szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - PRZYGOTOWANIE SUTKÓW DO KARMIENIA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4,
Napisano: Treść:
jaagan
2007-04-18
Email
Witajcie dziewczyny! Mam do Was następujące pytanie. Może macie jakieś sposoby na to aby karmienie po porodzie nie przebiegało aż tak boleśnie? Chodzi mi o to co mogę robić juz teraz będąc jeszcze w ciąży. Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie.
dodka591983
2007-05-05
16:16:23
Email
Jesli chodzi o przygotowanie sutkow to moja polozna radzila aby miesiac przed porodem jak najwiecej chodzic bez biustonosza aby sutki ocieraly o koszulke.
ciekawa
2007-05-05
16:33:42
Email
O matko chyba by mi sie urwały:) Czyli jednak delikatne pocieranie.
dodka591983
2007-05-05
20:41:29
Email
Rzeczywiscie jak ktos ma duze piersi to jest to problem, ja przd porodem mialam 80D potem przeskoczylo na 80E a teraz po3miesiacach znow mam miseczke D. Niestety ja mialam strasznie poranione sutki, 2 tygodnie trwalo leczenie.Ale czy da rade przygotowac sutki samemu?bo jesli dziecko nie umie ssac tak dobrze z poczatku jak moj Filip to chyba problemy sa nieuniknione. JA przy leczeniu stosowalam masc, oklady z nagietka oraz lek homeopatyczny przyspieszajace gojenie, bardzo pomogly nakladki silikonowe.
ciekawa
2007-05-05
21:56:52
Email
okaże sie w praniu:) choć w mojej książce na przykład piszą że zdrowe dziecko(nie wcześniak) umie ssać tylko to Matka xle mu podaje pierś-sztuka w tym aby dobrze podać a dziecko nie uszkodzi sutka
ciekawa
2007-05-05
21:58:50
Email
urwało mi sie:( tylko kurcze niby w książce piszą jak to zrobić ale zapewne w praktyce to nie jest takie proste:( Pewnie położna by dobrze pokazała-one sie znają.
dodka591983
2007-05-05
22:16:16
Email
tu masz racje ze zalezyod podania, ale bynajmniej mi bylo ciezko tak podac bo to jest bardzo trudne, i kiedy probowalam tak porzadnie przystawic by zassal sutek z otoczka on od razu zaczynal ciagnac przezco tarmosil tylko sutek ale praktyka czyni mistrza
niekat
2007-07-25
10:43:31
Email
ja sie męczyam dwa tygodnie.Obie z córką płakałysmy podczas karmienia - ona bo nie mogła ciagnac a ja wyłam z bólu.Niestety krew powiedizłąma ze jeszcze przezyje ale jak zaczeła lecieć ropa stwierdziąłm ze to nie ma sensu i wysłałam męża po nakłądki silikonowe.karmiłam przez nie do konca czyli 13 mieisęcy.Powodem mojego cierpienia było złe przystawienie za pierwszym razem.Ja nie umiałam i robiła to połozna tuz po porodzie.Mała piła ale potem szło jej coraz gorzej i moje sutli zacżeły wygladąc jak dwa wulkany tuż przez erupcją.Bolało jak cholera a czs karmienia był dla mnie jak wyrok.Płakałam zanim wzięłam mała na ręce...niepotrzebny stres i zacżełam tracic pokarm.Teraz postaram sie rpzygotowac swoje dojarki żebym nie musiała stosowac kapturów bo przez ponad rok musiałm wciaż miec je pod ręka i wciąż je myć a miałam dwa komplety;/
ciekawa
2007-07-25
11:14:28
Email
po 6 tygodniach mogę stwierzdić ze pocieranie recznikiem aby skóra sie wzmocnika u mnie bardzo pomogło. Co prawda odrazu dobrze małą przystawiałam-zadnych problemów w tej kwestii:)Ale gdy ma kolkę lub z powodu upału często i długo ssa skóra sie rozmięka i też potrafi być tkliwa-więc wzmocnienie to podstawa. I zauważyłam że lepiej mieć zwykłe wkładki laktacyjne-takie grubsze bo w tych cienkich folia jest zbyt blisko warstwy chłonącej i sutki sie normalnie parzą-to dopiero można sobie krzywdę zrobić.
katarzyna_j
2007-07-25
11:31:13
Email
Ja ostatnio na szkole rodzenia usłyszałam, że nie wolno hartować sutków przed porodem, bo można wywołać wcześniejszy poród, a poza tym skóra zamiast się hartować robi się bardziej wrażliwa, można ją uszkodzić i będzie jeszcze bardziej wrażliwa w czasie karmienia. Pewnie co położna to opinia. Ja nie zamierzam hartować. Co będzie, to będzie.
niekat
2007-07-25
12:40:09
Email
A tak wo gołe to sa dostepne takie specjalne "wyciagacze sutków" z firmy Avent - nazywają sie bodajże Niplette czy jakoś tak.koleżanka stosowała bo miałam w ciaży płaksi sutki i potem karmiła bez problemów...
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum