szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Cesarskie cięcie na życzenie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
mati81
2007-10-18
Email
Witam wszystkie mamusie i brzuchatki:D Od jakiegoś czasu obserwuje się w Polsce narastajace zjawisko "cesarki na życzenie" coraz więcej mam chce by ich maleństwo przyszło na swiat w ten własnie sposób. Coraz wiecej kobiet rezygnuje z porodu naturalnego na rzecz cesarki, osobiscie jestem przeciwko lanowaniu takiej mody, ale chciałabym poznac równiez Waszą opinie na ten temat:D goraco zapraszam do dyskusji.
Gosiak28
2007-10-21
23:40:30
Email
Wlasnie, ja tez myslalam, ze tu chodzilo o zaplanowana cesarke, kiedy nie ma po temu zadnych wskazan medycznych a nie o sytuacje kiedy rodzaca meczy sie godzinami, porod nie postepuje,ona nie ma juz sily, blaga o cc a lekarz sie upiera, ze ma rodzic sn. Tak jak pisala Magdalenka niektorym kobietom nie jest pisany porod naturalny. W takich sytuacjach lekarze powinni interweniowac i robic cc a nie czekac godzinami, narazac matke na wielogodzinne cierpienie a malucha na niedotlenienie itp.
monia_ireland
2007-10-22
09:12:53
Email
Magdalenko i tu tez zle zroumialas temat-Ty mialas wskazania do wybory cc mimo to probowalas naturalnie-wskazania byly na cc wiec to tez nie ta c na zyczenie o ktorej dyskutujemy-dziwczyny mylicie pojecie cc na zyczenie o jakim rozmawiamy. Nam chodzi o zdrowa kobieta ktoranigdy nie rodzila i zdrowa ciaze, gdzie nie ma wskazan do cc tylko jak najbardziej do natralnego a kobieta ze starchu, wygody czy innych swoich przekonac mimo to nie chce rodzic naturalnie i za pieniadze(bo z tego co wiem w PL to kosztuje) zyczy sobie cc!!O TYM ROZMAWIAMY!!Ja nie wypowaiadalam sie ani raz o kobiecie ktora rodzi po raz kolejny i wybiera cc. BO jesli miala bardzo ciezki porod naturalny gdzie ona ledwo zywa przeszla przez to i dziecko rownie zmeczone-to tez bym przy kolejnym wybrala cc ale NIGDY przy pierwszej zdrowej ciazy nie zdecydowalaby sie na cc-po co ingerowac w moja nature??? Natura mnie obdarzyla drogami rodnymi ktorymi powinno przyjsc dzieciatko-bo tak jazdrowiej dla niego. Jesli by lekarz powiedzila-cc-ok pewnie bym sie spierala ale jak by mial silne argumenty pewnie by mnie przekonal.
bea1978
2007-10-22
13:00:54
Email
Życzenie to zyczenie, w każdym z tych przypadków kobieta ma prawo zażyczyc sobie cc według mnie. Czy sie męczy kilka godzin rodzac naturalnie, czy też nie majac ochoty na poród siłami natury z różnych względów. Myślę ze więkrzosc z tych dziewczyn które pisały że są ZA miało to na mysli. To indywidualna sprawa każdej z nas, jeśli nie chce rodzic naturalnie chocby z lenistwa, bo chce isc na łatwiznę jak to któras napisała(co oczywiście nie jest łatwizną)powinna miec wybór. Wg. mnie lekarz takiej kobiecie powinien najpierw sprobowac wyperswadowac z głowy cc, jednak jeśli ona nadal by chciała miec cc to powinien jej zrobic.Bez brania pieniędzy i naciskania na poród naturalny. Takie jest moje zdanie oczywiscie :)
monia_ireland
2007-10-22
13:59:59
Email
NIE NIE MYLE POJEC:)))czy ja Ci mowie ze to zle swiadzcy o Tobie ze masz blokade psychiczna??? ja wyrazam swoja opinie!!!!a nie oceniam nikogo i takie bylo zalozenie tego tematu jak mi sie wydaje. Wiec nie naskakujmy na siebie. Ja powiedzialam o SOBIE PODKRESLAM RAZ JESZE jakby tos czytal niedokladnie....ze ja nidgy bym sie na cc na zyczenie nie zdecydowala bo decydujac sie na dziecko decydowalam sie rowniez na to by urodzic je w sposob jak najlepszy dla niego!!!ja nie neguje czyjegos zdania tylko wyrazam swoje i chyba rowniez zasluguje na uszanowanie mojego:)Ja nie oceniam nikogo wiec i mnie prosze troszke szacunku i szacunku do mojej wypowiedzi. Spokoju troche:))) to tylko dyskusja a nie walka o ogien bo i tak kazda ma swoje racje i ich ni zmieni wiec po co??
monia_ireland
2007-10-22
14:03:27
Email
a blokade psychiczna mozna przelamac-wystrczy rozmowa z psychologiem badz lekarzem ktory chce nam sie pomoc odblokowac. Ja tez mialam blokade psychiczna i bylam fatalnie nastawiona-pomogla mi ciocia polozna.I wygralam z lekiem:)
monia_ireland
2007-10-22
14:15:06
Email
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/cesarka-na-zyczenie,1914_4770.htm
monia_ireland
2007-10-22
17:51:05
Email
no wlasnie-napisalas to samo i zabrzmialo to bardzo zlosliwie kopiujac moje slowa:)nie znosze tego:) ale coz-nie ma sie czym przejmowac i o co spierac:)wlasnie w radio leci piosenka; Relax, take it easy:))... rodzilam przy niej:)znalazlam jeszcze jeden fajny artykul-jest ich miliony i praktycznie w kazdym pisze to samo ale ten jest bardzo przekonujacy. I jeden cytat z niego mi sie spodobal: "Gdyby Pan Bóg chciał, żebyśmy rodziły dzieci przez brzuchy, toby nam tam zamontował suwaki".Bez urazy-poprostu wywolal usmiech na mojej twarzy:) a mimo to rzeczywiscie tak jest.
monia_ireland
2007-10-22
17:51:35
Email
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,2580391.html
kasiarys7
2007-10-22
18:15:30
Email
Z tymi suwakami na brzuchu to dobre - podoba mi się .Według mnie to prawda ale każdy ma prawo do własnego zdania.
monia_ireland
2007-10-22
21:45:37
Email
MI sie otwiera bez problemu-skopiuj sobie link i wklej raz jeszcze do paska-link jest ok bo sprawdzilam czy dobrze wkleilam. Artykul ma tytul: "Moda na cesarskie ciecie". Wart uwagi-naprawde. I wszystkie ktore mowia NIE cc na zyczenie pewnie chcialyby zacytowac niejeden fragment z tego artykulu tu na tym temaciku.
Goga66
2007-10-23
12:38:09
Email
od Moni_I o cesarce
monia_ireland
2007-10-23
12:47:36
Email
Dzieki Goga:) jak to robisz??
Goga66
2007-10-23
13:43:57
Email
tak się wstawia :
tytuł linka
Goga66
2007-10-23
13:45:13
Email
Kurcze, wstawił sie tytuł linka - zadziałało jak link - przemyślę, jak to pokazać - gdzieś Aga to już robiła
kasiarys7
2007-10-23
13:57:00
Email
Monia_i tak wstawiasz link tutaj tytuł
kasiarys7
2007-10-23
14:01:33
Email
tak wstawiasz
kasiarys7
2007-10-23
14:06:45
Email
Coś pomyliłam ale teraz powinno być ok.wstawianie linków A jak nie to wejdz w dział Matki Zony... poszukaj tematu LINKI a tam napewno znajdziesz
kasiarys7
2007-10-23
14:08:21
Email
Już wiem co zrobiłam żle -pomyliłam jedną litere - pamiętaj wszyskie litery znaki itp.muszą się zgadzac inaczej link nie wejdzie...tak jak mnie wcześniej ...
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum