szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - POŻEGNANIE ZE SMOCZKIEM


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
NIECHA
2007-02-10
Email
Dziewczyny mam problem. Adaś ma 20 miesięcy i moim zdaniem to juz jest okres, kiedy dziecko powinno odzwyczajać się od smoczka. Tymczasem on coraz bardziej jest z nim związany. Jak był niemowlakiem to smoczek mógłby nieistnieć. Dawałam mu tylko przy zasypianiu.Teraz jak zgubi smoka w nocy to jest dramat. Szukam wtedy drugiego , bo jest płacz. W dzień też nie da sobie z buzi wyciągnąć a jak już wyciągnę to po krótkiej chwili się domaga żeby mu dać. Do tej pory tłumaczyłam to sobie ząbkowaniem, ale boję sie, że małemu zgryz się popsuje nie mówiąc juz o wadach wymowy. Poradźcie jak to u was wygląda i jak sobie radzicie lub poradziłyście z tym problemem. Z góry dziękuję.
Julia
2007-02-12
19:14:18
Email
Niecha najważniejsza jest konsekwencja. Wytrzymaj jeszcze trochę, a zobaczysz, jak szybko problem się skończy. Najgorzej jest ulec i dać znowu smoczka, wtedy następnym razem dziecko bardziej histeryzuje, bo pamięta, że poprzednim razem płacz pomógł. Powodzenia!!
NIECHA
2007-02-14
15:21:24
Email
Julia bardzo cenna rada! Wzięłam sobie ja do serca i w drugim smoczku też jest dziura. Ku mojemu zaskoczeniu wczoraj podczas zasypiania i w nocy nie chciał smoczka z dziurą. Było trochę płaczu, ale wytrwałam. Niestety dziś do poobiedniej drzemki dziura juz mu nie przeszkadzała.Chyba za małą zrobiłam.
Kornela
2007-02-16
00:36:08
Email
Niecha, my ucieliśmy Marcelce smoka jakieś 3 tyg temu, mąż obciął połowę tej gumy. Na początku mała wkłądałą smoka do buzi, ssała 3 sekundy i wyciągała i oglądała co jest grane, jak włożyłą smoka do buzi i chciała np sie schylić to smok wypadał bo był za krótki. Po kilku próbach wywaliła go w kąt, przy zasypianiu jak marudziła dawałam jej uciętego smoka, wkładała do buzi i wywalała. Teraz smok leży na półce obok łóźka i nawet nie spojrzy na niego, chyba już go wywale bo nie upomina się. Jedyne co się zmieniło to że jak się przebudzi nocą to zamiast smoka chce się napić, wypije butle soku (zaczynam rozcieńczać wodą by dojść do samej wody) i śpi dalej (ale nie zasypia z butlą w buzi). Myślę że obcięcie smoka jest lepsze, dziecko samo z niego rezygnuje bo po prostu już mu nie smakuje - nie odczuwa że coś mu zabrano. My obcięlismy smoka tak żeby Marcelka tego nie widziała, nie zakodowała że to my jej go popsulismy, po prostu znalazłą go i był juz popsuty.
agnieszka74
2007-08-17
15:53:56
Email
No Kuba narescie juz drugi dzień łazi bez smoka..uhh:) Obciełam koniec smoka i powiedzialam małemu ze zjadły go robaczki i monio jest zepsuty. Co mnie zdziwilo wyrzucił go w kąt. Nawet nie sądziłam ze tak łatwo pojdzie :o.
Kamila
2007-09-18
14:23:51
Email
Aga, jak tam smok Kubusia? Odszedł w niepamięć??
agnieszka74
2007-09-18
20:15:26
Email
Noooo juz jakis miesiac jak nie doi :))))
NIECHA
2007-10-20
23:13:10
Email
Apropos smoka to w lutym zabrakło mi konsekwencji. Byłam w ciązy i nie miałam siły walczyć ze smoczkowym nałogiem. Wkońcu adaś sam zrezygnował ze smoka jakieś dwa miesiące temu. Zaczął go gryźć i zrobił w nim giganyczną dziurę. Oczywiście nie kupiłam mu nowego i po pary dniach go wyrzucił. Natomiast jeżeli chodzi o Grzesia to od urodzenia walczyłam o to ,zeby go nie przyzwyczajac do smoka . No i udało się . Grzesio nie wiem co to smoczek, ale ku mojemu przerażeniu zaczyna ssać rączki , kocyk , pielusie, wszystko co ma w zasięgu rączek. Wiem ,ze od tego to lepszy smoczek, ale Grzesio smoczka juz nie chce. I co tu robić?
Agata
2007-10-21
12:11:32
Email
Niecha myślę, że teraz to już nie ma sensu uczyć małego do smoka. Nie zna go - i jest O.K. A to, że będzie ładował do buzi wszystko co popadnie to normalka....Moja Sara używała smoka 15 miesięcy. Odstawienie smoka poszła w jednym dniu - i zupełnie bezproblemowo. A chciałam napisać, że Sara nawet jak miała smoka to i też wkładała do buźki co popadnie.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum