szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - dolegliwości-odpowiem na pytania!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
dominikasz
2006-02-13
Email
Cześc brzuchy!ja ciąze mam juz za sobą.Był to cięzki dla mnie okres.miałam chyba wszystkie dolegliwoścłacznie z cukrzycą nadcisnieniem problemami z sercem itd.To wszystko skłoniło mnie do poszerzenie wiedzy medycznej na temat ciązy zreszta mój lekarz wiedzac ze to mnie bardzo interesuje starał mi sie wszystko wyjaśniać bardzo dokładnie.Jesli tylko mogę wam pomóc-spróbuje.
MARZENAM
2006-02-13
19:00:45
Email
Cześć jestem w 27 tygodniu ciąży, ogólnie czuję sie dobrze jedyne co mnie martwi to wrażliwy pempek tzn. nie boli mnie tylko poruszając się czuję jakieś delikatne ukłucia. Czy to normalne? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
polishgirl
2006-02-13
19:36:09
Email
Dominikasz, a czy miałaś w czasie ciąży dolegliwości związane z piersiami, tzn, niedokładnie z piersiami, co ze skórą pod piersiami. Ja mam takie od kilku tygodni pieczenie, jakby mi paliło, myslałam że to od biustonosza, ze sie wrzyna za mocno w skórę , ale nie. Myslę ze to spowodowane jest rozciaganiem sie skóry, gdyz brzuszek ciągnie na dół, ale nigdzie o tym nic nie mogłam znaleźć - zadnych informacji. Nawet jak kłade sie na boku, do spania to piecze. Nie wiem czy dobrze to sobie tłumacze. Zapytam jeszcze swojego lekarza w srode, bo niestety nikt jak narazie nie potrafi mi powiedziec od czego ten ból.
JOLA-JOLKA
2006-02-13
22:12:36
Email
Jestem w 37 t.c.i coraz częściej bolą mnie plecy na dole.Szczególnie przy leżeniu i wstawaniu czy to normalne czy zbliża się poród?Pozdrawiam
bondyrka
2006-02-14
09:45:47
Email
Jolka to zupelnie NORMALNE,ja jestem w 33tyg.ale tez juz strasznie mnie bola plecy,zwlaszcza jak leze na nich,pytalam mojego gina i mowil,ze to calkowicie normalne,w raz z powiekszajacym sie brzuszkiem ciezar ciala spada na plecki i stad ten bol,a im blizej porodu tym bol bedzie silniejszy-NIESTETY. Pozdrawim
Inka
2006-02-14
10:14:46
Email
Jola ja tez jestem w 37 tyg. i poprostu Bobas jest juz tak duzy i silny ze uciska na kregoslup.A poza tym dochodzi do tego zmiana postawy tzn. Ty musisz inaczej trzymac plecy zeby brzuszek nie przewazyl :) ale pociesz sie ze nie jestes sama!!!!!!! Aha ale te bole w krzyzach to u mnie sa zwiazane rowniez z blami przepowiadajacymi ale roznia sie od tych "zwyklych".
ilona81
2006-02-14
11:23:14
Email
No hej.. fajnie, ze jest temat poruszający wszystkie z dolegliwości :P ja też odczuwam to kłucie w pępku.. i pieczenie pod lewą piersią..od wczoraj szczegolnie..też myslałam, ze to stanik..ale nie..skóra nawet nie jest zaczerwieniona w tym miejscu a swędzi i piecze.. pierwsza myśl, jaka przyszł mi do głowy, to to, ze skóra się naciąga..i to moze być miejsce w którym pojawią się rozstępy, niestety :(
ilona81
2006-02-14
11:26:32
Email
a..jeszcze coś..jestem teraz w 31 t.c. - ciąza bliżniacza, przypominam :P od paru dni odczuwam skurcze przepowiadające, szczególnie w nocy, kiedy leżę,a dzidziusie mniej się ruszają, co mnie trochę niepokoi, zawsze wyrabiały jak nienormalne w brzuszku, a teraz są bardzo spokojne..trochę mnie to matrwi.. a może poprostu mają juz mało miejsca?
polishgirl
2006-02-14
11:37:57
Email
Ilona, no nareszcie, ktos ma taka samą przypadłośc jak ja, bo juz sie martwiłam , ze z tymi piersiami cos nie tak. To w takim razie faktycznie skóra sie musi naciagać i dlatego tak piecze. A to ze dzidziulki twoje sie mniej ruszaja to napewno spowodowane jest tym ze maja mało juz miejsca, są przeciez dwa.;-)). Mój synalek tez sie malo rusza, a jak juz zacznie to raczej sie wypycha, rozpycha zmieniajac pewnie pozycje, nie kopie juz tak energicznie jak kiedys. Musimy duzo smarowac kremem albo oliwka ta skórę pod piersiami.
JOLA-JOLKA
2006-02-14
12:21:12
Email
Mnie też parę tygodni temu bolało pod prawą piersią.Raczej piekło i kóło.Okazało się, że to był ucisk na wątrobę.Teraz maluszek się przesunął i przeszło.Co do kremów i oliwek to pamiętajcie, że nie wolno używać preparatów z retinolem i kwasami owocowymi, które przenikają do krwiobiegu - mogą zaszkodzić dziecku.Tak jest napisane w książce i do tego się stosuję.Nie wolno tę pić soku ani cherbaty z malinami, bo podobno za bardzo rozgrzewa i można dostać skurczy.Pozdrawiam.
Dominikasz
2006-02-14
12:46:57
Email
Dziewczyne z tymi dolegliwosciami to jest tak.Jesli cgodzi o bol w okolicy pepka to skora tak sie naciąga na brzuchu ze popriostu znajdujące sie tam misnie brzucha i sciegna rozciagaja sie i bolą szczegolnie przy zmianach pozycji poruszanie sie.zdarza sie tez w ciązy przpuklinapępkowa ale to juz musi lekrz stwierdzić.Zalecam lezenie na lewym boku z podkurczonymi nogami smarowanie oliwką bolącego miejsca. Polishgirl-piersi w ciązy przygotowują sie do najważniejszej roli-do laktacji.zachodzą wnich wielkie zmiany skóra sie rozciąga a pod wpływem hormonów w kanalikach zaczyna wytwarzac sie siarka która czasem juz w ciązy zaczya lecieć z piersi a czasem dopiero po porodzie to wszystko sprawia ze odczuwamy pewien dysomfort ale wierz mi to minie .raczej nie krępuj ich stanikiem noś raczej luźne pokoszulki. Jolka-Jolka to i tak masz szcescie ze teraz cie zaczynja dopiero boleć plecy mnie juz bolały dużo wczesniej.ale to nie jest sygnał do porodu.poprostu ten cięzar który nosisz bardzo obciąza miesnie przylegajace do kręgosłupa.mi poagał masaż okręzny szczotką do włosów ktory robił mi mój mąż i pamietaj leż na lewym boku z pokurczonymi nogami i między nogi wkładaj czasem poduszke do spania.To wszystko minie po porodzie. a finał juz tuż tuż,Trzymajcuie się i piszcie.Zdroooooooooooooooowka wam życze
dominikasz
2006-02-14
12:51:40
Email
Ilona81 skurcze przepowiadające mogą być naprawde dokuczliwei budzic obawy czy to juz ale ich odczuwanie jest niczym w porównaniu z tymi prawdziwymi .jesli jest ich wiecej niż 10 na dobe poradz sie lekarza.może karze co przyjmować nospe i magnez z wit B6.najczesciej wystepuja kilka tygodni przed porodem ale czasem dziewczyny nie odczuwaja ich wcale.oszczedny bardzo tryb życia musisz prowadzić.a swoja drogą taki trening macicy to dobra wiadomość tak powinno być.jesli zaczełyby byc regularne w odstepach np 7 minutowych i trwało by to 2 godziny to czas jechać
ilona81
2006-02-20
12:17:15
Email
HEj.. nie tych skurczów nie ma az tyle ;) zdażaja sie w nocy..i to za dwa razy na noc, tak, ze jest ok ;) kiedy siedze przed kompem,o tak np jak teraz jest wsz. ok, ale kiedy wstanę..odczuwam parcie na krocze :/ mam wrażenie,ze dzieciaczki wypadną:( ale to przechodzi po kilkudziesięciu sekundach..Mówiłam lekarzowi..szyjka jest lekko skrócona, ale zamknięta, wiec bez obaw ;) Za to brzuszek coraz to bardziej się zaczerwienia, skóra piecze i swędzi:( dzis w nocy, nawet nie mogłam go dotknąć, jakby poparzony słonkiem..
Inka
2006-02-20
12:21:39
Email
Ilona jak mialam takie uczucie nacisku na krocze to lekarz kazal mi jak najwiecej lezec. A skore na brzuchu sprobuj pposmarowac oliwka. Moze poprostu rozciaga ci sie i jest bardzo napieta.
ilona81
2006-02-20
12:50:50
Email
No smaruję, smaruję.. cały czas.. ale maluchy tak szybko rosną, że skóra chyba nie nadąża sie rozciągać i mimo ciągłago nawilżania jest podrażniona :(
polishgirl
2006-02-20
13:25:24
Email
Ilona , ja mam to samo. Moja skóra pod piersiami , tak mnie okropnie piecze, jakbym spaliła ją na słoncu, co chwile smaruje, ale pomaga tylko na chwilke. Juz nie wiem co robic. Nawet w nocy mi to doskwiera i nie moge spac
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum