szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Łożysko przodujące


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Jagoda
2005-03-12
Email
W położnictwie jeśli coś przoduje, oznacza to, że to "coś" jest najbliżej wyjścia z macicy, czyli wewnętrznego ujścia szyjki. W ciazy z prawidlowo umiejscowionym łozyskiem najczęściej przoduje głowa albo pośladki. Gdy mamy do czynienia z łożyskiem przodującym - na wyjściu przed głową/pośladkami jest łożysko, w mniejszym lub większym stopniu zagradzajce dziecku droge porodu. Rozróżniamy 4 typy łożyska przodującego w zależności od stopnia pokrycia przez nie ujścia wewnętrznego szyjki: centralnie, częściowo, brzeżnie przodujące oraz łożysko nisko usadowione (nisko schodzące). Uwaga: łozysko to nie to samo co kosmówka. We wczesnej ciazy kosmowka przykrywa całkowicie ujscie wewnetrzne i to jest norma! Najwiekszym zagrozeniem jest krwawienie w II i III trymestrze, dlatego pacjentka z łoźyskiem przodujacym musi lezec; jesli wystapi krwawienie, pacjentka musi byc hospitalizowana. Takiej osoby nie bada sie przez pochwe, jedynie zaklada delikatnie wziernik. Współżycie nie wchodzi w grę! Rozwiazanie takiej ciazy nastepuje przez planowe ciecie cesarskie, choc w wybranych przypadkach moze nastapic rozwiazanie droga pochwowa.
Zaniepokojona Mama
2006-02-10
09:52:13
Email
Mam 28 lat, jestem w 10 tygodniu ciąży, jest to pierwsza ciąża. Z USG wynika, że mam kosmówkę na ścianie przedniej macicy. Ginekolog stwierdziła, że grozi mi poronienie i dała skierowania na USG, krew i mocz. Krew jest ok, ale z badania moczu wyszło, że mam leukocyturie (tak stwierdził lekarz ogólny, który zapisał mi DUOMOX -jeszcze nie brałam, bo się boję wziąć w moim przypadku)- czy są jakieś powody do niepokoju.Wizytę mam w przyszłym tygodniu. Zaznaczam, że ginekolog nie widziała jeszcze wyników.Proszę o pomoc.
mandala_77
2006-04-27
16:56:22
Email
Witam. Jestem w 29 tyg+ 4 dni ciąży. Własnie wczoraj dowiedziałam sie od lekarza że mam nisko osadzone łożysko. Bede bacznie obserwowana i jesli sie nie podniesie podczas porodu czeka mnie cesarskie ciecie. Zaczełam szukac informacji w internecie i okazało sie ze to jedna z form lozyska przodującego. Wystraszyłam sie konsekwencji. Zadzwonilam do swojego lekarza on stwierdzil ze to nie jest lozysko przodujace tylko nisko osadzone. Jestem zdezorientowana. Nie wiem jak mam sie zachowywac. Lekarz nie zalecil mi lezenia ani jakiejs radykalnej zmiany mojego zachowania, nie mam zadnych krwawien, nadal współżyje. Jednakze po tych informacjach na internecie nie wiem, na ile powazna jest moja sytuacja. Mam sie oszczedzac, zaprzestac współżycia czy nadal prowadzic aktywny tryb życia i bacznie czekac na dalszy rozwój wydarzeń. Prosze odpowiedziec mi na pytanie i wyjasnic pojecie nisko osadzonego lozyska. Powinnam postepowac tak jak w przypadku lozyska przodujacego?
justisha
2006-05-22
10:10:04
Email
witam, mam pytanie: do którego momentu wczesnej ciąży kosmowka przykrywa całkowicie ujscie wewnetrzne i to jest norma? jestem w 12 tygodniu, na poczatku miałam plamienia z krwią, muszę leżeć i biorę luteinę i kaprogest. Nie ma już krwawienia,ale lekarka powiedziała,że właśnie kosmówka jest z przedniej strony. dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
justisha
2006-05-23
14:37:08
Email
witam, mam pytanie do Jagody: do którego momentu wczesnej ciąży kosmowka przykrywa całkowicie ujscie wewnetrzne i to jest norma? jestem w 12 tygodniu, na poczatku miałam plamienia z krwią, muszę leżeć i biorę luteinę i kaprogest. Nie ma już krwawienia,ale lekarka powiedziała,że właśnie kosmówka jest z przedniej strony. dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
aniqstar
2006-09-29
15:03:50
Email
Cześć dziewczyny właśnie znalazłam wasze forum. Jest świetne. Ja jestem w 14 tygodniu drugiej ciązy i ostatnio dowiedziałam się że moje łożysko jest położone blisko ujścia macicy. Moja ginekolog której w 100% ufam twierdzi że łożysko się przemieści wyżej narazie kazała wstrzymać się od sexu. Ja chodze do pracy wyjeźdzam na weekendy i wszystko jest jest ok. Nie przejmujcie się tym za bardzo nie drążcie tematu (chyba że są krwawienia). Powinnyście zaufać swojemu ginekolowi.
bela
2006-09-29
17:06:41
Email
ANIQSTAR ja tez mialam lozysko blisko ujscia. To prawda ze lozysko ma czas sie podniesc do 32 tyg ciazy. Masz wiec jeszcze czas. Troche oszczedzania nie zaszkodzi no i "0" seksu
joana
2007-08-27
15:07:36
Email
Jestem w 8 tyg. ciąży zaczęłam delikatnie plamić - po stosunku. Lekarz powiedział, że mam przodującą kosmówkę. Przepisał mi Lutaminę czy powinnam ją brać. Czy nie będzie miała wpływu na mojego dzidziusia. Czy to jeszcze może się zmienić.
bea1978
2007-08-27
16:55:22
Email
Na początek zapytam czy nie pomyliłaś nazwy leku?Ja znam luteinę, podaje się ją kiedy ciąża jest zagrożona - czyli u ciebie podanie jej jest uzasadnione ponieważ masz plamienia. Powinnaś brac lek który przypisał Ci lekarz, on na pewno nie chce zaszkodzic Twojej ciąży a wręcz przeciwnie. Nie branie leku na podtrzymanie ciąży grozi poronieniem. Pozdrawiam
joana
2007-08-28
13:14:33
Email
Dziękuję bardzo za odpowiedż.
Lila
2007-10-25
17:30:58
Email
Witam!mam na imie sylwia i jestem w 23 tyg ciazy i rowniez mam lozysko brzeznie przodujace a na dodoatek siedze w Anglii i brak mi ginekologa, mam tu swoja polozna ale to nie to samo co lekarz! mam problem bo zblizaja sie swieta Bozego Narodzenia i chce wrocic do Polski!Polozna prowadzaca mnie powiedziala ze mam normalnie funkcjonowac, chodzic do pracy i niczym sie nie przejmowac bo wzystko moze sie jeszcze uformowac, nawet seksu mi nie zakazala:)wiec niczym sie nie martwilam do poki nie poszlam na kolejna wizyte-a tam zonk- nie bylo mojej poloznej tylko jakas inna i ta mnie nastraszyla!powiedziala mi ze ona na moim miejscu nie leciala samolotem ani nawet samochodem!wyobrazacie sobie to?czy to oznacza ze swieta spedze w anglii sama z mezem?szukam jakiej pomocy na internecie ale cos mi kiepsko idzie:)moze ktoras ma informacje na temat lotu samolotem w moim przypadku?dodam ze USG mialam robione w 20 tyg-moze lozysko juz sie podnioslo?a co naj gorsze nie chca mi zrobic dodatkowego usg przed lotem zeby sprawdzic czy wszystko jest ok!!! Dziewczyny pomozcie!!!
monia_ireland
2007-10-25
21:26:50
Email
a w korym tygodniu jest zona?? nic sie nie denerwuj-w zadnym szpitalu cudow nie naczynia. MUsi bardzo uwazac na siebie i najlepiej niech lezy jak najwiecej.
klaudis
2008-04-29
18:51:49
Email
mam strasznie nurtujące i gnębiące mnie pytanie czy jesli dziecko wystawiło (chyba) główkę a w tym czasie nieświadomie naciskałam brzuch to mogłam zrobic mu krzywdę
evik
2008-09-09
17:33:33
Email
Witajcie dziewczyny. Jestem w 14 tyg ciąży i kiedy tylko dowiedziałam się, że jestem moja dok przepisała mi dupchaston, bo stwierdziła odklejanie łożyska. Po ostatniej wizycie dała mi, luteine i zakazała pracować, bo łożysko sie opuściło. Ostatnio zauważyłam delikatne plamienia. Powiedzcie proszę, co o tym myślicie, co powinnam robić albo, czego nie robić. Ja już spać nie mogę tak się denerwuję.
klamka27
2008-10-08
21:08:44
Email
co znaczy stwierdzenie ze kosmówka na ścianie tylnej przykrywa ujście wew macicy?czy moge stracić dziecko?
jessy
2008-11-05
18:20:44
Email
witam jestem w 12tyg ciazy.lekarz stwierdzil: lokalizacja lozyska tylna,nisko usadowione.mam sie nie przemeczac i nie dzwigac ale ogolnie wszystko ok.mam sie czym martwic i czy moge w takiej sytuacji wspolzyc??
jessy
2008-11-05
18:28:56
Email
evik jesli masz jakie kolwiek plamienia powinnas odrazu udac sie do lekarza a najlepiej do szpitala.plamienia w czasie ciazy moga byc naprawde niebezpieczne i moga prowadzic do poronienia.
daria997
2008-12-19
07:13:52
Email
Witam Wszystkich. Jestem obecnie w 31 tyg, moja lekarka zapsała mi w karcie ze mam łożysko przodujące nisko schodzace. Co to oznacza? a na wizycie 3 tygodnie temu było wszystko ok.Czy to może oznaczac ze moge nie donosic ciązy do końca???
weronika20
2009-12-18
01:16:08
Email
witam mam 20 lat wiem jestem młoda ale to Moje bardzo wyczekane dzieciątko ponieważ nie miałam szans na dziecko a tu taka niepsodzianka;)jestem po usunięciu prawego jajnika z torbielą 12cm i mam endometrioze;/teraz jestem w 19 tyg ciąży wczoraj dostałam krwawienia ale nie duże byłam u lekarza powiedział że łożysko zatyka Mi szyjkę macicy nie skierował Mnie do szpitala dał Mi Duphaston i mam leżeć..dzisiaj już są tylko małe plamienia...chciałam się zapytać czy mam się marwtić? z tego co czytam to powinno Mi się jeszcze przesunąć ale jak piszecie o 19-20 tyg to nie macie plamień a Ja mam i nie wiem zmarwtiłam się troche:(nie wiem mam leżeć "plackiem"?teraz święta wigilie mam poza domem nie wiem mogę wyjść?oczywiście jak mus to mus i przeleże nawet całą ciąże dla dobra Mojej kruszynki ale może nie jest to potrzebne ...prosiła bym o Wasze opinie pozdrawiam gorąco;) jeszcze dodam że nie byłąm u Mojego lekarza bo jestem z Kalisza a chodzę do lekarza z Poznania i nie było Go akurat ale był jego"kolega" powiedział Mi że mam leżeć i uważać na siebie ale ludzie dookoła Mnie bardzo Mnie nastraszyli i kazali leżeć całkowicie dlatego postanowiłam napisać do Was
pmr0604
2012-01-27
21:11:41
Email
mam kilka pytań i prosze o pomoc. przedwczoraj moja żona wylądowała w szpitalu z powodu plamienia.jest w 25 tyg ciąży i na ostatnim usg miała napisane łożysko nisko usadowione z możliwościa częsciowego przodowania w ciagu 2 dni dostała 5 kroplówek wiekszość z magnezem. jaka jest szansa ze urodzi sn i jak dlugo bedzie musiała leżeć w szpitalu krwawienie już ustąpiło czasami są tylko ciemne skrzepy krwi najczęściej po nocy prosze o pomoc a jesze takie pytanie w poprzedniej ciąży urodziła sn zdrową córeczke ale musiała mieć łyżeczkowanie czy to jest przyczyną tych komplikacji???
Goga66
2012-02-23
10:33:26
Email
łożysko w czasie ciąży może stać się przodujące lub wręcz odwrotnie. Twoje pytania są do lekarza a nie do nas, a i to, podejrzewam, i dla lekarza nie jest do 100 proc. stwierdzenia wiele tygodni przed porodem. Każda ciąża jest inna i czasem po cesarce kobieta może urodzić sn, a czasem odwrotnie. Moja znajoma 5 ciąży miała siłami natury, z czego 4 w domu a ostatnie 3 to cesarka.
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum