szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Pytanko do Katki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Sylwetkar
2008-04-19
Email
hej Katka czytałam że jesteœ z Gliwic i że jesteœ dentystkš dlatego mam do Ciebie małe pytanko czy mogłabyœ mi polecić fajnego stomatologa do dzieci z podejœciem .Zuzia niedługo kończy roczek więc pora na pierwszš wizyte ja jestem dygus jakich mało niechce żeby niuni sie udzielał mój strach .Dzięki za odpowiedz, pozdrawiam
agafa
2008-04-20
12:10:38
Email
to ja skorzystam z tematu i też mam pytanko ;) Katka kiedy na pierwszą wizytę? Gusia skończyła półtorej roczku a pierwsza wizyta przed nią...wprawdzie byłyśmy raz ale to ja siedziałam a Gusia tak na stojąco miała przegląd właśnie koło roczku, było ok.Czy jużnależy pójs n taką "prawdzwą" wizytę? i jesze jedno pytanko, co sądzisz o lakierowaniu ząbków u takich malych dziwciaków, ta dentystka u której byliśmy to zaproponowała. Zastanawiam sie , czy to słuszna rada, czy naciąganie. Pozdrawiam serdecznie;)
katka
2008-04-21
08:35:03
Email
Pierwsza wizyta może odbyć się juz koło roku,aczkolwiek nie można liczyc wtedy na wiekszy sukces.Jest to tylko oglądanie i porada dla rodziców w kwestiach higienicznych. Wiadomo-dziecko musi przede wszystkim otworzyc buzie a nie mozna nic robic na siłę. Jeżeli nic sie nie dzieje,takie wizyty najlepiej kontynuować co pół roku. dzieci z problemami i rozpoczynające wymiane uzębienia wolę widywać juz co 3 miesiące. W kwestii lakierowania-jak najbardziej. To nie tylko profilaktyka,ale także forma ćwieczeń praktycznych przed "prawdziwymi"zabiegami w jamie ustnej. Do sylwetki-skontaktuj sie ze mną przez mail-dentost@interia.pl.
katka
2008-04-21
08:44:48
Email
Tak mi sie cos jeszcze przypomniała,że koleżanka w finlandii na pierwsza wizytę została zaproszona,gdy mała skończyła pół roku. Dlaczego nie....Ja w sumie zaczynam ciut wcześniej-gdy widzę ciężarówkę,to staram sie zawsze jej troszkę poopowiadać o pielegnacji buzi dzidziusia. Na takie pogadanki załapują sie także tatusiowie,jeśli wiem,że są spodziwający się. Nie ukrywam,patrzą na mnie czasami na wariata,bo dzicko jeszcze sie nie urodziło a ja opowiadam o tym,jak myć mu zęby itp. ale mam nadzieje,że chociać część z tego w głowach zostaje.
bea1978
2008-04-21
10:05:04
Email
Katka w maszym dziale pytałam kiedyś ale nie odpowiedziałaś, wiec pozwolę sobie zapytać znowu, skoro się odezwałaś ;) Moj synek ma 1,5 roku i wyszły mu jak na razie górne i dolne jedynki, górne dwójki i wszystkie czwórki. Pchają się już trójki a dolnych dwójek nadal nie ma:( Nasza pani pediatra powiedziała, że za jakiś czas jak sie nie pojawią to mamy udać się do stomatologa i na zdjęcie. Powiedz czy spotkałaś się z takim bądź podobnym przypadkiem? Co się robi jeśli ząbki faktycznie się nie pojawią? Pozdrawiam:)
katka
2008-04-21
10:14:42
Email
Osobiście sie nie spotkałam,ale takie rzeczy sie zdarzają. Wiem,że ktos ci sugerował krzywicę,ale myślę,że pediatra wcześniej zwróciłaby na to uwagę-profilaktycznie mozna pójść w tym kierunku. Doradzam czekanie,ze zdjęciem na razie bym się wstrzymała. Plus wizyta u dentysty,żeby pooglądał te zęby. Popytaj rodziców,czy nie było w rodzinie podobnej sytuacji.
katka
2008-04-21
10:21:13
Email
http://www.znajdzdentyste.pl/artykuly/zabkowanie___wyrzynanie_zebow_mlecznych,23.htm znalazłam coś takiego-jest podobno aż 65 schematów wyrzynania zębów;-)l
bea1978
2008-04-21
12:16:27
Email
Dzięki Katka, u nas w rodzinie nie było podobnych przypadków i dlatego jestem troszkę nerwowa, bo nie widać nadal żeby coś się wykluwało w miejscu nieszczęsnych dwójek:( Ze zdjeciem jeszcze trochę poczekamy. Jeśli chodzi o krzywicę to tez mi się wydaje że pediatra zauważyłyłaby, że coś się dzieje. Na razie szukam jakiegoś dobrego stomatologa dziecięcego w pile i trochę ciężko, bo odsyłają mnie do ortodonty wszyscy. A ortodontów to u nas tylu co kot napłakał - znalazłam na razie dwuch, czekamy na wypłaty bo wszystko niestety trzeba prywatnie :( A tu jeszcze z córką do okulisty, a tu moje zęby nadal w trakcie leczenia i inne więc wydatków pełno. Ale pomalutku i mam nadzieję dojdziemy do ładu ze wszystkim.
katka
2008-04-21
13:46:08
Email
I dobrze,że odsyłają was do ortodonty. sam brak dwójek nie ma jakiegos wielkiego znaczenia,nie oznacza,że zabraknie któregos zeba stałego. Ale może wpłynąć na wyrzynanie zębów stałych i tu juz potrzebny jest ortodonta.
agafa
2008-04-21
21:11:17
Email
Dzięki Katka ;) pozdrowiam serdecznie
Sylwetkar
2008-04-22
14:49:58
Email
Katka cały czas prubuje ale niemoge wysłać emaila niewiem czemu za każdym razem dostaje wiadomoœc że wiadomoœć nie została dostarczona
katka
2008-04-23
12:13:55
Email
Sprawdziłam adres zgadza się,skrzynkę sprawdzam codziennie,napisz mi swojego maila albo numer telefonu,to sie z toba skontaktuję.
Sylwetkar
2008-04-23
13:58:53
Email
sylwetkar@poczta.onet.pl i nr 505 371 138 niewiem może coœ z mojš skrzynkš jest nietak
katka
2008-04-23
19:59:03
Email
wysłałam ci sesemesa z namiarami
Joanna26
2008-04-24
10:48:54
Email
Sylwia, chyba sie walnelas z tym numerem, wiec smsa z namiarami dostal ktos inny;)
Joanna26
2008-04-24
10:53:02
Email
Katka, ja tez mam do Ciebie pytanie, jesli mozna. Moja mala pije i je (mleko/kaszki) z niekapka z miekkim ustnikiem. Po jedzeniu wieczornym myjemy zabki szczoteczka i woda (z niewielkimi oporami niestety), w nocy niczego nie je ani nie pije. (Smoka nie ssie, ale za to ssie kciuka.) Chcialabym wiedziec, jak to jest z tymi ustnikami niekapkowymi i czy ona jeszcze moze z nich w miare bezpiecznie dla zabkow korzystac, czy powinnam moze przejsc na twarde ustniki? Czy wrecz na picie z kubka np? Aha, nie napisalam, ze Emka ma 13 miesiecy. Z gory dzieki i pozdrawiam!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum