szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Wali głową w ścianę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Michalina
2006-06-19
Email
Od pewnego czasu moje dziecko ma dziwny sposób wyrzucania z siebie negatywnych emocji - wali głową w ścianę, drzwi, stół, cokolwiek co się akurat znajduje na drodze. Generalnie dzieje się to wtedy kiedy Łukasz jest na coś lub kogoś wkurzony, kiedy mu czegoś odmówię. Przykład: Mały dorwał album i zaczyna drzeć zdjęcia. Zabieram album i mówię, że tak nie wolno. Mały podchodzi do ściany, wali w nią głową, mówi "bach" (co w zależności od kontekstu znaczy "uderzyłem się" lub "przewróciłem"), zaczyna płakać i ja mam go wziąć na ręce i przytulić. Czasami Mały najpierw mowi "bach" uprzedzając mnie o zamiarze uderzenia się i potem wali glową w mur. Nie wiem, jak mam reagować na te poczynania. Ignorować, zakazywać, żałować małego? Czy Wasze dzieci też tak reagowały na stresowe sytuacje?
Atka
2007-01-22
13:27:59
Email
JOLKA Katka ma rację.To nie jest choroba sieroca. Choroba sieroca pojawia sie u dzieci skrajnie zaniedbywanych zarówno pod względem potrzeb fizycznych jak i emocjonalnych. Szczerze wątpię zebyś aż tak zaniedbywała swoje dziecko. Koleżance podziękuj za rady i powiedz zeby uzupełniła sobie wiedzę o chorobie sierocej u dzieci albo najlepiej skonfrontowała to z praktyką - w Domach Dziecka stale potrzebują wolontariuszy, tam zobaczy, co to choroba sieroca. Twoj malutki jest na etapie sprawdzania tego, co się stanie jak coś zrobi. Uważaj tylko JOLKA zeby nie zrobił sobie przy tym krzywdy i to starczy. Za niedługo spróbuje czegoś innego: zacznie ciągnąć za język, uszy, wsadzi ci palce do kontaktu...itd. Twój niemowlaczek staje sie poprostu małym madralą;) ciesz się;)
katka
2007-01-22
19:20:23
Email
Atka ujęła to jeszcze ładniej niz ja...
Atka
2007-01-23
13:39:05
Email
;)
Goga66
2007-12-14
15:38:21
Email
Wyciągam temat
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum