szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Smoczek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Julia
2005-05-05
Email
Dziewczyny mam do Was pytanie: kiedy powinno się zacząć oduczać dziecko od smoczka? Bartek wprawdzie nie ma go ciągle w buzi, ale zwykle z nim zasypia no i jak marudzi, jest niespokojny, to też mu go daję. Zastanawiam się, czy jak mu się pojawią pierwsze zęby, to już wtedy powinnam zabrać mu smoka? Czy jak trochę go będzie dydał jeszcze, to mu zbytnio nie zaszkodzi? Jak myślicie? No i jak nauczyć dziecko zasypiać bez smoczka, kiedy ono zawsze z nim zasypia. Aha, zaraz jak zaśnie, to go wypluwa, to chyba ważne. Potrzebny mu jest tylko do zaśnięcia.
Dancia20-24
2005-06-30
19:49:25
Email
Witam dziewczyny! Mam na imie Danusia i w sierpniu wyjeżdżam do Niemiec by opiekować się dopiero co urodzonym dzieckiem( Ono ma się urodzić na poczatku listopada ) i Ja mam się nim opiekować. Pomóżcie, nie chciałabym jemu krzywdy zrobić, przyślijcie mi na e-maila najważniejsze porady.Jeśli chcecie i możecie, a prosze was o to bo ma niedawno ukończone 20 laty i jeszcze nie mam doświadczenia z niemowlętami,tylko z takimi miesiecznymi już łobuzami, nie boję się tej pracy.Lubie dzieci i chcę dla nich jak najlepiej,dlatego prosze Was o wsparcie :) Sama(no z moim chłopakiem planujemy:) planuje , że jak wrocę już z tych Niemiec to sobie zrobie dzidziusia(będzie mnie już spokojnie na to stać :))
sylwia
2005-06-30
20:58:35
Email
:)
monga28
2005-06-30
22:05:08
Email
:):):)
emka
2005-07-07
01:19:32
Email
Hym. Wyjmować paluszek z buzi i mówić, że tak nie wolno.. Ponoć dzieci duużo rozumieją. No tak ale kiedy Cię przy niej nie będzie, to co wtedy? Może próbuj jeszcze ze smoczkiem moja Ania dopiero po miesiący prób zaczęła go ssać. najpierw zaczełyśmy na spacerkach - ale wtedy była zima i podtrzymywał go jej kołnierz kombinezonika.
A może jakiś gryzak? To się u nas sprawdza jak niunia ssie rączkę - bo smoczek uzywamy tylko przy zasypianiu już (pojawiły się pierwsze zabki). Wczesniej tez jak najrzadzej go dawaliśmy (czytaj: spacerek, zasypianie). Lub inna zabawka nadająca się do ssania, ślinienia i gryzienia.
mati81
2005-07-25
10:42:49
Email
Ja mam podobny problem co Anula, moja zuzia za nic w swiecie nie chce smoka, nie miałam nawet zamiaru go stosowac ale mam problem z jej wieczornym usypianiem po kąpieli:( karmie piersią mała sie najada jak wypluje cyca to podnoszę ją do odbicia a ona znowu szuka czegos co mozna wsadzic do buzi, ślini mi kark koszulki kocyk i wszystko co tylko znajduje sie w zasiegu jej buzi a zwłaszcza piąstki, strasznie sie przy tym denerwuje. Wiem ze nie jest głodna bo jak dam jej ponownie piers to nie pije tylko sie bawi:(i w tych momentach chciałam jej dawac smoka ale to pogarszało sytuację bo dostawała wrecz histerii!! woli swoją piąstke, tylko ze jeszcze nie ma tak skoordynowanych ruchów i nie zawsze nią trafia do buzi i sie wkurza i tak w kółko:(( czasami usypianie trwa 3godz przy czym musze ja nosic bo jak tylko widzi ze idzie do łóżeczka to płacze histerycznie, przy czym w dzien i w nocy bez problemu zasypia w nim. Nie wiem czemu tak rozrabia wieczorami??? i czemu nie chce smoka skoro tak uwielbia coś ssać ??
ktos
2007-01-18
11:47:01
Email
MAM CZTERO LETNIA CORECZKE WLASNIE STARAMY SIE Z MEZEM O DRUGIE DZIECKO I MAM TEZ PROBLEM.JAK NAUCZYC CORECZKE SAMODZIELNEGO SPANIA NA SWOJEJ KANAPIE?SPIMY W JEDNYM POKOJU DO TEJ PORY CORECZKA SPAŁA Z NAMI PRZYTULONA DO MNIE NIE POTRAFI INACZEJ ZASYPIAC.TERAZ JEST JUZ ZA CIASNO I CHIALABYM ZEBY W KONCU SPALA SAMA
ktos
2007-01-18
11:49:27
Email
MAM CZTERO LETNIA CORECZKE WLASNIE STARAMY SIE Z MEZEM O DRUGIE DZIECKO I MAM TEZ PROBLEM.JAK NAUCZYC CORECZKE SAMODZIELNEGO SPANIA NA SWOJEJ KANAPIE?SPIMY W JEDNYM POKOJU DO TEJ PORY CORECZKA SPAŁA Z NAMI PRZYTULONA DO MNIE NIE POTRAFI INACZEJ ZASYPIAC.TERAZ JEST JUZ ZA CIASNO I CHIALABYM ZEBY W KONCU SPALA SAMA
Goga66
2007-01-18
12:49:39
Email
Pooglądaj program Superniania - tam jest to pokazane najlepiej, jak to się robi. Tu na forum dziewczyny przesyłają sobie książki - język niemowląt - Tracy Hogg i Uśnij Wreszcie - dwie trochę odmienne metody usypiania. (niestety nie mam juz tych książek, bo w międzyczasie zaliczyłam pad komputera - jednak możesz na forum poprosić o nie i ktoś Ci prześle. Jeżeli jednak masz dostęp do TVN-u, to w wielu odcinkach Superniani pokazane jest jak to się robi najlepiej - jest to podobna metoda jak Tracy Hogg. Poszukaj też wyszukiwarką wątków o usypianiu - były tu na forum już poruszane
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum