szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - TRZECI MIGDAL


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Magdalenka
2010-09-05
Email
dziewczyny, mam pytanko. jula ma stwierdzona alergie (kot, plesn, bilko jajka, i mnostwo stanow przedalergicznych na inne rzeczy). jest na lekach. lekarz zlecil badanie laryngologiczne w celyu wykluczenia/potwierdzenia przerostu trzeciego migdalaka. juz raz bylam z nia w tym celu u lekarza, ale nie dala sobie obejrzec gardla - potwornie boi sie patyka do buzi. teraz znow i zlecil to badanie. jezeli migdal jest powiekszony, byc moze bedzie trzeba go usunac. ale zastanawiam sie nad zasadnoscia tego zabiegu. czy rzeczywiscie dziecko choruje mniej po usunieciu trzeciego migdalu? spotkalam sie z opiniami, ze owszem, ma mniej infekcji gardla, ale za to wiecej oddechowych. jak jest? macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
ciekawa
2010-09-10
22:09:13
Email
Każdy ma p 2 migdały-3 jest o jeden za dużo i na nim zatrzymują się zarazki. Uważam ze powinno się go usunąć. Kiedyś usuwano w ogóle migdałki i rzeczywiście teraz się od tego odchodzi bo w razie choroby płuca i oskrzela są mniej chronione. Ja miałam usuwane migdałki na studiach bo złapałam gronkowca i migdałki tylko pogarszały sprawę. Teraz mam spokój z anginami ale zdarzały mi sie zapalenia krtani. Jednak po usunięciu 3 migdała 2 pozostaną wiec ochrona nadal będzie działała.
katka
2010-09-10
22:34:50
Email
ciekawa-nie wprowadzaj w błąd swoją znajomością anatomii i medycyny
ciekawa
2010-09-11
09:09:46
Email
ale jaki błąd? Mnie osunęli oba migdały-i dzięki temu nie choruje na anginę i problem z gronkowcem dał się opanować. Jak dziecko ma 3 migdały chodzi o usunięcie tego trzeciego wiec w czym się pomyliłam? Mnie lekarz uprzedzał, ze po usunięciu migdałów mogę chorować bardziej na oskrzela i płuca- i rzeczywiście jak się przeziębię sam stan zapalny odczuwam dużo niżej i częściej kaszle. Może nie nazwałam czegoś idealnie jak lekarz ale pisze to co sama doświadczyłam. Jeśli znasz temat lepiej to napisz nie musisz odrazu tak reagować.
ciekawa
2010-09-11
09:17:01
Email
No tak już się poprawiam-każdy ma 3 migdały-tylko że zwykle lekarze w sytuacji gdy jest przerośnięty mówią ze dziecko ma 3 migdał-tak przynajmniej ja to słyszałam. Nie jest to chyba wielka pomyłka. w sumie to w przypadku dzieci jeśli się słyszy o 3 migdale to padają słowa dziecko MA 3 migdał a nie MA przerośnięty 3 migdał-kwestia ubrania w słowa. O to chodziło??Sorry jeśli kogoś wprowadziłam w błąd. podtrzymuje jednak co napisałam ja bym osunęła-sama męczyłam się z anginami non stop-dosłownie nie wychodziłam z antybiotyków a teraz mam spokój a ze w przypadku przeziębienia raz na jakiś czas gorzej je przechodzę to dla mnie pikuś w porównaniu z tym co miałam wcześniej.
katka
2010-09-11
14:15:50
Email
widać anatomia,której się uczyłam troszkę się różni od tej z "Tiny"
ciekawa
2010-09-11
14:43:25
Email
ależ Ty musisz być smutnym człowiekiem-pozdrawiam:)
katka
2010-09-11
22:22:43
Email
bu ha ha
tessa
2010-09-12
14:47:49
Email
Czasami się zastanawiam, dlaczego to forum tak cienko przędzie, dlaczego taka tu cisza, dlaczego przez całe tygodnie nikt się tu nie odzywa. Zaczynam jednak to rozumieć, kiedy czytam takie wpisy, jakie zaserwowała tu Katka... Ośmieszyć kogoś, wyśmiać, zadrwić z czyjejś niewiedzy - tylko na to Cię stać? Skoro masz "wiedzę medyczną" wyższych lotów niż "ta z Tiny", dlaczego się nią nie podzielisz? Poza tym to nie jest forum dla lekarzy, każdy ma prawo się tu wypowiadać.
Magdalenka
2010-09-14
09:00:58
Email
spokoj, nie klocic sie. milym trzeba dla siebie byc. ciekawa, dzieki za odpowiedz. katka nie badz zlosliwa.
JOLA-JOLKA
2011-01-05
21:36:25
Email
Witam. U nas dzięki usunięciu trzeciego migdałka i założeniu drenów do uszu, Mati zaczął mówić. Okazało się, że trzeci migdał uciskał u niego na przewód słuchowy i zbierał się tam płyn. Stwierdzono nam to w Centrum Zaburzeń słuchu i mowy w Kajetanach. Poprawę zauważyłam dwa tygodnie po zabiegu, a mówić zaczął pół roku później.pozdrawiam
pinkie
2011-02-02
14:21:35
Email
Ciekawa, właśnie się dowiedziałam,ze dobrze by było żebym dała sobie usunąć migdałki. Bo są zwłókniałe, bo nie spełniają swojej funkcji i tylko same przez nie kłopoty (zapalenie gardła co miesiąc.Możesz coś napisać odnośnie tej operacji,bardzo jestem ciekawa (:)))) Twoich wrażeń. Bo w końcu usuwanie migdałków w wieku dorosłym to co innego niż w wieku przedszkolnym....
ciekawa
2011-02-13
17:23:14
Email
Oj dopiero wypatrzyłam wpis. Ja miałam gronkowca i jak pisałam jeden wielki stan zapalny i niczym nie szło tego opanować-ale były same w sobie ok-znaczy zdrowe-nic im nie było. Ponieważ ja przez środki doustne na zmniejszenie bólu miałam ostro rozpulchnione gardło, to przy badaniu odrazu sie dusiłam. Zaciskało mi się coś i odrazu miałam napad duszności. W szpitalu jak się poddusiłam przy badaniu to lekarka powiedziała, ze ona mnie na miejscowym nie dotknie bo jej zejdę na stole. Dlatego też miałam operacje przy znieczuleniu ogólnym. Ale innym robili na żywo-nie wiem jak to jest teraz pewnie można się dogadać. Generalnie obudziłam się z zaklejonym krwią nosem mega bolącym gardłem. Lody odpadają bo jeszcze pogorszą sprawę. Je się tylko miękkie jedzenie i mocno gryzie i bardzo delikatnie łyka po drobince. Soki i napoje odpadają bo się od nich dusisz-tak drażnią przełyk-lepsza jest woda trzymana w ustach i łykana delikatnie. No czuć smak krwi ciągle no ale nie jest tak źle da się przejść. Acha no i nie pogadasz. Ja wypluwałam pierwsze dwa dni ślinę w chusteczkę bo nie mogłam w ogóle nic łykać. Ale jak dla mnie warto!! Tylko teraz czasem dopada mnie chrypa na strunach głosowych ale to da się opanować-na antybiotykach bym sie wykończyła.
pinkie
2011-02-14
10:42:13
Email
Ja mam straszny odruch wymiotny - i ciągle spuchnięte gardło. Jak mi p. doktor psiknęła znieczuleniem do gardła, odruch wymiotny się wzmógł i też trudno było zbadać. Wiem, ze ta operacja to nic przyjemnego i jeszcze ten dylemat: czy na żywca, czy w narkozie....
ciekawa
2011-02-14
14:31:29
Email
No na ogólnym-nie ma rady. Pinkie zbierz się i wycinaj. Może być tylko lepiej.
Martynka
2011-02-24
10:28:42
Email
Witam wszystkie mamuśki. Mam pytanko. Lekarz stwierdził u mojego synka (4,5r.) przerost trzeciego migdalka. Zrobiliśmy rentgen i w opisie mamy " niewielki przerost trzeciego migdalka, nie powodujący istotnego zwężenia światła nosogardła" Wizytę mamy zapisaną do lekarza dopiero na wtorek. Wiecie żeby ocenił czy to się nadaje do wycięcia czy nie. Ale ja się trochę denerwuję. Może któraś z mam odwiedzających to forum miala z takim opisem coś do czynienia ??? Jak myślicie czy będziemy zakwalifikowani do zabiego ??? A może ktoś jest już po takim zabiegu ? I co , są efekty ? Czy wasze dzieci naprawdę mniej chorują ? Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie :)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum