szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - PIOSENECZKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna
Napisano: Treść:
Migotka
2006-03-20
Email
A tu umieszczam słowa piosenek dla maluchów
Migotka
2006-03-20
14:32:33
Email
KOTEK PUSZEK____ Kotek Puszek z czarną łatką Dziś w przedszkolu był z Agatką A z kieszeni u fartuszka Wyglądały małe uszka Nagle ruszył się fartuszek Na podłogę skoczył Puszek Teraz kotku będziesz z nami My już ciebie nie oddamy
Migotka
2006-03-20
14:33:35
Email
KRASNOLUDKI___ My jesteśmy krasnoludki, Hopsa sa, hopsa sa! Pod grzybkami nasze budki, Hopsa sa, hopsa sa! Jemy mrówki, żabie łapki, Oj tak, tak, oj tak, tak! A na głowach krasne czapki, To nasz znak, to nasz znak! Gdy kto zbłądzi, to trąbimy: Tru tu tu, tru tu tu! Gdy kto śpiący, to uśpimy: Lu, lu, lu, lu, lu, lu. Gdy kto skrzywdzi krasnoludka, Oj, joj joj, oj joj joj! To zapłacze niezabudka: Aj jaj jaj, aj jaj jaj!
Migotka
2006-03-20
14:34:44
Email
KTO TU MIESZKA?___ Kręte ścieżki wiodą nas, Poprzez tajemniczy las, Hop, hop – echo, jesteś tu?! Może śpisz w zielonym mchu? Ref.: Tutaj norka, tutaj gniazdko, A tam dziupla w drzewie, Kto tu mieszka? Kto tu mieszka?- Zaraz wam powiemy! W norce mieszka rudy lis W dziupli sowa pisze list, W gniazdku cicho gwiżdże kos, Dobrze znamy kosa głos! Ref.: Tutaj norka, tutaj gniazdko, A tam dziupla w drzewie, Kto tu mieszka? Kto tu mieszka?- Zaraz wam powiemy! W lesie każdy ma swój dom, Wielki jeleń, mała ćma, Tam gdzie dwa zające śpią Pan leśniczy chatkę ma! Ref.: Tutaj norka, tutaj gniazdko, A tam dziupla w drzewie, Kto tu mieszka? Kto tu mieszka?- Zaraz wam powiemy!
Migotka
2006-03-20
14:35:44
Email
KUKUŁECZKA KUKA____ Kukułeczka kuka, Chłopiec panny szuka Spozira przebira I nosa zadzira Ref.: Kuku, kuku, aha, aha oj, diridi oj diridi dyna oj diridi dyna uha Chłopcy moje chłopcy W co wy się dufacie Czy to w te surduty Co na sobie macie? Poznać ci to poznać Chłopca fanfarona Choć pusto w kieszeni Głowa najeżona Kukułeczka kuka Syrce we mnie puka. Głupi ten kawalir Co z majątkiem szuka Pytajta kukułki Ona wam odpowie, Że ten najbogatszy Co ma dobrze w głowie
Migotka
2006-03-20
14:36:47
Email
KUKURYKU NA KSIĘZYCU___ Na Księżycu, na Księżycu Kiedy dzieci cicho śpią Słychać głośne kukuryku Kukuryku? Skąd tam? Skąd? Ref: To ten kogut księżycowy Pana Twardowskiego kur Złoty grzebień, srebrny głosik Skrzydła w gwiazdki mają wzór. Kukuryku na Księżycu Budzi gwiazdy, budzi noc. A my śpimy, w my śnimy Taka w kukuryku moc Ref: To ten kogut księżycowy Pana Twardowskiego kur Złoty grzebień, srebrny głosik Skrzydła w gwiazdki mają wzór.
Migotka
2006-03-20
14:37:55
Email
MALOWANY WÓZEK____ Malowany wózek, para siwych koni Pojadę daleko, nikt mnie nie dogoni Pojadę daleko, po ubitej dróżce Tam gdzie stoi mała chatka na koguciej nóżce Stanę przed tą chatką, będę z bicza trzaskał "Wyłaˇ Babo Jago, wyłaˇ jeśli łaska!" Wyszła Baba Jaga, stara, całkiem siwa I spytała grubym głosem: "Kto mnie tutaj wzywa?" "To ja Babo Jago przyjechałem prosić Żebyś nie więziła Jasia i Małgosi Bo jak nie, to powiem rzecz Ci nieprzyjemną Będziesz miała Babo Jago do czynienia ze mną!" "Strzeż się czarownico!" - krzyknę wniebogłosy, Że aż Babie Jadze staną dęba włosy. I koniki pognam,"Hop! hop!" krzyknę na nie I pojadę do swej mamy na drugie śniadanie
Migotka
2006-03-20
14:38:59
Email
MIAŁA BABA KOGUTA____ Miała baba koguta, Wsadziła go do buta, siedź! O mój miły kogucie, Jakże ci tam w tym bucie jest? Miała baba indora, Wsadziła go do wora, siedź! O mój miły indorze, Jakże ci tam w tym worze jest? Miała baba kokoszkę, Wsadziła ją w pończoszkę, siedź! Moja miła kokoszko, Jakże ci tam w pończoszce jest!
Migotka
2006-03-20
14:40:05
Email
MYDŁO WSZYSTKO UMYJE___ Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane. Ref.: Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące Mydło lubi kąpiele, kiedy woda gorąca Skacząc z ręki do ręki, złapie czasem zająca Lubi bawić się w berka, z gąbką chętnie gra w klasy I do wspólnej zabawy wciąga wszystkie brudasy
Migotka
2006-03-20
14:40:53
Email
NA WYSPACH BERGAMUTACH___ Na Wyspach Bergamutach Podobno jest kot w butach, Widziano także osła, Którego mrówka niosła, Jest kura samograjka, Znosząca złote jajka, Na dębach rosną jabłka W gronostajowych czapkach, Jest i wieloryb stary, Co nosi okulary, Uczone są łososie W pomidorowym sosie I tresowane szczury Na szczycie szklanej góry, Jest słoń z trąbami dwiema I tylko ... wysp tych nie ma.
Migotka
2006-03-20
14:42:19
Email
PAN ALFABET ABECADŁO___ Abecadło bardzo dużo liter ma kiedy stoją równo w rządku A jest zawsze na początku Pan Alfabet Abecadło bardzo o nie wszystkie dba co dzień liczy swe litery a ma ich dwadzieścia cztery Pan Alfabet Abecadło prawie wszyscy znają go z liter układają słowa piszą sobie to, co chcą
Migotka
2006-03-20
14:43:05
Email
POMIDOR____ Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę. Jak pan może, Panie pomidorze?! Oburzyło to fasolę: - A ja panu nie pozwolę! Jak pan może, Panie pomidorze?! Groch zzieleniał aż ze złości: - Że też nie wstyd jest waszmości! Jak pan może, Panie pomidorze?! Rzepa także go zagadnie: - Fe! Niedobrze! Fe! Nieładnie! Jak pan może, Panie pomidorze?! Rozgniewały się warzywa: - Pan już trochę nadużywa! Jak pan może, Panie pomidorze?! Pan pomidor, zawstydzony, Cały zrobił się czerwony I spadł wprost ze swojej tyczki Do koszyczka ogrodniczki.
Migotka
2006-03-20
14:43:47
Email
PSZCZÓŁKA MAJA____ Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie Świat, w którym baśń ta dzieje się Malutka pszczółka mieszka w nim I wiedzie wśród owadów prym Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają Wszyscy Maję znają i kochają Maja fruwa tu i tam Świat swój pokazując nam Dziś spotka Was maleńka, zwinna pszczółka Maja Mała, śmiała, rezolutna Maja Nasza przyjaciółka Maja Maju (x3) Maju cóż zobaczymy dziś?
Migotka
2006-03-20
14:44:34
Email
PAN TIK-TAK____ Ja jestem Pan Tik-Tak, Ten zegar to mój znak. Tak tak tak to Pan Tik-Tak, Zegar to jego znak. Tak tak tak to Pan Tik-Tak, Zegar to jego znak. Tik tak tik tak tik tak Tik tak!
Migotka
2006-03-20
14:45:15
Email
PIES NA MEDAL___ Jak był mały to znalazłam go w ogródku I wyglądał jak czterdzieści osiem smutków Taki mały taki chudy, nie miał pana ani budy Więc go wzięłam, przygarnęłam, no i jest Ref. Razem ze mną kundel bury penetruje wszystkie dziury Kundel bury, kundel bury, kundel bury, fajny pies Gdy jest obiad to o kundlu najpierw myślę, Gdy jest brudny to go latem kąpię w Wiśle Ma numerek na obroży i wygląda nienajgorzej Chociaż czasem ktoś zapyta co to jest Ludzie mają różne pudle i jamniki, Ale ja tam nie zamienię się już z nikim Tylko mam troszeczkę żalu, Że nie dadzą mu medalu Bo mój kundel to na medal przecież pies.
Migotka
2006-03-20
14:46:08
Email
PIESKI MAŁE DWA___ Pieski małe dwa Chciały przejść się chwilkę Nie wiedziały że Przeszły całą milkę I znalazły coś Taką dużą, białą kość Sibą sibą tra la la la la Taką dużą, białą kość Pieski małe dwa Chciały przejść przez rzeczkę Nie wiedziały jak Znalazły deseczkę I choć była zła Przeszły po niej pieski dwa Sibą sibą tra la la la la Przeszły po niej pieski dwa Pieski małe dwa Poszły raz na łąkę I znalazły tam Czerwoną biedronkę A biedronka ta Mnóstwo czarnych kropek ma Sibą sibą tra la la la la Mnóstwo czarnych kropek ma Pieski małe dwa Poszły więc do domu O przygodzie swej Nie mówiąc nikomu Wlazły w budę swą Teraz sobie smacznie śpią Sibą sibą tra la la la la Teraz sobie smacznie śpią
Migotka
2006-03-20
14:47:17
Email
POSZŁA OLA____ Poszła Ola na spacerek Na słoneczko, na wiaterek A tu lecą jej na głowe Liście złote i brązowe...(x2) Myśli Ola - "Liści tyle Zrobię bukiet z nich za chwilę La, la, la, la, la, la, la, la, la La, la, la, la, la, la, la, la,
Migotka
2006-03-20
14:48:08
Email
SŁONECZKO___ Słoneczko późno dzisiaj wstało I w takim bardzo złym humorze, I świecić też mu się nie chciało, Bo mówi, że zimno na dworze. Lecz gdy piosenkę usłyszało, To się tak bardzo ucieszyło, Zza wielkiej chmury zaraz wyszło I nam radośnie zaświeciło. Słoneczko nasze, rozchmurz buzie, Bo nie do twarzy ci w tej chmurze, Słoneczko nasze, rozchmurz się, Maszerować z tobą będzie lżej! Słoneczko nasze rozchmurz pyska, Bo nie do twarzy ci w chmurzyskach, Słoneczko nasze, rozchmurz się, Maszerować z tobą będzie lżej!
Migotka
2006-03-20
14:49:00
Email
SZCZOTKA,PASTA____ Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, Tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby bo wiem dobrze o tym, Ten kto nie myje ten ma kłopoty. Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć. Ref.: Szczotko, szczotko, hej szczoteczko ooo, Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko ooo, W prawo, w lewo, w lewo, w prawo ooo, Po jedzeniu kręć nią żwawo ooo. Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć.
Migotka
2006-03-20
14:49:48
Email
URODZINY MARCHEWKI____ Na marchewki urodziny Wszystkie zeszły się jarzyna. A marchewka gości wita I o zdrowie grzecznie pyta. Kartofelek podskakuje, Burak z rzepką już tańcuje. Pan kartofel z krótką nóżką Biegnie szybko za pietruszką. Kalarepka w kącie stała Ze zmartwienia aż pobladła. Tak się martwi, płacze szczerze, Nikt do tańca jej nie bierze. Wtem pomidor nagle wpada, Kalarepce ukłon składa. Moja droga kalarepko Tańczże ze mną, tańczże krzepko. Wszystkie pary jarzynowe Już do tańca są gotowe. Gra muzyka, to poleczka, Wszyscy tańczą już w kółeczkach.
Migotka
2006-03-20
14:51:11
Email
ZUZIA LALKA NIEDUŻA_____ Zuzia lalka nieduża I na dodatek cała ze szmatek W kratkę stara spódniczka Łzy na policzkach A w główce marzeń sto Refren: Lecz kocham ją najbardziej ze wszystkich moich lal Choć nie ma sukni złotej Zabiorę ją na bal Zuzia lalka nieduża płaszczyk za krótki Zbyt duże butki Fartuch biały z kieszonką w kieszonce słonko A w główce marzeń sto Refren: Lecz kocham ją najbardziej ze wszystkich moich lal Choć nie ma sukni złotej Zabiorę ją na bal. Zuzia lalka niewielka Bródka malutka Nos jak muszelka Oczy ma jak pięć złotych wełniane loki a w główce marzeń sto
Migotka
2006-03-20
14:52:18
Email
ZIMA ZŁA____ Hu! hu! ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna! Nasza zima zła! Hu! hu! ha! Nasza zima zła! Płachta na niej długa, biała, w ręku gałąź oszroniała, a na plecach drwa... Nasza zima zła! Hu! hu! ha! Nasza zima zła! A my jej się nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy, niech pamiątkę ma! Nasza zima zła!
Migotka
2006-03-20
14:53:17
Email
ZIMA____ Zima, zima, zima, Pada, pada śnieg. Jadę, jadę w świat sankami, Sanki dzwonią dzwoneczkami: Dzyń, dzyń, dzyń! x3 Jaka pyszna sanna, Parska raźno koń, Śnieg rozbija kopytami. Sanki dzwonią dzwoneczkami: Dzyń, dzyń, dzyń! x3 Zasypane pola, Śniegu cały świat. Biała droga hen przed nami, Sanki dzwonią dzwoneczkami: Dzyń, dzyń, dzyń!
sylwia
2006-03-20
17:25:02
Email
Super pomysł, Migotko! Znam niby wszystkie te pioseneczki, ale zaśpiewać nie potrafiłabym od początku do końca. Nieźle się napracowałas:)
Dominika
2006-03-20
19:06:08
Email
nawet nie wiesz jak bardzo sie ciesze Migotko z tych tekstow... przypomnialy mi sie cudowne chwile z czasow mojego przedszkola i szkoly...:) dzieki Tobie spiewalam dzisiaj mojemu synkowi kolysanke, ktora moja babcia mi spiewala jak bylam mala i ktorej zapamietalam tylko kilka slow az do dzisiaj... dziekuje Ci niezmiernie i pozdrawiam cieplutko...:))
Migotka
2006-03-20
20:16:07
Email
Jak znalazłam słowa tych piosenek,to równie mocno sie ucieszyłam co Ty Dominiko,bo przypomniało mi się moje dziciństwo.I pomyśałam,że musze podzielic sie z Wami tymi piosenkami,bo na pewno sie Wam przydadzą.Tak to juz jest,że jakaś melodia lata nam po głowie,ale trudno do niej dopasować odpowiednie słowa...a tu proszę słowa są...szkoda tylko,że bez melodiii:P
agnieszka74
2006-03-20
22:19:59
Email
Migotka ale przyszalałaś...hehehe
a jak ktos by chciał te piosenki, albo cześc to prosze dac znac...
Migotka
2006-03-21
09:52:29
Email
Agnieszko,czy to ma oznaczać,że masz te piosenki...ojejku to ja je chcę i to bardzo,bardzo,bardzo :))))))migotka.sweet.@wp.pl
setka
2006-03-21
10:38:14
Email
Dolaczam sie do prosby set_ka@wp.pl Z GORY DZIEKUJE
setka
2006-03-21
10:39:16
Email
A DLA MIGOTKI BRAWOOOOOOOOOOOO ty chyba ciagle bedziesz nas czyms zaskakiwac. Aha a ja tak czekam na gg i czekam a tu nic:))))))))))
agnieszka74
2006-03-21
16:53:48
Email
migotka odezwij sie na moje gg : 4080900
kabria
2006-08-02
10:42:00
Email
czy można prosić jeszcze o te pioseneczki kabria@poczta.fm:) z góry wielkie dzieki
dota
2006-08-02
12:43:29
Email
ja tez poprosze o te pioseneczki dota25@wp.pl
madziarka
2006-08-04
19:17:22
Email
ja tez poprosz!!! Dziekuje! mzdzia-rka@wp.pl
olufal
2006-08-26
08:49:51
Email
Czy ja tez moglabym takie pioseneczki dostac? olufal@poczta.onet.pl Z gory dziekuje!
agnieszka74
2006-08-26
10:00:37
Email
madziarka masz błąd w mailu..chyba powinno być madzia-ka@wp.pl ??
agnieszka74
2006-08-26
10:01:10
Email
sorki : madzia-rka@wp.pl
bela
2006-08-26
13:26:43
Email
to i ja sie dolacze do chcących elzsaj@wp.pl
Magdalenka
2006-08-27
17:10:28
Email
agnieszka, ja tez prosze! dziekuje z gory, m.
agnieszka74
2006-08-27
20:05:28
Email
DZIEWCZYNY OPRÓZNIJCIE SKRZYNKI BO MAILE WRACAJA..
MAGDALENKA PODAJ MAILA..
kabria
2006-08-27
23:35:31
Email
Agnieszka, pioseneczki doszły, wielkie dzięki:)POZDRAWIAM
olufal
2006-08-28
00:03:40
Email
Dzieki wielkie Aga za piosenki i fotke ;)
Magdalenka
2006-08-28
15:38:43
Email
ojej, sory, magdalenakoz@gmail.com dziekuje, m
lidiamital
2006-09-06
20:39:36
Email
Mamusie ja też, ja też ploszę.
lidiamital
2006-09-06
20:39:57
Email
Mamusie ja też, ja też ploszę.
lidiamital
2006-09-06
20:40:07
Email
Mamusie ja też, ja też ploszę.
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum