szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Łożysko przodujące


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4,
Napisano: Treść:
Jagoda
2005-03-12
Email
W położnictwie jeśli coś przoduje, oznacza to, że to "coś" jest najbliżej wyjścia z macicy, czyli wewnętrznego ujścia szyjki. W ciazy z prawidlowo umiejscowionym łozyskiem najczęściej przoduje głowa albo pośladki. Gdy mamy do czynienia z łożyskiem przodującym - na wyjściu przed głową/pośladkami jest łożysko, w mniejszym lub większym stopniu zagradzajce dziecku droge porodu. Rozróżniamy 4 typy łożyska przodującego w zależności od stopnia pokrycia przez nie ujścia wewnętrznego szyjki: centralnie, częściowo, brzeżnie przodujące oraz łożysko nisko usadowione (nisko schodzące). Uwaga: łozysko to nie to samo co kosmówka. We wczesnej ciazy kosmowka przykrywa całkowicie ujscie wewnetrzne i to jest norma! Najwiekszym zagrozeniem jest krwawienie w II i III trymestrze, dlatego pacjentka z łoźyskiem przodujacym musi lezec; jesli wystapi krwawienie, pacjentka musi byc hospitalizowana. Takiej osoby nie bada sie przez pochwe, jedynie zaklada delikatnie wziernik. Współżycie nie wchodzi w grę! Rozwiazanie takiej ciazy nastepuje przez planowe ciecie cesarskie, choc w wybranych przypadkach moze nastapic rozwiazanie droga pochwowa.
jessy
2008-11-05
18:28:56
Email
evik jesli masz jakie kolwiek plamienia powinnas odrazu udac sie do lekarza a najlepiej do szpitala.plamienia w czasie ciazy moga byc naprawde niebezpieczne i moga prowadzic do poronienia.
daria997
2008-12-19
07:13:52
Email
Witam Wszystkich. Jestem obecnie w 31 tyg, moja lekarka zapsała mi w karcie ze mam łożysko przodujące nisko schodzace. Co to oznacza? a na wizycie 3 tygodnie temu było wszystko ok.Czy to może oznaczac ze moge nie donosic ciązy do końca???
weronika20
2009-12-18
01:16:08
Email
witam mam 20 lat wiem jestem młoda ale to Moje bardzo wyczekane dzieciątko ponieważ nie miałam szans na dziecko a tu taka niepsodzianka;)jestem po usunięciu prawego jajnika z torbielą 12cm i mam endometrioze;/teraz jestem w 19 tyg ciąży wczoraj dostałam krwawienia ale nie duże byłam u lekarza powiedział że łożysko zatyka Mi szyjkę macicy nie skierował Mnie do szpitala dał Mi Duphaston i mam leżeć..dzisiaj już są tylko małe plamienia...chciałam się zapytać czy mam się marwtić? z tego co czytam to powinno Mi się jeszcze przesunąć ale jak piszecie o 19-20 tyg to nie macie plamień a Ja mam i nie wiem zmarwtiłam się troche:(nie wiem mam leżeć "plackiem"?teraz święta wigilie mam poza domem nie wiem mogę wyjść?oczywiście jak mus to mus i przeleże nawet całą ciąże dla dobra Mojej kruszynki ale może nie jest to potrzebne ...prosiła bym o Wasze opinie pozdrawiam gorąco;) jeszcze dodam że nie byłąm u Mojego lekarza bo jestem z Kalisza a chodzę do lekarza z Poznania i nie było Go akurat ale był jego"kolega" powiedział Mi że mam leżeć i uważać na siebie ale ludzie dookoła Mnie bardzo Mnie nastraszyli i kazali leżeć całkowicie dlatego postanowiłam napisać do Was
pmr0604
2012-01-27
21:11:41
Email
mam kilka pytań i prosze o pomoc. przedwczoraj moja żona wylądowała w szpitalu z powodu plamienia.jest w 25 tyg ciąży i na ostatnim usg miała napisane łożysko nisko usadowione z możliwościa częsciowego przodowania w ciagu 2 dni dostała 5 kroplówek wiekszość z magnezem. jaka jest szansa ze urodzi sn i jak dlugo bedzie musiała leżeć w szpitalu krwawienie już ustąpiło czasami są tylko ciemne skrzepy krwi najczęściej po nocy prosze o pomoc a jesze takie pytanie w poprzedniej ciąży urodziła sn zdrową córeczke ale musiała mieć łyżeczkowanie czy to jest przyczyną tych komplikacji???
Goga66
2012-02-23
10:33:26
Email
łożysko w czasie ciąży może stać się przodujące lub wręcz odwrotnie. Twoje pytania są do lekarza a nie do nas, a i to, podejrzewam, i dla lekarza nie jest do 100 proc. stwierdzenia wiele tygodni przed porodem. Każda ciąża jest inna i czasem po cesarce kobieta może urodzić sn, a czasem odwrotnie. Moja znajoma 5 ciąży miała siłami natury, z czego 4 w domu a ostatnie 3 to cesarka.
Strona 4 - poprzednia, 1, 2, 3, 4,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum