szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - zarodek, pęcherzyk i usg...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
agnieszka74
2006-02-03
Email
Hej Dziewczyny !!!
Moja koleżanka niby jest w początkowch tygodniach ciąży, ale na usg w pęcherzyku nie widac zarodka...
Wkońcu ona nie wie co ma o tym mysleć..
Czy któraś z Was miała taki przypadek..???


dominika
2006-02-04
20:37:02
Email
ja jestem w takiej samej sytuacji, lekarz powiedzial ze to 7 tydzien a na usg nie bylo widac pechezyka, a wogole to jest to troche bardziej skaplikowane
rozan
2006-02-06
14:58:45
Email
Niestety wyniki badań potiwerdziły diagnoze lekarki... Tak strasznie mi dziwnie i smutno... Teraz czekam na zabieg, którego potwornie sie boję...
Kasia :)
2006-02-06
15:06:55
Email
Rozan buuuu przykro :( ale nie martw sie nastepnym razem wszystko bedzie ok,badz dzielna!!!!U mnie tez zajscie w ciaze nie bylo takie latwe....
rozan
2006-02-06
18:57:40
Email
najgorsze jest teraz to czekanie..... jeśli organizm nie zareaguje do poniedziałku to mam iśc na zabieg Strasznie się go boje Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze MUSI dzięki wielkie za wsparcie i za poświęcony czas na moje gadanie ale mi to pomaga jak mogę się wygadać... bo płakac już nie mam sił.... Dzięki....
asik
2006-02-07
18:56:26
Email
ja to samo przeżyłam 2 tygodnie temu,zabieg moze byc wykonany w znieczuleniu ogólnym, masz to tego prawo...fizycznie czuje sie ok tylko psychika siada
rozan
2006-02-08
22:41:22
Email
Najgorsze jest to czekanie. Boje się, że po zabiegu będę przeżywać stratę maluszka jeszcze bardziej. Bo teraz mimo wszystko gdzieś w środku tli sie mała iskierka nadziei, że wszystko będzie w porządku. Czasem wydaje mi się że to tylko zły sen... Bardzo chciałabym się z niego obudzić...
Kasia :)
2006-02-09
08:23:36
Email
Rozan,nie wiem co Ci madrego napisac po prostu mam nadzieje ze niedlugo napiszesz ze jestes w ciazy i wszystko jest ok,trzymaj sie i dawaj znac co u ciebie :)
rozan
2006-02-10
13:48:27
Email
A czy możłiwe jest abym nadal odczuwała objawy ciąży? teraz będzie sie kończył 7 tydzień. Tak strasznie się boję tego wszystkiego... Do poki nie blo zabiegu mam nadzieje, ze wszystko będziedobrze chociaz nie ma na to praktycznei żadnych szans. Tylko te objawy są dziwne. Możliwe jest aby nadal je odczuwała??
rozan
2006-02-10
13:48:45
Email
A czy możłiwe jest abym nadal odczuwała objawy ciąży? teraz będzie sie kończył 7 tydzień. Tak strasznie się boję tego wszystkiego... Do poki nie blo zabiegu mam nadzieje, ze wszystko będziedobrze chociaz nie ma na to praktycznei żadnych szans. Tylko te objawy są dziwne. Możliwe jest aby nadal je odczuwała??
alutka
2006-02-10
14:30:16
Email
Kochana rozan,nie wiem co mogłabym napisać,by podnieść Cię na duchu...wiem,że teraz jest Ci smutno i zle ale pamiętaj,że po każdej nocy wstaje nowy dzień,który daje nadzieję.
rozan
2006-02-11
21:09:21
Email
A czy orientujecie się na jakiej podstawie lekarz przed 8 tygodniem ciąży może swierdzić na 100% puste jajo płodowe?? Chodzi o wielkośc pęcherzyka??
rozan
2006-02-20
10:22:05
Email
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda... Jestem juz po zabiegu. W szpitalu przed zabiegiem zrobili mi USG i Beta HCG, co potwierdziło puste jajo. Więc byłam pewna, że nie nosze dzidziusia i że zabieg jest konieczny. Przy badaniu USG okazało się, że mam dwurożność macicy, więc nie wiem jak z kolejnymi ciążami czy to będzie miało wpływ czy nie. Może któraś z Was wie coś więcej na ten temat? Strasznie się tego wszystkiego boję... Chodzę rozdrażniona i wybucham płaczem. Stasznie ciężko jest. Wiem, że potrzeba czasu ale mimo wszystko zostanie w sercu blizna bardzo bolesna i na całe życie.... Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i dziękuję za wsparcie. Trzymajcie się cieplutko. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła Wam napisac, że u mnie wszystko OK... Jeszcze raz dziękuję za to że byłyście ze mną. DZIĘKI!!
Olcia
2006-02-20
10:42:53
Email
Rozan Z całego serca ściskam ciebie. Wiem jak możesz się potworne czuć. Mam taką samą diagnozę. Czekam jeszcze 6 dni.
Goga66
2006-02-20
11:06:47
Email
Fragment wypowiedzi lekarza: W układzie rodnym kobiety może dojść do częściowego (tzw. macica dwurożna) bądź całkowitego zdwojenia (zdwojenie macicy, pochwy). Oprócz dohisteroskopii diagnostycznej oraz histerosalpingografii radiologicznej (RTG-HSG), do oceny zmian budowy macicy i drożności jajowodów służy kontrastowa histerosalpingografia sonograficzna (sono-HSG, sonohisterosalpingografia, sonohisterografia). Macica dwurożna jest anatomiczną wadą wrodzoną, która nie musi (choć czasem może) utrudniać donoszenie ciąży. Potrzebna jest opieka doświadczonego ginekologa i należy stosować się do jego zaleceń.
Goga66
2006-02-20
11:21:44
Email
Rozan i jeszcze fragment z forum, gdzie dziewczyny rozmawiają o dwurożności. Wygląda na to że w razie problemów można to operować :"Od kilku dni śledzę ten wątek, ale dopiero teraz postanowiłam się włączyć. Po drugim poronieniu zrobiono mi hsg, które ujawniło dwurożną macicę. Mój lekarz prowadzący stwierdził z pełną stanowczością, że wada ta nie jest przyczyną moich problemów i sugerował ponowną próbę zajścia w ciążę. Nie byłam przekonana, więc udałam się do kolejnego lekarza (z tyt. naukowym), który zajął podobne do poprzedniego lekarza stanowisko, czyli nie przejmować się, zachodzić w ciążę, "Obumieranie ciązy to najprawdopodobniej niedobory ciałka żółtego". No cóż, udało mu się mnie "namówić" na kolejną ciążę i... znowu przeżyłam dramat... Wreszcie trafiłam do pewnego profesora, który zlecił laparoskopię, podczas której wykryto przegrodę!!! A ponieważ w moim przypadku dwurożność tę przegrodę tworzyła, połączono "dwa rogi" operacyjnie, bo z tego co mi wiadomo, nie da się inaczej dwurożności zlikwidować. Niestety, kontrolna histeroskopia wykonana po upływie sześciu miesięcy wykryła zrost pooperacyjny, w związku z czym skierowano mnie na powtórną laparohistero. Z relacji lekarza wynika, że w wielu przypadkach korygowanie wad macicy odbywa się dwuetapowo, czyli najpierw operacja usunięcia dwurożności, a następnie zabieg przecięcia przegrody. Jeśli śledziłyście wypowiedzi eksperta, wypowiadał się dość obszernie nt. dwurożności macicy i przegrody. Mówił między innymi o tym, że bardzo rzadko obraz hsg pokaże przegrodę, ale już sama dwurożność jest bezwzględnym wskazaniem do tego, by skontrolować czy nie tworzy przegrody. Strasznie się rozpisałam, ale chciałam przekazać Wam jak najwięcej informacji z autopsji. Czas pokaże, czy obie operacje miały sens w moim przypadku i czy wreszcie doczekam się upragnionego dzidziusia..."
Goga66
2006-02-20
11:23:37
Email
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10929&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight= to jest link do tego forum i tego wątku. Trzymaj się - na pewno będzie dobrze i zajdziesz oraz donosisz ciążę
Goga66
2006-02-20
11:27:26
Email
koniecznie zajrzyj na to forum, część dziewczyn w ogóle nie miała problemów z ciążą - może poprawi Ci to humor. Ściskam mocno
rozan
2006-02-20
14:34:03
Email
Dzięki Goga66 Byłam juz na tym forum i czytałam wypowiedzi dziewczyn. Poprostu ciężko mi teraz wierzyć, chyba nie chcę się nastawiać a potem...... Nie chcę już tego przeżywać... Wiem że muszę być silna i myśleć optymistycznie. Na razie czekam na pierwszy okres a potem mam iśc na kontrolne USG. Dopiero jak usłysze od mojej p. doktor że wszystko jest w porządku i że bez problemów możemy się starać o dzidziusia odetchnę z ulga. Choć serce będzie boleć chyba przez całe życie.... DZIEKI za ciepłe słowa
Michalina
2006-02-20
14:54:19
Email
Rozan, Olcia - straciłyście Dzidziusie i macie prawo czuć się źle i płakać. Mam nadzieję, ze macie kogoś z kim mogłybyście porozmawiać, wygadać się, wyrzucić emocje, żal i, że ten ktoś nie zbagatelizuje Waszej tragedii. Trzymajcie się Kochane.
rozan
2006-02-20
15:15:27
Email
Olcia Trzymaj się. Wydawało mi się, że po zabiegu jest jeszcze gorzej. Ale ta nadzieja, która tli się w środku, że jeszcze może będzie dobrze jest chyba bardziej męcząca. Teraz po zabiegu też nie jest łatwo. Chodzę to na kogoś nakrzyczę to wybuchnę płaczem.... Ciężko jest... Myślę, że z biegiem czasu powoli wrócę do jakotakiej równowagi psychicznej, jednak blizna pozostanie.... Boję się kontrolnego badania USG, ale muszę wierzyć, że będzie dobrze. Zobaczysz u Ciebie też się wszystko ułoży. Tak po prostu miało być. Usłyszałam od jednej osoby, że to jest dar, którego teraz nie doceniamy.... Trzymaj się ciepło. Jestem z Tobą. Gdybyś chciała pogadać, zapytać o coś to pisz. Pozdrawiam Was wszystkie
Olcia
2006-02-22
09:59:18
Email
Rozan Masz rację, to czekanie jest koszmarem. Los czasem jest tak złośliwy. Jednak dzięki wsparciu zaczynam wierzyć że słońce dla nas w końcu zaświeci.

rozan
2006-02-23
12:29:44
Email
Dokładnie Musimy tak myśleć. Człowiek by zwariował gdyby nie miał nadziei... Ważne jest, że masz wsparcie. To na prawdę dużo daje. Dlatego fajne jest to, że jest to forum. Są tu ludzie, którzy Cię na prawdę rozumieją. W kazdym razie mi to bardzo pomogło. Trzymaj się dzielnie. I pisz co u Ciebie. A może gdzieś koło czerwca obie podzielimy się radosnymi wiadomościami, że nosimy pod serduszkami malutkie życia. Bedzie dobrze. Jesteśmy z Tobą. Trzymaj się cieplutko.
melonik
2006-09-15
01:51:14
Email
witajcie.ostatni okres mialam 2 sierpnia.podobno jest w ciazy ale pecherzyka nie widac.Bylam u dwoch ginekologow i obaj nie potrafia nic powiedziec.mam zrobic badania HCG.martwie sie.mialyscie podobne przypadki?
bangla
2006-09-15
17:47:14
Email
hej melonik mam dokladnie ten sam problem i nie wiem co mam robic. ostatni okres dostalam 2 sierpnia moje jajo plodowe ma wielkosc 15mm ale nie ma plodu
bangla
2006-09-17
20:50:17
Email
czy puste jajo plodowe 15mm jest duze czy jeszcze moze sie pojawic zarodek??
sylwia.....
2006-11-09
13:34:47
Email
witam jestem w 6 tygodniu ciąży (tak wyliczył lekarz z daty ostatniej miesiączki). Zrobił mi usg i stwierdził, że z usg wynika ze jestem dopiero w 4 tygodniu ciąży. Spytałam co to oznacza ale mnie zbył. Powiedział żebym przyszła za 2 tygodnie to zrobi mi jeszcze raz usg "i zobaczymy co dalej". Powiedzcie mi co mam o tym myśleć.
ciekawa
2006-11-09
13:39:47
Email
To zupełnie prawidłowe tylko szkoda ze ci nic nie wyjaśnił. Wiek ciazy liczy sie od pierwszego dnia miesiaczki i według tego co pokazuje usg. Bo przecież zapłodnienie nastapiło kilka dni później. Ja jestem w 9 tygoniu ciaży ale na usg wiek ciaży jest ok 2 tyg mniejszy. Dlatego wyznacza sie dwa terminy porodu. jeden z wyliczen jeden z usg.
Madzik_jg
2009-08-21
15:31:44
Email
Witam! Jestem w 8 tygodniu ciąży (4. tydzień od zapłodnienia). Byłam ostatnio na USG dopochwowym i lekarz powidział, że nie widzi elementów zarodka w pęcherzyku.. Pęcherzyk ma 11 mm i stale rośnie.. Poprosiłam go o tydzień czasu.. Jezeli nic sie nie rozwinie bede miala lyzeczkowanie.. Czy któraś z Was wie kiedy powiino byc widac elementy płodu?? Pomozcie..
ciekawa
2009-08-23
19:14:17
Email
No właśnie mniej więcej w tym okresie. Musisz jeszcze raz mieć badania i wszystko się wyjaśni. Może po prostu pęcherzyk jest pusty-to się zdarza. wtedy nie ma rady trzeba go usunąć żebyś mogła zajść w zdrową ciążę. Trzymam kciuki.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum