szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - STYCZEŃ - LUTY 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna
Napisano: Treść:
Adka1
2007-07-03
Email
Witajcie Dziewczynki, pojawiam się po prawie już 2 latach...Ale z nadzieją że tym razem musi się udać!!!W październiku 2005 byłam w ciąży ale w grudniu ją poroniłam (puste jajo płodowe), potem walczyłam trochę czasu z CMV. Pojawiałm się tu by zobaczyć co u WAS słychać.A teraz pojawiać się będę na moim ulubionym forum, gdzie na prawdę otrzymałam tyle życzliwych rad i tyle wiadomości, że nie może mnie tu teraz zabraknąć. Mam termin na 21 lutego. Może znajdą sie dziewczyny z termionem na styczeń i luty ...Pozdrawiam
aga127
2007-07-05
21:50:54
Email
czesc mamusie;-)) jestem tu pierwszy raz ale mam nadzieje ze zagoszcze na tym forum do lutego bo wlasnie wtedy moja fasolka ma przyjsc na swiat:-)) jest to moja druga ciaza ( pierwsza zakonczyla sie niestety poronieniem) i z tego powodu jestem taka spanikowana jak nigdy dotad ale czytajac to forum w pewien sposob sie uspokajam;-))
Adka1
2007-07-06
13:51:07
Email
Witaj aga127. Na kiedy masz dokładny termin? Ja też poroniłam, ale taraz musi być juz dobrze!!! Jak się czujesz? Ja w sumie niezle, na razie pracuję, ale mam wypoczywac sporo i biorę tez luteinę. lakarz tez powiedział bym nie wyruszła w dalsze podróze. Pozdrawiam
aga127
2007-07-06
19:49:52
Email
czesc Adka1!! ja mam termin na 11 lutego. jestem juz po 3 usg bo na pierwszym niestety nic jeszcze nie bylo widac a tego samego wieczoru dostalam plamien i oczywiscie kolejne usg za 3 dni i lekarz stwierdzila ze cos z tego bedzie,poprosila nawet swojego meza rowniez ginekologa zeby on potwierdzil . prosili poczekac tydzien no i w 7 tyg zobaczylam serduszko;-)) jakie to swietne uczucie.
aga127
2007-07-06
19:53:15
Email
aha ja jestem od 2 tyg na zwolnienu lekarskim ale juz tak sie nudze w domu ze chce jak najszybciej wracac do pracy. jutro mam kolejna wizyte i wtedy gin stwierdzi czy moge wracac czy jeszcze zostane w domu. wiec kolejny stres mnie jutro czeka. dziewczyny wy tez macie taki stres przed usg??? pozdrawiam;-))
natka
2007-07-08
19:47:48
Email
Witam Dziewczyny! Moj juz uteskniony termin to 25 luty:) Ale mam pytanie - jak przetrwac tragiczne mdlosci??? To jest moja druga ciąża i w pierwszej aż tak nie bylo... A teraz jak kotek drugi dzien nie opuszczam łazienki, jak długo to może potrwca???
aga127
2007-07-10
13:37:39
Email
hej. cos tu sie zrobilo strasznie cicho. wcale nikt nic nie pisze. czy sa jeszcze jakies mamusie z terminem na luty??? jesli tak to odezwijcie sie .. pozdrawiam
iwona026
2007-07-10
19:02:31
Email
Cześć dziewczyny. Ja jestem mamą 8- miesięcznego Krzysia i muszę powiedzieć że jak tak czytam wasze wpisy to mi się tęskni już za ciążą to naprawdę super okres dla kobiety.Adka1 i aga127 na pewno będzie wszystko dobrze tak cały czas musicie myśleć ja też w pierwszej ciąży poroniłam a teraz jak pisałam wcześniej jestem mamą takiego brzdąca...

ciekawa
2007-07-10
19:09:43
Email
Natko jest troche sposobów: niedopuszczać do pustego żołądka, podjadać, zanim sie wstanie zjeść sucharka, biszkopta. Ja jadłam ciągle suchary beskidzkie i piłam mase kawy(słabiutkiej) to mi pomagało. Jak będziesz mocno wymiotować to powiedz lekarzowi żebyś sie nie odwodniła i za dużo minerałow nie straciła. I witaminy bierz po jedzeniu-nigdy przed a jak po nich ci gorzej to to odstaw na jakis czas.
monia_ireland
2007-07-11
12:45:25
Email
ciekawa widze masz zaduzoczasu hehe:) ale ona udzielala nam zawsze dobrych radna majowym forum wiec warto jej sluchac:) witam lutowe mamusie:) ja jestemmama 7 tygodniowego NIkodemka a na to forum zajrzałam bo dopinguje Age127:) i jej groszka. Oczywiscie zainne lotowemamusie tez trzymamkciuki!!! a ja na mdloscinic nieporadzeboich nie mialam. Ale pewnie nie bardzo jest na nie sposob i zapewne miną juzniedlugo:)
Agata
2007-07-11
17:26:42
Email
No właśnie co do nudności. Ja niestety obie ciąże pod tym względem przechodzę tragicznie, do tego stopnia, że i w pierwszej ciąży i teraz w czerwcu byłam w klinice ze względu na wymioty. TAm dostałam kroplówki i za pierwszym razem pomogło - nudności i wymioty minęły, ale teraz to MASAKRA. Kroplówki pomogły na 2 dni. Nie mogłam nic jeść, nawet łyk herbaty powodował natychmiastowe wymioty. Kiedy było już naprawdę źle brałam leki (bo w końcu takie wymioty też nie służą maleństwu). Brałam za radą lekarza Torecan w czopku albo w tabletce i to mi pomagało. Oczywiście starałam się jak njamniej zażywać te leki i tylko gdy już naprawdę nie dawałam rady.
Teraz co prawda jestem w 13 tygodniu i jest już lepeij, dużo więcej jem, przybrałam 3 kg (które straciłam przez wymioty). Ale zdarzy się jeszcze taki dzień, że mdli mnie niesamowicie i pojawiają się takie odruchy wymiotne. Na szczęście na tym się kończy.
Ja osobiście przetestowałam wiele sposbów na nudności i jakoś nic na mnie nie działa, nawet zjedzenie czegoś przed wstaniem, ani podgryzanie rodzynek czy suszonych śliwek. Lekarka pociesza mnie mówiąc, że z końcem 12 tygodnia to mija .....ale jak widać jestem jakimś ewenmentem w tej dziedzinie.
Pozdrawiam wszystkie brzuchatki walczące z nudnościami. Musimy zacisnąć zęby i jakoś to przetrzymać.
aga127
2007-07-11
19:30:20
Email
hej!! no to faktycznie Agata w twoim przypadku to tragedia pod wzgledem tych nudnosci. ja mam takie delikatne tzn mi sie strasznie odbija i czasem mnie mdli ale ja jeszcze nie wymiotowalam i mysle ze sie na to na szczescie nie zanosi!;-)) a tak swoja droga to na kiedy masz termin Agata?? Monika trzymaj kciuki i to mocno za nas wszystkie;-))
monia24
2007-07-11
22:27:25
Email
witajcie :-) mam pytanie czy jest kobieta ktora ma termin na stycznia..?
Kamila
2007-07-12
10:11:14
Email
Zaglądam do działu o ciąży dosyć często, lubię czytać brzuchatkowe relacje :) sama "urodziłam" na tym forum 2. szkrabów :-) Agata, wyśledziłam Cię tutaj! Będę Cię pinować :-] Termin styczniowy jest mi szczególnie bliski, bo mój Kondi jest z 7.01 07 :-) Dużo zdrówka życzę!
Adka1
2007-07-13
08:48:19
Email
Tak jak pisałam miałam takie jakies brązowe upławy (we środe)i dzwnoniłam do gina. Ale ten głoduje, wczoraj dzwnoniłam jeszcze raz, poniewaz gloduje dalej wysłał mnie do koleżanki sowjej. Ona zbadała, powiedziała ze nic sie dla niej nie dzieje, nic złego nie widzi, ale zebym poszła na usg, bo moze jest krwiak.Kazała leżec i wypoczywac, brac dalej luteine i nospa ewentualnie. Polecialam z sercem na ramieniu na usg. I zobaczyłam bijace serduszko !!!!!!!Coś niesamowitego. To moje pierwsze usg, niesamowite. Lekarz mi tylko powiedział, że jest troche mniejsze niz książkowo.Powiedzcie jak to u was jest... Miałam miesiaczke 16 maja, wiec jakby od niej liczyc to minelo 8 tygodni.a liczac od poczecia minelo 6 tygodni. Mój szkrab ma 7,7 mm, spytałam czy tak jest czesto, powiedział, ze tak.Spytał ile ja wazyłam, Ja miałam 2650 jak sie urodziłam, wiec stwierdzil ,ze moze dlatego.
ciekawa
2007-07-13
11:23:55
Email
Adko moja fasolka w 6 tyg miała 4 milimetry:) Nie słuchaj komentarzy ze nie książkowo itd. To tylko średnie wymiary obliczone na podtsaiwe wielu badan, wyliczenia, uśrednienia... nie ma sie czym przejmować. W ogóle lekarze nie powinni tak komentować. bo tylko nerwy powodują a potem i tak rodzą sie zdrowe brzdące:) jedne maja 5 kilo inne 3:) wszytko jest wporządku kochana na pewno:)
monia24
2007-07-13
19:02:22
Email
hejka Adko1 ja mam termin na 26 stycznia. i powiem ci ze czuje sie dobrze. a jak twoje samopoczucie?
Adka1
2007-07-13
19:37:07
Email
monia24 a jak twoje bole podudzia? Bylas z nimi u lekarza czy samo przeszło? Ja mialam teraz male problemy, ale cZuje sie w miare, boli mnie brzuszio troche, ale nie mam mdłości wogóle, straciłam tez apetyt, niestety...ale staram sie jesc kilka posilkow dziennie.
Julia
2007-07-13
21:01:24
Email
Agata bidulko :o( Rzeczywiście nie masz łatwo. Ale skoro piszesz, że już jest trochę lepiej, to może już teraz idzie ku dobremu? Oby i tego Ci życzę z całego serca. A zresztą, warto wycierpieć, żeby potem mieć taką drugą Saruśkę jak Twoja, no nie? Albo Saruśka ;o) Trzymaj się, przesyłam pozdrowionka i buziaki :o)Acha, Kamila to razem teraz pilnujemy Agaty, co ?;o)
monia24
2007-07-14
13:26:08
Email
byłam u lekarza gin. i kazał mi natychmiast wziasc zwolnienie lekarskie i duzo odpoczywac. ciesze sie ze u ciebie jest juz lepiej. a co do apetytu akurat w moim przypadku to go nie brakuje bo jem i jeszcze raz jem.
monia24
2007-07-14
21:15:07
Email
hejka kobitki mam pytanko. w poniedziałek 16 lipca zaczynam 4 miesiac ciąży czyli bedzie to 13 tydzien ciazy. i czuje takie lekkie pulsowanie w dolnej czesci brzucha. czy to moga byc ruchy dziecka?? bardzo prosze o odpowiedz
ciekawa
2007-07-14
21:57:58
Email
Tak:)
monia24
2007-07-15
09:05:02
Email
dziekuje ciekawa za odpowiedz:-)
monia24
2007-07-15
09:13:16
Email
a ja mam jeszcze jedno pytanie czy w 13 tygoniu miala któraś z was popękane lekko sutki..?
Adka1
2007-07-15
09:38:30
Email
monia24 ale masz już fajnie z tymi ruchami. Ja tylko ciągle jakieś bulgotki czuje:-))
Adka1
2007-07-15
09:39:36
Email
Agata odezwij się Kochana bo się martwię !!!! Jak się czujecie?
monia24
2007-07-15
10:02:17
Email
Adka1 ja tez sie ciesze :-) ty tez sie w koncu doczekasz
aga127
2007-07-15
21:04:38
Email
no to napewno fajne uczucie czuc ruchy tego malego czlowieczka. ja tez sie juz nie moge doczekac ale jeszcze troche bede musiala niestety poczekac bo u mnie to dopiero 10 tydzien sie zaczal wczoraj. ciekawa jestem czy juz dziewczyny widzicie jakies zmiany w wielkosci brzuszka;-)) u mnie to tak wieczorkiem sie bardzo uwidacznia tak jakby go rozdelo;-))) pozdrowienia
monia24
2007-07-16
18:00:19
Email
aga127 u mnie to zmiany sa dostalam brzuszeka i ładnie sie zaokrągla. a nadodatek w polowe spodni juz sie nie mieszcze hihi
aga127
2007-07-16
19:42:57
Email
hej mamuski!! od przedwczoraj mam problem. wyskoczylo mi opryszczka na ustach i sie oczywiscie oczytalam na necie wczoraj ze to bardzo niebezpieczne dla dziecka itd i pol nocy nie spalam. dziewczyny co wy wiecie na ten temat. blagam o jakas odpowiedz bo sie wykoncze;-(( dzis juz mi troche przeszlo ale nadal jestem zaniepokojona. zastanawiam sie czy do gin nie zadzwonic.
ciekawa
2007-07-16
21:37:49
Email
Agatko spokojnie-zwyczajnie zadzwoń do swojego ginekologa. Nie wiadomo czy to na tle wirusowym-jeśli jednak tak powinnaś poradzić sie lekarza na wszelki wypadek
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum