szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - zarodek, pęcherzyk i usg...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
agnieszka74
2006-02-03
Email
Hej Dziewczyny !!!
Moja koleżanka niby jest w początkowch tygodniach ciąży, ale na usg w pęcherzyku nie widac zarodka...
Wkońcu ona nie wie co ma o tym mysleć..
Czy któraś z Was miała taki przypadek..???


Goga66
2006-02-03
21:32:20
Email
Aga - może to niestety pasuje do wątku - puste jajo płodowe
adka1
2006-02-04
03:51:00
Email
Tak, ja miałem taką sytuację.W grudniu.byłam w 8 tygodniu a ciąża zatrzymała się w 5. na usg nie było widać echa zarodka, tylko jajo płodowe, okzało sie ze jest puste.czy nie ma w nim zawiązku płodu.czesto podobno tak bywa i to niestety bez powodu.ja byłam przygotowana do ciąży,bralam witaminy i tak sie skonczyło:-((musi zrobic badanie z krwi beta hcg, mnie się zatrzymało sie na 5 tygodniu. niestety taka ciąża konczy sie sama lub wczesniej juz po100% stwierdzeniu można się zgłosić na łyżeczkowanie.jezeli chcesz wiedziec więcej podaję ci mojego meila adriana100@op.pl. pozdrawiam WAS serdecznie
kasia :)
2006-02-04
08:15:26
Email
Aga,ja bylam u lekarza pierwszy raz w ciazy w 6 tyg i na USG bylo widac tylko pecherzyk ciazowy(wiedzialam ze jestem bo zrobilam test i krew)Zarodek byl widczny dopiero 2 tyg pozniej na badaniu :)
rozan
2006-02-04
10:07:46
Email
Mam pytanie Byłam wczoraj na drugim badaniu USG Ginekolog stwierdzila puste jajo płodowe Poleciła zrobić badanie betaHCG Trochę się w tym wszystkim gubie Jestem w 6 tygodniu ciąży. Czy lekarka może sie mylić? Czytałam o paru przypadkach że dzidziusia nie było widać i lekarz stwierdził puste jajo płodowe po czym po tygodniu czy dwóch okazywało się, że jednak się mylił. Gubie się w tym wszystki.... czy to padanie betaHCG potwierdzi na 100% że to puste jajo płodowe? POMÓZCIE
Basia 26
2006-02-04
10:56:12
Email
ja poszłam do lekarki w 6 t.c. zbadała mnie, powiedziała, że jestem rozpulchniona itd, witaminy brać... i przyjść za 3 tyg dopiero wtedy mi zrobiła USG, żeby stwierdzić, czy oki, wtedy założyła kartę ciąży, a wcześniej nie nabijała mi głowy takimi wątpliwościami.
adka1
2006-02-04
10:58:08
Email
rozan, ja bylam w 8 tygodniu, kiedy sie to potwierdzilo.zrob badanie krwi beta hcg i za kilka dni nastepne, jezeli rosnie ten hormon to dobrze jezeli nie to oznacza ze ciaza przestala sie rozwijac.lekarz mi wtedy tez powiedzial ze zdarza sie jak kobiety miesiaczkuja nieregularnie lub maja tyłowzgięcie macicy,ze ten zarodek widac troszke pozniej.jednak u mnie wielkosc tego jaja płodowego była wieksza niz normalna i to juz swiadczylo o tym ze nie jest dobrze.pytaj kochana o co chcesz, jak tylko moge to ci pomoge w tych wszystkich zawiłościach.wiem co przezywacie, ale moze jeszcze bedzie dobrze...sciskam adka
rozan
2006-02-04
11:07:21
Email
Lekarka kazała mi zrobic to badanie jednak powiedziała, że raczej sie nie myli... jesli to jest puste jajo plodowe to czy jest możliwe że samo się rozwija i powiększa?? miałam USG robione w zeszły piątek i woczraj Podczas obydwóch badań nei było widać zarodka jednak jajo płodowe było większe Czy jest to mozliwe?
rozan
2006-02-04
11:14:28
Email
Lekarka kazała mi zrobic to badanie jednak powiedziała, że raczej sie nie myli... jesli to jest puste jajo plodowe to czy jest możliwe że samo się rozwija i powiększa?? miałam USG robione w zeszły piątek i woczraj Podczas obydwóch badań nei było widać zarodka jednak jajo płodowe było większe Czy jest to mozliwe?
pinkie
2006-02-04
12:39:19
Email
Rozan, nie martw się, jeszcze wszystko może być. Może trochę za wcześnie zrobiłaś to USG. Moja koleżanka miała dokładnie taką samą sytuacje jak Kasia. W 8-mym tygodniu na USG już było widać 'fasolkę'. Lekarka moze się mylić, gdyż u koleżanki lekarz też sie mylił. Każdy ma prawo do błędu. Zrób sobie to badanie na HCG, poczekaj 2 tygodnie i głowa do góry!
rozan
2006-02-04
15:15:31
Email
Co to jest wogóle za badanie i na co mam zwrocic uwagę przyodczytywaniu wyników?? Tak strasznie się tego wszystkiego boję... Niby lekarka mówiła, że to jeszcze nic pewnego ale raczej nie dawała nam wielkiej nadziei Dziękuję wszytkim za odpowiedzi POZDRAWIAM
kasia :)
2006-02-04
16:41:34
Email
to jest badanie krwi -sprawdza poziom hormonu-beta HCG ,ktory podwyzsza sie w czasie ciazy,u mnie dwa czy trzy dni po spodziewanym okresie wynosilo 255 a norma byla od 0-3,tak wiec wyszlo zesmy w ciazy :)Jak bylam u lekarza w 6 tyg to mi tylko powiedzial ze pecherzyk ciazowy jest,tez ze jestem rozpulchniona tak ze Rozan,nie martw sie na zapas,zrob badanie krwi ...trzymamy za Ciebie kciuki!!!!
rozan
2006-02-04
16:46:10
Email
dzięki wielkie za te wszystkie słowa Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku Zobaczymy w poniedziałek bo właśnie za dwa dni mam zrobić to badanie. Dzisiaj pratycznie cały dzień siedze i szukam w internecie czegoś na ten temat. Czytam dużo na róznych forach i z tego co widze to lekarze po stwierdzeniu na USG pustego jaja płodowego od razu wysyłają na zabieg. Moja ginekolog kazała mi zrobić badanie Beta hcg Czy to znaczy, że jest dla mnie jakaś nadzieja??
kasia :)
2006-02-04
17:12:44
Email
Rozan,zawsze jest :) Daj znac jak bedziesz miala wyniki,trzymaj sie :)
rozan
2006-02-04
19:11:38
Email
a czy orientuje się któraś z was ile mm może mieć pęcherzyk płodowy w 6 tygodniu?? mi na usg wyszło 18 mm nie wiem czy to nie za dużo Obawiam się, że lekarka raczej sie nie myli chociaż nie powiedziała na 100% że jest puste jajo płodowe wszystko zależy od tego badania... DZIĘKI za odpowiedzi Przynajmniej mam jakąś nadzieję, że będzie dobrze...
adka1
2006-02-04
20:29:03
Email
Mój w 8 tygodniu miał 13 mm i lekarz powiedział ze był za duzy.Do pewnego czasu rośnie, a potem zaczyna się obkurczać i macica samo go wydala.Moze to trwać nawet jeszcze do miesiąca, Pmietaj jednak ze moze miałas nieregularne miesiączki, moze masz tyłowzgięcie macicy i bedzie widac dzidzie tylko z tydzień pozniej.Głowa do góry do póki nie ma jednoznacznej diagnozy JEST ZAWSZE NADZIEJA!!!!!Bużki Adka
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum