szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - TRZECI MIGDAL


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Magdalenka
2010-09-05
Email
dziewczyny, mam pytanko. jula ma stwierdzona alergie (kot, plesn, bilko jajka, i mnostwo stanow przedalergicznych na inne rzeczy). jest na lekach. lekarz zlecil badanie laryngologiczne w celyu wykluczenia/potwierdzenia przerostu trzeciego migdalaka. juz raz bylam z nia w tym celu u lekarza, ale nie dala sobie obejrzec gardla - potwornie boi sie patyka do buzi. teraz znow i zlecil to badanie. jezeli migdal jest powiekszony, byc moze bedzie trzeba go usunac. ale zastanawiam sie nad zasadnoscia tego zabiegu. czy rzeczywiscie dziecko choruje mniej po usunieciu trzeciego migdalu? spotkalam sie z opiniami, ze owszem, ma mniej infekcji gardla, ale za to wiecej oddechowych. jak jest? macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
kaprysna
2011-05-10
13:11:12
Email
Moja corka miala ostatnio wyciety trzeci migdal (w wieku 3 lat i 8 miesicy). U nas nie bylo problemu z chorobami, miala jedynie zatkany nos, oddychala przez usta i b. chrapala. Narkoze zniosla fatalnie, dochodzila do siebie po tym zabiegu 3 tygodnie. Teraz nosek ma drozny, ale z przyzwyczajenia oddycha nadal przez usta. Trzeci migdal potrzebny jest do 3 roku zycia (pelne 2 lata). po tym czysie ulega zanikowi, u wielu dzieci jednak nie zanika, zatyka ujscie nosa lub uszu. Generalnie jestem za wycieciem w tym wieku. NIestety narkoza nie jest niczym przyjemnym. MOzesz poczekac do lata i obserwowac, czy infekcje w tej samej czestotliwosci sie powtarzaja jak w zinie/jesieni. Jesli tak to radzilabym wyciac, jesli nie, odczekac.
MoNiSiA
2011-05-11
07:26:41
Email
Kapryśna, czy Twoja córka miała narkozę ogólną? My byłyśmy u alergologa i dostałyśmy skierowanie do laryngologa, bo Jula tak samo oddycha cały czas przez buzię i chrapie. Pani była zaniepokojona trzecim migdałkiem.
ciekawa
2011-05-13
15:04:22
Email
A my mamy skierowanie na rtg-mamy obejrzeć tego delikwenta:) Nastula choruje na uszy ale z powodu alergii-ma też lekko krzywą przegrodę nosową. Lekarka zaleciła zbadanie migdałka żeby sprawdzić czy on aby nie pogarsza nam tego chorowania. A pozostałe migdałki mamy takie sobie w normie.
ciekawa
2011-06-02
08:45:22
Email
No to my po zdjęciu. Z opisu-nic o trzecim migdale ale mamy przewężenie przestrzeni noso gardła. Kolega lekarz mówi, że to też utrudnia prawidłowe funkcjonowanie uszu ale nic się z tym nie robi-trzeba czekać aż się samo wykształci. No to już wiemy czemu się bidula nam tam zatyka. Teraz dosłownie parę dni miała katar i już głucha jak pień ale przypomniałam sobie o sinupredzie i już po jednej dawce zaczęły się odtykać uszka.
kaprysna
2011-11-29
13:33:08
Email
Sorry, po kilku miesiacach zagladam na forum ... Tak moja corka miala narkoze ogolna, caly zabieg trwal z 20 min.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum