szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - dziwne plamienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
donata
2007-02-15
Email
hej,blagam o pomoc,mam dziwne plamienia a wlasciwie wyglada to jak geste uplawy o zabarwieniu brazowym.pracuje w anglii i ci lekarze sa do kitu!!!jestem prawdopodobnie w 6 tyg ciazy.niedawno bylam w polsce u gina ktory stwierdzil ze usg wskazuje na 5 tydz ciazy a pecherzyk odpowiada 4tyg.5,7mm.wiec albo zaszlam w ciaze pozniej albo jest juz martwa.nie czekajac 4 dni pozniej poszlam do innego lekarza ktory stwierdzil ze maluch urosl przez te 4 dni o 6mm i nie mam sie martwic.jak duzy powinien byc pechezyk w 4 tyg?kto ma racje?dodam ze 7 lat temu poronilam a rok pozniej doczekalam sie pieknej coreczki.no i tak w zeszly czwartek musialam wrocic do anglii.wlasnie w niedziele zaczely sie te dziwne plamienia.pojechalam do szpitala a tu mi powiedzieli ze jesli mam poronic to poronie i nic sie nie da zrobic.nie zrobili mi zadnego badania,nawet usg!zapisali mnie na 20 lut na usg.ja chyba zwariuje!!!czy ktos moze mi udzielic jakichkolwiek odpowiedz?dzieki
Goga66
2007-02-16
16:22:04
Email
No cóż Magdalenko - ciekawy jest Twój punkt widzenia. Niemniej moja koleżanka nie cieszyłaby się dziś zdrowym półrocznym synkiem gdyby nie wczesna diagnostyka. Byłaby to dla niej tragedia, bo ona ma szansę wielokrotnie mniejszą niż przeciętna kobieta na posiadanie dziecka - ma cykl płodny raz -dwa razy do roku. Osobiście uważam, że warto korzystać ze zdobyczy nauki i medycyny skoro mamy taką możliwość. Kiedyś faktycznie było najczęściej tak, że usuwany był przez organizm płód wadliwy. Dziś jest różnie. Żyjemy w zatrutym środowisku, jemy skażone jedzenie, cywilizacja spowodowała, że mamy mniej wydolny organizm i czasem nawet bardzo zdrowy embrion nie ma szansy przetrwania. I warto mu pomóc.
noemi
2007-02-16
16:41:36
Email
Magdalenko droga, az przetarłam oczy, nie wierząc jak ktoś może zarzucić matce, że dba o swoje dziecko. gdyby nie duphaston to pewnie wiele kobiet nie donosiłoby ciąż, ze mną włącznie. i albo jesteś jeszcze bardzo młoda albo po prostu nie wiesz czym jest instynkt macierzyński i troska o nienarodzone dziecko. nie wyobrażam sobie, że ciężarna kobieta, która ma plamienia nie będzie się martwić. każdy lekarz Ci powie, że w takiej sytuacji powinna się zgłosić do lekarza, bo może to być bardzo niebezpieczne. nie wiem czy śmiać się czy płakać nad Twoim podejściem do tematu ciązy. raczej chyba płakać. i życzę Ci, żebys nigdy nie miała problemu podobnego do tego Donaty czy którejkolwiek z nas. bo nie wiem kto wtedy walczyłby o Twoje dziecko
ciekawa
2007-02-16
16:47:52
Email
A ja stane tak troche po srodku I ty Magdalenko i Ty jjemiołko macie racje:) Byle nie popadac w paranoje i zbytnie martwienie lub na odwrót. Każda a nas jest jednak inna i jedna ze spokojnie bedzie czekała na to jak sie maluch rozwinie a druga bedzie z niepokojem wypatrywać czy bay nic złego sie nie dzieje. To też zalezy w którym momencie poczuje sie tą więź z dzieckiem. Ja naprzyklad bardzo sie cieszyłam ale tak naprawde uswiadomiłam sobie ze to coś na ekranie to maluch:)w 14 tygoniu ciaży. Zgadzam sie ze tak to natura wymysliła że eliminuje słabe chore osobniki i no cóz ponoc duża czesć poronień jest tak wczesnych ze nawet nie zorientujemy sie ze nastąpiło. Ja i mój lekarz podejrzewamy ze cykl wczesniej zanim zaszłam w ciąże mogła poronic jejeczko samistnie-no trudno mój aniołek wybrał sobie późniejszy czas. A że mamy mozliwosc pomóc troszke naturze-czemu nie:) poprostu starajmy sie martwic(oby jak najmniej) tam gdzie jest powód a nie w tedy gdy nie trzeba.
noemi
2007-02-16
16:52:46
Email
Ciekawa, ale chyba przyznasz mi rację , że wpis Magdalenki był conajmniej niestosowny do tematu i problemu donaty. wszystko mogę zrozumieć, ale nie to, ze ktoś mówi , że niepotrzebne usg i duphaston w zagrozonej ciąży. i jakoś trudno mi uwierzyć, żejest wiele koboet, które plamiąc w ciąży nie pobiegłyby od razu do lekarza
ciekawa
2007-02-16
17:02:37
Email
Noemi Pamietajmy poprostu że to tylko forum a to co widzimy na ekranie to tylko słowa-inaczej jest podczas rozmowy gdzie każda ze stron a to wtrąci slowo czy zdanie. widzimy reakcje rozówcy i wiemy z jakim ładunkiem emocjonalnym przekazuje nam swoje zdanie. Ja też nie uważam aby leki były zbedne- w zadnym wypadku. Sama wiem jak zmieniajac lekarza-na samym poczatku-nie miałam zrobionego usg na czas. Podczas usg dowiedziałam sie ze na wykrycie niektórych wad i chorób jest za póxno-dosłownie jak by mi ktoś dał w pysk. cieszyłam sie ze niby ok ale ciągle myślalm co tam może sie jeszcze kryc i czego nie widzielismy. Nie bede ani bronic ani oskarzac Magdalenki o niestosownośc-mysle ze nie potrzebuje adwokata-jeśli uzna ze napisała cos zbyt ostro lub źle ją intepretujemy napewno sama sie odezwie. Nie spierajmy sie prosze dziewczyna jest smuna i martwi sie o maluszka-podtrzymajmy ja na duchu:)
noemi
2007-02-16
17:06:38
Email
oczywiście, że pamietam, ze to forum. ale uwazam też, że każdy człowiek powinien posiadać coś takiego jak takt
Goga66
2007-02-16
17:13:08
Email
Ja uważam, że punkt widzenia Magdalenki jest bardzo interesujący i wart przemyślenia. W Polsce robi się bardzo dużo badań. Na mnie to akurat działa uspokajająco.
Ale Magdalenko faktycznie nie trafiłaś we właściwy topik i może to razić wiele osób. Inna sprawa, że kiedy dopisujemy się już jako kolejna osoba czasem nie pamiętamy, czego dotyczył główny temat.
Magdalenka
2007-02-16
17:15:07
Email
Noemi, propnuje zebys jeszcze raz przeczytala moj post. absolutnie nie mowie o zagrozonej ciazy i nie-potrzebie badan. jezeli ciaza jest zagrozona, to jak najbardziej trzeba ja ratowac. ja wyrazilam swoje zdanie na temat nadmiernej ilosci badan, w szczegolnosci usg, szczegolnie we wczesnej ciazy i ZDROWEJ. nie widze powodu aby zamartwiac sie czy dziecko powinno miec 5.5mm czy raczej 6mm. toz to paranoja! mam kolezanke ktora od poczatku praktycznie na kazdej wizycie rozbila usg. po co? chyba tylko dla wlasnej ciekawosci. jak wie kazda z nas, kazda ciaza, kazdy porod i kazde dziecko jest inne, trudno jest odgadnac co do dnia kiedy nastapilo poczecie, i jak wielkie w milimetrach powinno byc dziecko. chyba ze bylo to zaplodnienie kontrolowane (sztuczne itd). oczywiscie rozumiem strach kazdej matki bo sam tez nia jestem, ale zbyt czeste badania uwazam po prostu za niepotrzebne. jezeli jest wszystko ok, to nie nalezy przesadzac z badaniami, bo to tylko zatruwa nasz spokoj. pomijam tutaj sytuacje ktore opisuje goga, kiedy wiadomo ze ciaza jest zagrozona, ze ktos bardzo rzadko ma cykle owulacyjne i od poczatku nalezy monitorowac zarowno kobiete przed zajsciem w ciaze, jak tez od poczatku przebieg ciazy, albo kiedy kobieta zaczyna krwawic i to jest to sygnal ze cos sie dzieje zle. ja tutaj mowie o ZDROWYCH ciazach, niezagrozonych. uwazam ze kobiety ZDROWE, BEDACE W ZDROWEJ, NIEZAGROZNOEJ CIAZY nie powinny na sile szukac problemow i wyszukiwac u siebie zlych sygnalow. jak wszystkie wiecie istotna role odgrywa rowniez autosugestia, nastawienie do ciazy. jezeli skupiamy sie na tym, ze bedzie dobrze, ze dziecko bedzie zdrowe a my szczesliwie donosimy ciaze to nam na pewno pomoze, w przeciwienstwie do zakladania najgorszego. a twoja uwaga, noemi, o moim braku instynktu maciezynskiego, na podstawie czego ja wysnulas? bo mam inne podejscie niz ty? prosze cie bardzo... zdawalam sobie sprawe ze moja uwaga wywola dyskusje, ale nie zycze sobie aby obrazano mnie bo mam inne zdanie, w zaden sposob nie godzace w kogokolwiek. apeluje tylko o rozsadek i spokoj w podejsciu do ciazy, bo to jest kluczowe w jej dobrym przebiegu. bez nerw, kolezanki, bez nerw. i przede wzsystkim, wczytujmy sie w posty kolezanek i nie przypisujmy im tresci ktorych tam nie ma. pozdrawiam, magda
ciekawa
2007-02-16
17:18:33
Email
Tylko spokojnie-oj chyba mam dzisiaj taki spokojny nastój:) Pamietajmy o założycielce teamtu-trzymamy kciuki i napewno wszytskie dobrze jej zyczymy. A na zainicjowany temat napewno jeszcze nie raz bedzie mozna porosmawiac. Noemi zeczywisćie-masz racje rozmwa na ten temat powinna toczyc sie dalej w innym temacie-nie ma co stresowac dziewczyny naszym zadniem na ten temat bo ona mysli zupełnie o czym innym w tej chwili. Myśle ze potrzebne informacje otrzymała na samym poczatku i mam nadzieje ze jej to cokolwiek pomoze.
Magdalenka
2007-02-16
17:21:59
Email
a co do Donaty - jestem pewna ze wszystko jest w porzadku. Brazowe uplawy sa dosc powszechne, nie od razu musza znaczyc ze dzieje sie cos zlego, niemniej oczywiste jest ze nalezy z tym pojsc do lekarza. Ja osobiscie znam kilka przypadkow kiedy takie uplawy ustapily po kilku dniach a dziecko rozwija sie dobrze i wszystko jest ok i z ciaza i z mama. Trzymam kciuki za maluszka!
noemi
2007-02-16
17:24:12
Email
Magdalenko, za bardzo się uniosłam, przepraszam. ale mimo wszystko tu nie było mowy o tym jak duże ma byc dziecko w poszczególnym etapie ciąży. po to są tematy, żeby się ich trzymać. to nie jest topik pt. ciąża. kobieta ma problem, prosiła o pomoc a nie o wypowiedzi odnośnie ilości potzrebnych/niepotrzebnych badań. jak mówiłam sama miałam plamienia i wiem co Donata musi przeżywać. jednakże nie było moim celem urażenie kogokolwiek. po prostu pusciły mi nerwy. i skoczyło ciśnienie
noemi
2007-02-16
17:26:10
Email
doczytałam, że jednak była mowa o wielkości, mimo wszytsko tematem topiku było coś innego, uprzedzam protesty pozdrawiam
Goga66
2007-02-16
17:26:27
Email
Magdalenko, Twój punkt widzenia można uznać za słuszny - chociaż różnie pewnie dziewczyny do tego podejdą. Aczkolwiek sprawdzić ciążę u lekarza warto na dość wczesnym etapie. Ja miałam polipa czego bez lekarza bym się nie dowiedziała. I dostałam właśnie duphaston. Może by nawet nic z ciążą się nie stało, bo polip sam odpadł a może wsparcie lekowe było konieczne. Nie mam pojęcia. Niemniej faktycznie trafiłaś na niewłaściwy wątek - o ciąży zagrożonej, stąd te uwagi do Ciebie, przykre i może niekonieczne ale także w jakimś stopniu zrozumiałe. Trzymaj się cieplutko i nie przejmuj się, bo wiadomo, że nie miałaś złych intencji. Czasami coś tak właśnie wychodzi i już
Goga66
2007-02-16
17:28:27
Email
A plamienia na wczesnym etapie ciąży, jak już pisałam, są dość powszechne i często niegroźne. Lepiej jednak na zimne dmuchać
Magdalenka
2007-02-16
17:29:23
Email
ja rowniez przepraszam, Donata mam nadzieje ze nie zdenerwowalas sie ta goraca dyskusja niepotrzebnie. Nietaktownie zaczelam ja nie w tym miejscu co trzeba. Daj znac co z dzieckiem i pamietaj, trzeba wierzyc ze bedzie jak najlepiej! pozdrawiam mamuski i brzuchatki!
Monik
2007-02-16
18:09:39
Email
Ja mam receptę na Duphaston, ale niewiem czy jest jeszcze ważna-data wystawienia: 31.05.2006. Lekarz Wypisał mi tę receptę, bo miałam bolesne miesiączki. Jednak kiedy poczytałam, że kobiety biorą go na podtrzymanie ciąży zrezygnowałam z wykupienia recepty. Jeśli jeszcze jest ważna mogę ją wysłać, jeśli jest potrzebna.
Goga66
2007-02-16
18:13:24
Email
obawiam się, że recepty ważne są tylko 2 tygodnie poza antybiotykiem - chyba miesiąc
Monik
2007-02-16
18:17:01
Email
Oj, szkoda, mój mąż też mówił, że tylko miesiąc. Ja nie wiedziałam:( No i szkoda, że nie mogę pomóc:((
ciekawa
2007-02-16
18:39:02
Email
JA MAM AKTUALNA NA TO I NA NOSPE!!!!!!!! DOPIERO SOBIE PRZYPOMNIAłAM. DECYDUJ KOCHANA MOGE ODDAC-MAM TEZ LISTEK LUTEINY
noemi
2007-02-16
19:23:21
Email
Magdalenka, wstyd mi cholernie za siebe, ze tak ostro zareagowałam na Twoje słowa. czasem po prostu jestem zbyt impulsywna, szczególnie bardzo ostatnio. przypomnialo mi się wszystko to, co przeżywałam sama i.... poszło. przepraszam, przepraszam. następnym razem policzę 15 razy do 10 zanim powiem coś, czego będę żałować. pozdrawiam
Magdalenka
2007-02-16
19:57:09
Email
noemi, ok, sztama ;-)))
noemi
2007-02-16
20:29:14
Email
:)
donata
2007-02-17
22:15:11
Email
bardzo wam dziekuje za szczere checi i okazane cieple slowa!!!u mnie narazie bez zmian,czekam zniecierpliwiona na wtorkowe usg.na pewno dam znac co z dzidzia.jestem po rozmowie z babcia a do niej wczoraj przyszedl wynik mojej cytologii,gr II,ale jest tez recepta bo mam jakies zapalenie,babcia nie mogla rozczytac,a leki wysle mi juz w pon.mam nadziejhe ze te dziwne plamienia to jest to zapalenie a dzidzia ma sie dobrze,wkoncu czekalam na nia 6 lat!!!serdeczne dzieki wam wszystkim!!!
ciekawa
2007-02-17
22:23:59
Email
Och o to dobrze:) Oby wszytsko było wporzadku gdybys jednak chciała brać leki o których pisałysmy ja swoja recepte napewno Ci oddam-jeszcze troche bedzie aktualna jest z poniedziałku.
donata
2007-02-20
13:35:26
Email
heja wam wszystkim!!!jestem juz po usg!!wszystko wydaje sie byc ok.fakt ze wg ostatniej miesiaczki powinnam buc 7 tyg i 6 dni a jestem 6 tyg i 6 dni.marwi mnie wielkosc maluszka tzn 8mm.czy to prawidlowe?jeszcze raz dziekuje wam wszystkim za cieple slowa!!na pewno zajze tu jeszcze.papa
Joanna26
2007-02-20
13:43:59
Email
Najwazniejsze,ze maluszek sie rozwija i usg nic niepokojacego nie wykazalo.Nie wiem,ile mm powinien miec na tym etapie, ale wiem,ze pomiary z usg i od miesiaczki moga sie roznic, wiec chyba nie powinnas sie tym martwic.Trzymamy kciuki, powodzenia!:)
ciekawa
2007-02-20
14:27:19
Email
Joanna ma 100% racji czesto jest tak ze inny wiek wychodzi z usg inny z mieisczki-ja mam akurat idealnie 17 i 16 czerwca termin a tym samym identyczny wiek ale to wszytsko to bardzo usrednione srednie i w żadnym wypadku nie nalezy sie tym martwic. Ciesze sie bardzo Buziaki:)
Magdalenka
2007-02-20
15:48:40
Email
donata, super ze z dzieckiem wszystko w porzadku. trzymma kciuki za ciebie i maluszka. pozdrawiam, magda
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum