szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Pytanko do Katki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Sylwetkar
2008-04-19
Email
hej Katka czytałam że jesteœ z Gliwic i że jesteœ dentystkš dlatego mam do Ciebie małe pytanko czy mogłabyœ mi polecić fajnego stomatologa do dzieci z podejœciem .Zuzia niedługo kończy roczek więc pora na pierwszš wizyte ja jestem dygus jakich mało niechce żeby niuni sie udzielał mój strach .Dzięki za odpowiedz, pozdrawiam
katka
2008-04-24
15:10:26
Email
Niekapek jak najbardziej może być,trening ze zwykłym kubkiem na pewno jak najbardziej wskazany. Niepokojące może byc ssanie kciuka,które może przyczynic sie do wad zgryzu. w aptekach sa preparaty przeciwo obgryzaniu paznokci,bardzo gorzkie. Pazurek czy cos takiego. mozna spróbowac i w tym przypadku.
Sylwetkar
2008-04-24
16:06:38
Email
o matko !! tak jak można własny nr poknocić 504 371 183 Katka sorrki za zawracanie głowy w szczególnoœci
katka
2008-04-24
19:49:06
Email
no to chyba teaz juz doszło
ciekawa
2008-04-24
20:02:09
Email
No to i ja bym skorzystała z porady:) Nastusia daje sobie lekko poprzecierać szczoteczką ząbki(wda górne i dwa dolne) z odrobiną pasty dla dzieci. Na noc niestety nadal popija kasze-przez sen więc o myciu nie ma mowy bo bym musiała ja wybudzać. Ale za to prawie zawsze kasze czy mleko w nocy popija wodą. Czy narazie to wystarczy???? Dodam ze nie pije soków i nie je cukru-od wielkiego dzwona placuszki polane owocami z cukrem. Osobiście jestem maniakiem czystości zębów i boje sie zbytnio na nią naciskać żeby nie zniechęcić. Pozwalam jej na miętoszenie szczoteczki w buzi a nawet na to żeby mnie pogrzebała. Jakiekolwiek formy nacisku powodują ze mała stawia opór.
katka
2008-04-24
20:55:12
Email
Oj,gdyby tak zawsze szło umyć te zęby. Na poczatek to zapewne wystarczy,z czasem przestanie jeśc w nocy i łatwiej bedzie umyć zęby przed snem. Chociaz kolega mył zeby synowi na śpiocha....Najgorszy dla zebów jest długotrwały kontakt z czynnikiem sprzyjającym. Mleko łatwiej spłynie,mleko z kaszą juz trudniej. Możesz, tak jak teraz ,dawać butelkę z wodą(podziwam szczerze,bo ja w nocy lubie spać i raczej nie chciałoby mi sie tak bawić). Na zakończenie powiem tak. Zeby trzeba myć,unikać wszystkiego,co jest pozywką dla próchnicy,zwalczać złe nawyki. ale nie należy popadac w histerie. dzieko az sobie coś pozwoli zrobić,innym razem ni hu hu.Moje dzieci jedzą słodycze,zdarza im sie nie myć zębów i żyją w pełni szczęsliwe. Ja zreszta też.
Sylwetkar
2008-04-25
10:14:20
Email
Katka zabijesz mnie znow pochrzanilam swój nr tak to jest jak sie siedfzi przy kompie z dzieckiem koniec z komp zaczynam czytanie ksišżek bo widze że odkšd czasu mniej na czytanie to zaczynam znów przesdtawiać litery jak pisze i cyfry jednak czytanie przy dysleksji jest ważne . Ostatni raz podaje nr jak ci sie jeszcze Katka chce to bardzo Cie prosze ostatni raz o sygnał z Twojej str albo na emaila tego napewno nie pomyliłam 504 371 138 sprawdziłam pięć razy
ciekawa
2008-04-25
10:53:48
Email
Dziękuje Ci Katko za odpowiedz:) Wodę podaje zawsze a i Nastka ostro potrafi pic nawet jesli chwile wczesniej odmówiła juz butelki z kaszą. Mam nadzieje ze niedługpo przestanie jesc na spicha-nawet ostatnio odmawia nocnej butli lub ciagnie jakos niemrawo.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum