TEŻ CHCE KONIEC!!!!!!!!!
Magdalenka
2006-01-23
23:53:23
Email
dziewczyny. cala ciaze smarowalam sie balsamem z maslem kakaowym firmy "palmer's". dobre. nie mialam rozstepow. na samej koncowce, ostatnie 2 tygodnie powychodzilo mi troche bo magazynowalam wode jak cysterna. ale rozstepy naprawde wyszly mi po porodzie, jak szybko zlecialo ze mnie z 18 kilo. i kremy nie pomogly, nic. przez 2 tygodnie karmilam piersia a moja corka nie chciala ssac jak mialam cos na cycolach, wiec nie moglam sie smarowac niczym, i mam teraz okropne piersi, cale w rozstepach. to wszystko genetyka, kremy nic nie dadza. znam dziewczyny ktore nic nie stosowaly i maja skore gladka ale tez i takie ktore stosowaly rozne specyfiki i cala skore w szlaczki.
evika
2006-01-24
13:16:20
Email
:)dobrej mysli trza być jednym slowem. ja juz nie mogę ze smiechu.Wchodzę do lazienki i czuję się jak jakaś mumia. Krem na biust, krem na pupę uda i brzuch, krem do twarzy, krem do stóp, odzywki do włosów aby nie wypadały ( a tak na marginesie to rewelacyjny jest jedwab do wlosów przestały mi wypadać ).Krem do rąk. i jeszcze jakieś balsamy ujędrniające. ile można i po co to wszystko?? Masz rację genetyka rzecz święta. A nasi faceci co? przysznic, woda toal, balsam po goleniu i look good.
Basia 26
2006-01-24
13:27:23
Email
mój tata kiedyś wszedł do mojej łazienki i spytał się ile z tych flakoników i butelek jest mojego męża:) to mu mówię: te trzy... hihihi kiedyś z fryzjerem rozmawiałam o tym jedwabie, gdzie się go kupuje??
Evika
2006-01-24
14:16:18
Email
Basiu -moja siostra jest fryzjerką:) więc ja nie mam klopotu ale powinien być dostępny jedwab w sklepach fryzjerskich.Tylko że nie kazdy jest dobry wyprobowałam trzy i jeden naprawdę pomaga tak z mojego doświadczenia to polecam jedwab Profi Silk - Jedwabne serum do włosów.produkowany przez Viki laboratories - albo to jest produkt polski albo poprostu ta firma jest dystrybutorem.a i jeszcze jedno ważne gdybyś nie dostała tego w sklepie fryzjerskim a sprowadzałby ci to fryzjer to nie daj się naciągnąć jedwab do najtańszych nie należy ale za 30 ml nie plać więcej niż 13 zł. ja takich wlaśnie opakowań uzywam i wystarczają na bardzo dlugo a włosy mam średniej długości .pozdrawiam
ADA
2006-01-24
17:23:41
Email
Dziewczyny,a jakich kremów używacie do pielęgnacji biustu?Czy używacie ich podczas karmienia piersią?Moje piersi są z natury duże,a teraz jak karmię to wiadomo,że są większe.Już się boję,że jak przestanę karmić to niedość,że większe to będą sflaczałe.
niunia
2006-01-24
17:49:40
Email
evika powiem ci szczerze ze moj marcin ma wiecej kosmetykow odemnie przynajmniej tak bylo przed ciaza teraz ja mam wiecej kremow
MoNiSiA
2006-01-25
00:18:31
Email
Jeśli chodzi o jedwab to jest na allegro. Nie wiem czy dobry, ale można zapytać osoby, które zakupiły go już na aukcji ;) Co do kremików na jędrne piersi to świetna jest nowa seria z Eveline ujędrniająco-modelująca do piersi. Ja już nie karmię piersią i mogę się spokojniej nim smarować, ale myślę, że mamy karmiące nie będą miały z nim problemów. Powinno być napisane na opakowaniu. W każdym razie ja zawsze miałam piersi ładne, kształtne, nigdy nie zwisały, ani nie były sflaczałe. Teraz to się niestety ciut zmieniło. Dlatego zaczęłam używać tego serum i muszę przyznać - rewelacja. Świetnie napina i ujędrnia. Zresztą co się dziwić? ;) Dostał Oskara 2005 roku wśród kosmetyków, więc jest godny polecenia.

marta0309
2006-07-10
15:20:01
Email
Dziewczyny mam pytanie -czy balsam przeciwko rozstępom firmy Evelin do ciała o który jest mowa powyżej moze zaszkodzic dzidzi w brzuszku??????? Bo ja go stosowałam przez pierwsze 3 miesiące ciązy (pani w sklepie powiedziała , ze w ciązy mozna) ale pozniej sie dowiedzialam zeby unikac tych balsamow z kofeiną i witaminą A. I teraz sie martwie:(
ciekawa
2006-07-10
22:11:59
Email
Wiecie co tak sobie mysle, ze w końcu te kremy to do skóry nie do jedzenia. Toć tam nie moze byc tyle witaminy i kofeiny zeby dzicku zaszkodziło i przez tyle warstw skóry sie przedostały. No chyba ze jakieś ampułki z witamina super stężoną. Najlepiej spytac lekarza choc oni to pewnie każdy ma swoją teorię. Najlepiej to chyba szukać kosmetyków które mają w opisie od producenta, ze mogą być stosowane w ciaąży. poza tym moja kosmetyczka uczuliła mnie, ze w ciąży lepiej po takie własnie kosmetyki sięgać-bo onę nie ujedrniaja-a własnie o to chodzi zeby skóra sie zwiodczyła i rozciagała a nie napreżała i pekała w rozstepy. więc chyba lepeij pytac w dobrych aptekach i lekarza.
kiwi
2006-07-11
17:50:18
Email
Ja byłam wielką zwolenniczką kremów, w pierwszej ciąży miejsca smarowane ocalały a np tyłek którego nie smarowałam jest cały w rosztępach. Wczoraj mój mąż zapytał : - ojej a co to są te czerwone kreseczki??? i psia dupa mimo smarowania i tak wylazły- fakt że nieco po macoszemu traktowałam smarowanie bo to już 7 miiesiąc i tak strasznie nie tyję. Jednak to genetyka moja mama wygląda jak siatka geograficzna i widocznie smarowanie ogranicza tę wstrętną zmorę! Pozdrawiam wszystkie mamuśki 0- zwłaszcza te popękane ;-))
21Aneta
2006-07-11
20:22:14
Email
i tak żadna z Was nie wygląda tak paskudnie jak ja... moje rozstępy sa po prostu fenomenalne... mam je wszędzie: z tyłu na kolanach, całe uda, tyłek, brzuch, piersi, ba! nawet na wzgórku łonowym! nic innego tylko się pochlastać... nigdzie się nie pokaże ! ani nad jeziorem, ani nad morzem ani na basenie.. całe lato w domu przesiedze. koniec i basta.
kiwi
2006-07-12
09:35:48
Email
Anetko nie przejmuj się, z czasem rozstępy stają się mniej widoczne, ja swoich nigdy nie próbowałam usunąć ale podobno są sposoby. Jeszcze się poopalasz...
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum