szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - urlop macierzyński


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
jula2
2006-11-12
Email
Mam pytanie dotyczące urlopu macierzyńskiego.Moja znajoma miała termin na 9.11.Jej położna powiedziała jej,że od tego dnia liczy się jej już urlop macierzyński mimo,że przenosiła ciąże i dziecko się jeszcze nie urodziło.Chciałabym się więc dowiedzieć czy macierzyński liczy się od dnia porodu, czy od przewidywanego terminu porodu(co byłoby bez sensu).Jeśli wiecie coś na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
ciekawa
2007-01-26
16:22:07
Email
Hm czyli cos jest ale:...tak sobie mysle ze sam urlop macieżyński jest jedynie przywilejem pracowniczym i skoro nie jesteś parcownikiem to analogicznie nie rezygnujesz z urlopu na zecz ojca dziecka pracwonika. Wydaje mi sie ze twój maz nie moze skorzystac z urlopu macieżyńskiego. Ale to tylko moje przemyslenia trzeba by pytac prawnika zajmujacego sie tymi sprawami. albo przejśc sie do Inspekcji pracy(przejsc nie dzwonic) i tam zapytać. Tam musza znac sie na takich rzeczach.
ania23
2007-01-26
23:25:45
Email
Też mi sie tak wydaje że jednak mojemu mężowi nie będzie przysługiwał urlop macierzyński, skoro ja nie podlegam pod ZUS i tym samym nie mam prawa do tego urlopu to nie moge oddać jego części mężowi do wykorzystania. Niestety w Krusie jest tak że tylko nalezy sie jednorazowy zasiłek macierzyński około 2000 zł tak jak pisałaś no i becikowe. U mnie jest tak, że mieszkam z mężem i moimi rodzicami którzy posiadają gospodarstwo i już dawno (przed ślubem) ubezpieczyli mnie jako domownika w KRUS, a mój mąż pracuje na umowe o prace i jest na Zusie i tak to dziwnie troche jest. Dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!!
ciekawa
2007-01-27
11:56:20
Email
Ja miałm sie odatkowo ubezpieczyć pzu ale ciagle zwlekałam co prawda jak tylko dowiedzialm sie o ciąży to podpisałam umowe-tylko ze tam jest 9 miesieczny okres karencji:( Wiec i tak nic nie dostane za urodzenie. ale jestesmy ubezpieczeni-mała składka a zawsze to jakies zabezpieczenie
ciekawa
2007-02-05
19:48:33
Email
Tutaj Malwino
Malwina
2007-02-08
17:03:37
Email
Dzieki, juz czytalam
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum