szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - teutonia mistral s


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
noemi
2007-03-18
Email
witajcie, byliśmy dzisiaj oglądać wózki dla naszej córeczki i ja całkiem zgłupiałam. myślałam, że juz zdecydowaliśmy się na emmaljunge, az tu nagle pojeździliśmy po sklepie mistralem s teutonii i zachwyciliśmy się lekkością prowadzenia. emmaljunga jest świetna, stabilna, ma ogromne gondole i jest wysoka. mimo tego jest cięższa od mistrala, zajmowałaby więcej miejsca w bagażniku. sprzedawca zapytal w jakich warunkacg ma się sprawdzić wózek, ja powiedziałam, że w każdych:)) no bo chcę spacerować i po lesie, i nad jeziorem, i po mieście, parkach, i po centrach handlowych. mówił mi, że zakupy w centrum handlowym z emmaljunga to nic przyjemnego, bo nie jest skrętna w ogóle(przy skręcaniu trzeba ją podnosić). a mistral ma z przodu mniejsze, baaaardzo skrętne kółka (blokowane) i prowadzi się rewelacyjnie. gondola jest ciut mniejsza, ale najprawdopodobniej najpóźniej w styczniu dzidziuś zostanie przeniesiony do spacerówki. a spacerówka teutonii jest świetna. niższa od emmaljungi, dzięki czemu większe dziecko będzie mogło nawet samo wchodzić do wózka (czytałam, że to ważne dość). kolorystycznie teutonia jest rewelacyjna. no i przekładana rączka... pomocy, bo sama nie wiem co zrobić. musimy się szybko decydować, bo teutonia jest robiona na zamówienie i czeka się na nią miesiąc. czyli chcemy zdecydować się do końca tygodnia. byłabym wdzięczna za wszelkie opinie, szczególnie ciekawa jestem zdania uzytkowniczek teutonii mistral s, bo to nowa w porównaniu z emmaljungą marka na polskim rynku. choć podobno w niemczech od lat budzi zachwyt. aha, na teutonie są 3 lata gwarancji!! to jedyny taki wózek na rynku, podobno bezawaryjny. drogie mamusie, pomóżcie nam proszę
Goga66
2007-03-18
20:07:45
Email
Noemi - daj ten temat też w niemowlaczkach. Wiele młodych mamuś już nie zagląda do działu ciąża
Goga66
2007-03-18
20:13:46
Email
Noemi - widze jedną wadę mistrala. Zakładam, że torba gondola jest. Wada jest taka, że kiedy prowadzisz wózek tak, że widzisz dziecko to kółka skrętne masz od swojej strony i wtedy nie zdają egzaminu (chyba, bo trzeba by sprawdzić z obciążeniem ok. 8 kg. W każdym razie pamiętaj, że dlugo wozi się wózek tak, żeby widzieć maluszka.
noemi
2007-03-18
20:21:30
Email
jeśli zamówimy mistrala to na pewno z gondolą. tzn. klasyczną, nie nosidłem. oglądaliśmy dzisiaj. wiesz, no jestem po prostu pod wrażeniem skrętności. nie spodziewałam się, że można tak śigać wózkiem. a kółka skrętne się blokują. kurcze, coś czuje, że teraz codziennie będę jeździć po "świecie dziecka":)) nie wiedziałam nawet, że kupno wózka sprawia tyle problemów. a jeśli jeszcze jest się zodiakalną wagą to wybór tym bardziej trudny:)
Goga66
2007-03-18
20:53:07
Email
Noemi, tylko sprawdz, czy te skrętne kółka odpowiednio działają kiedy nie są z przodu a z tyłu, tzn. wtedy kiedy masz rączkę tak przełożoną, że widzisz dziecko (przez pierwsze miesiące tak bedziesz prowadzić wózek) I sprawdz koniecznie z obciążeniem. Niech mąż weźmie torbę 7-8 kg i włóżcie do wózka. Wózek chyba fajny jednak drogi więc warto go sprawdzić. Co do gondoli miałam miękką i chwalę sobie, bo wygodnie się nosi dziecko. Twardej nie używałam. Sprawdź to też pod takim kątem, kiedy bedziesz np. musiała nieść dziecko w samej gondoli do lekarza. Chyba, że nie zamierzasz. U mnie to nosidło zdało egzamin idealnie. Z fotelika przekładaliśmy małą Zu do gondolki i nosiliśmy wszędzie ze sobą
Goga66
2007-03-18
20:56:00
Email
Ta miękka gondola też przez pewien czas na wyjazdach może być wygodnym łóżeczkiem. Nie mam zdania co do klasycznej więc się nie wypowiadam
noemi
2007-03-18
22:50:38
Email
przyznam szczerze, że nie sprawdzałam jak to wygląda kiedy mniejsze kółka są z tyłu, ale mój mąż tak i mówił, że bardzo dobrze się jeździ. co do gondoli, ie wiem dlaczego, ale chcę twardą, klasyczną. jakoś tak mi się ubzdurało, a jak kobieta coś sobie ubzdura, wiadomo...:) wiesz co Goga, jutro jak tylko znajdę czas wybiorę się pojeździć po sklepie:) i dziękuję, że przypomniałaś o tej torbie, bo mi jakoś z głowy to wyleciało. pustym wózkiem to chyba każdym się jeździ dobrze:)) co do ceny, faktycznie drogi to wózek, ale tyle zaplanowaliśmy już we wrześniu. tyle że nei chciałabym kupić coś i potem żałować. dlatego musze być pewna, że to to
Goga66
2007-03-19
11:23:22
Email
Noemi, pustym, każdym wózkiem nieźle się jeździ - dlatego włóżcie tę torbę - conajmniej 7 kg. Może być i 10 kg
noemi
2007-03-20
10:08:12
Email
jasne, jasne. tylko z tym obciążęniem muszę trochę poczekać, bo ja tam nei wrzucę torby 10kg:) najpóźniej w sobotę rano jednak wyskoczymy i sparawdzimy to. wczoraj spędziłam 2 godziny w " świecie dziecka" jeżdżąc wózkami po całym sklepie. jeśli chodzi o skrętość mistral jest genialny. emmaljunga to jednak krówka i ciężko często wykręcić. a podnoszenie wózka po jakimś czasie się nudzi. jeśli chodzi o amortyzację, emmaljunga nei ma sobie równych, choć mistral s ma amortyzowane koła i nie jest źle. jednak w porównaniu z emmaljungą wypada słabo. mimo wszystko, sprzedawca mówił, że powinnam się zastanowić co jest dla mnie ważne: gondola czy spacerówka. no i chyba każda kobieta powie, że w wózku ważniejsza jest spacerówka, bo to w niej dzidziuś spędzi dużo więcej czasu. w emmaljundze jestem zachwycona gondolą, w mistralu spacerówką, więc chyba już wiem co wybiorę. gondola w mistralu jest tylko 1 lub 2cm węższa od emmaljungi. jednak co się tyczy spacerówek to emmaljunga słabiutka: 1) mistral jest niższy, więc starsze dziecko będzie mogło samo wchodzić 2) w mistralu s pałąk można łatwo wyjąć. jak dziecko większe odpinamy pałak i ono samo może wejść lub wyjść z siedziska. w emmaljundza trezba pałąk odkręcać, co jest bardziej skomplikowane i wymaga klucza. dziecko trzeba wkładać do spacerówki, jest cieżko, a oprócz tego brudzi bucikami siedzisko 3) w mistralu można założyć daszek przeciwsłoneczny, można też ściągnąć w razie potrzeby obicie budki i jeździć z siateczką jak dziecko większe 4) w mistralu rączkę można przełożyć bardzo sprawnie. jest tpo ważne, bo nawet przy małym dziecku jak nagle zaczyna wiać wiatr czy świecić mocno słońce -myk myk i "odwracamy" dzidziusia, pchając wózeczek dalej 5) mistral s jest lżejszy: stelaż z kołami i gondolą waży 15 kg, tak samo spacerówka 6)okrycie gondoli pasuje w mistralu do spacerówki, można przykryć nim dziecko (nie wiem czy tak jest w innych wozkach) to na razie tyle co pamiętam
noemi
2007-03-20
10:09:53
Email
aha, co do kół to mistral s nie występuje z pompowanymi. ale tym martwię się coraz mniej. wyczytałam gdzieś i to samo powiedziano mi w sklepie, że ma to znaczenie jeśłi się waży dużo. a dla dziecka ważaćego ok 20 kg nie robi to żadnej różnicy
noemi
2007-03-20
10:12:15
Email
i jeszcze coś, na żywo wózek wygląda całkiem inaczej niż na zdjęciach w internecie. jest po prostu śliczny:)
pinkie
2007-03-20
10:20:00
Email
Daj jakies zdjęcia tych wózków lub adresy, bo na allegro znalazłam tylko Chicco mistral...
noemi
2007-03-20
10:26:59
Email
http://www.teutonia.pl/mistrals.htm http://www.emmaljunga.se/start.asp?lang=PL&country=PL classic duo combi do teutonii dokupilibyśmy klasyczną gondole, bo jest w opcji
pinkie
2007-03-20
10:50:33
Email
Mistral bardzo mi się podoba, chociaz cena jest wysoka. Emaljunga nie ma skrętnych kół??? Weź mistrala. Nie wiem, dlaczego chcesz koniecznie klasyczną gondolę, ale może masz swoje racje.
noemi
2007-03-20
10:55:37
Email
nie wiem, jakos nie mam przekonania do miękkich nosideł. poza tym wydaje mi się, że na lato w klasycznej gondoli nie jest dziecku tk gorąco jak w nosidle. ale nie orientuje sie tu za bardzo, bo wiedziałam od początku, że chcę prawdziwą gondolę. jakoś nikt mnie jeszcze nie przekonał co do tego w czym jest lepsze nosidło. no bo ta gondola którą chcemy tez ma uszy. mimo tego, ze jest sztywna
pinkie
2007-03-20
11:02:42
Email
Może to i racja, ze dziecku chłodniej w duzej gondoli , ale uwierz mi, jak jest upał,to dziecko sobie i tak nie radzi z temperaturą i po prostu nie bierze się go wtedy na spacer, tylko czeka się do wieczora, kiedy temperatura trochę spadnie. Boże, jak sobie przypomnę co to było w zeszłym roku...
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum