szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - PIOSENECZKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna
Napisano: Treść:
Migotka
2006-03-20
Email
A tu umieszczam słowa piosenek dla maluchów
Migotka
2006-03-20
14:04:27
Email
A JA WOLĘ SWOJĄ MAMĘ ____ Pewnego razu Kinga spotkała Wikinga, Mieszkał na obrazku i zrywał się o brzasku, I zwiedzał wielkie morza, i Kindze było go żal. Ref.: A ja wolę moją mamę, Co ma włosy jak atrament, Złote oczy jak mój miś I płakała rano dziś. Pewnego dnia Dorota znalazła w lesie kota, Wzięła więc go do domu zamiast dać byle komu I świetnie się bawili, i w zgodzie sobie żyli. Ref.: A ja wolę moją mamę, Co ma włosy jak atrament, Złote oczy jak mój miś I płakała rano dziś. A ja wolę moja mamę, Co ma włosy jak atrament, Złote oczy jak mój miś Może się uśmiechnie dziś.
Migotka
2006-03-20
14:05:38
Email
A JA ROSNĘ___ Gdybym była całkiem mała, To bym wsiadła do sandała I pływała po kałuży I nie bałabym się burzy. Gdybym wcale nie urosła Miałabym z zapałek wiosła I robiłabym co chciała Gdybym była całkiem mała Ref.: A ja rosnę i rosnę Latem, zimą, na wiosnę I niedługo przerosnę Mamę, tatę i sosnę Gdybym była całkiem mała To w kieszeni bym sypiała I chowała do poduszki Sny malutkie jak okruszki. Gdybym wcale nie urosła To bym sobie od was poszła Po malutku, po cichutku Do krainy krasnoludków Ref.: A ja rosnę i rosnę Latem, zimą, na wiosnę I niedługo przerosnę Mamę, tatę i sosnę
Migotka
2006-03-20
14:06:59
Email
A JA ROSNĘ___ Gdybym była całkiem mała, To bym wsiadła do sandała I pływała po kałuży I nie bałabym się burzy. Gdybym wcale nie urosła Miałabym z zapałek wiosła I robiłabym co chciała Gdybym była całkiem mała Ref.: A ja rosnę i rosnę Latem, zimą, na wiosnę I niedługo przerosnę Mamę, tatę i sosnę Gdybym była całkiem mała To w kieszeni bym sypiała I chowała do poduszki Sny malutkie jak okruszki. Gdybym wcale nie urosła To bym sobie od was poszła Po malutku, po cichutku Do krainy krasnoludków Ref.: A ja rosnę i rosnę Latem, zimą, na wiosnę I niedługo przerosnę Mamę, tatę i sosnę
Migotka
2006-03-20
14:07:27
Email
ACH SPIJ KOCHANIE___ W górze tyle gwiazd, W dole tyle miast. Gwiazdy miastom dają znać, Że dzieci muszą spać! Ach śpij, kochanie. Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz - dostaniesz. Czego pragniesz, daj mi znać. Ja Ci wszystko mogę dać. Więc dlaczego nie chcesz spać? Ach śpij, bo właśnie Księżyc ziewa i za chwilę zaśnie. A gdy rano przyjdzie świt, Księżycowi będzie wstyd, Że on zasnął, a nie Ty. Aaaa, aaaaa Były sobie kotki dwa. Aaaa, aaaa Szaro-bure, szaro-bure obydwa Ach śpij, bo nocą, Kiedy gwiazdy się na niebie złocą, Wszystkie dzieci, nawet złe, Pogrążone są we śnie, A Ty jeden (jedna) tylko nie.
Migotka
2006-03-20
14:08:34
Email
BAJKA ISKIERKI___ Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga: - Chodź, chodź... bajkę ci opowiem. Bajka będzie dłu...ga: Była sobie Baba Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce straszne dziwy!... Pst!... Iskierka zgasła. Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga: - Chodź, chodź... bajkę ci opowiem. Moja będzie dłu...ga...
Migotka
2006-03-20
14:09:34
Email
BALLADA O SZKLANYM RYCERZU___ Był sobie rycerz niesłychany Jedyny w świecie, dawno temu Od stóp do głów był całkiem szklany I sam nie wiedział czemu... W dodatku daje słowo Miał dusze kryształową By chronić ciało kruche Zawijał się w poduchę A z oczu przeciwnika Po prostu... znikał. (pobrzmiewa dźwiękiem szkła ballada ta) Pewnego dnia z samego rana Dobiegł go z góry czyjś płacz rzewny Tyle że góra była szklana, A płacz to był królewny. Z pomocą rycerz ruszył w górę A byłem przy ty, dobrze wiem Że zapłakali gapie chórem Gdy szkło zderzyło się ze szkłem! (pobrzmiewa dźwiękiem szkła ballada ta) Gdy opadł pył i ucichł hałas, Zabłysnął diamentowy miecz Gawiedź zupełnie oniemiała- Królewna zresztą też A rycerz schował tajną broń Poprawił są fryzurę I już królewna biegnie doń Już ma królewska córę (pobrzmiewa dźwiękiem szkła ballada ta) Wyjawię teraz tajemnicę, Którą nie każdy jeszcze zna To był niezwyciężony rycerz Z hartowanego szkła.
Migotka
2006-03-20
14:10:35
Email
BANDOSKA___ Zachodź że słoneczko skoro masz zachodzić bo mnie nogi bolą po tym polu chodzić Nogi bolą chodzić ręce bolą robić zachodź że słoneczko skoro masz zachodzić Gdybyś ty, słoneczko na zarobku było tobyś ty, słoneczko prędzej zachodziło
Migotka
2006-03-20
14:11:30
Email
BUDZIK___ Cyk - cyk, Cyk - cyk, Cyk - cyk, Miau!!! Budzik, budzik, budzik! Do zabawy dzieci budzi, Nie ma czasu na ziewanie, Na czesanie, ubieranie, Bo za chwilę na ekranie tylko on! Budzik, budzik, budzik! Kto ogląda nie marudzi, Dwa wesołe, grzeczne koty już się biorą do roboty: Śmiech, zabawa oraz psoty! Proszę start! Miau!!!
Migotka
2006-03-20
14:12:17
Email
BURSZTYNEK___ Kiedy już trzeba będzie powiedzieć "cześć" Kiedy już lato pęknie i spadnie deszcz Co ci dać, przyjacielu mych słonecznych dni Żeby czas nie zamazał tych wspólnych chwil? Bursztynek, bursztynek, znalazłam go na plaży Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń Bursztynek, bursztynek, położę ci na dłoni Gdy spojrzysz przez niego, mój uśmiech cię dogoni Kiedy znów się spotkamy za wieków sześć Kiedy znów powiesz do mnie po prostu "cześć" Może nawet nie poznam przez chwilę cię Ale ty wtedy prędko pokażesz ten Bursztynek, bursztynek, znalazłaś go na plaży Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń Bursztynek, bursztynek, położę go na dłoni Gdy spojrzysz przez niego, mój uśmiech cię dogoni
Migotka
2006-03-20
14:13:04
Email
BYŁ SOBIE KRÓL...___ Był sobie król, był sobie paź i była też królewna. Żyli wśród mórz, nie znali burz, rzecz najzupełniej pewna. Żyli wśród mórz, nie znali burz, rzecz najzupełniej pewna. Kochał się król, kochał się paź, kochali się w królewnie. I ona też kochała ich, kochali się wzajemnie. I ona też kochała ich, kochali się wzajemnie. Lecz srogi los, okrutna śmierć w udziale im przypadła, Króla zjadł pies, pazia zjadł kot, królewnę myszka zjadła. Króla zjadł pies, pazia zjadł kot, królewnę myszka zjadła. Lecz żeby ci nie było żal dziecino ukochana, Z cukru był król, z piernika paź, królewna z marcepana, Z cukru był król, z piernika paź, królewna z marcepana.
Migotka
2006-03-20
14:14:04
Email
BYŁA SOBIE ŻABA MAŁA___ Była sobie żabka mała re re kum kum, re re kum kum, która mamy nie słuchała re re kum kum bęc. Na spacery wychodziła re re kum kum, re re kum kum, innym żabkom się dziwiła re re kum kum bęc. Ostrzegała ją mamusia re re kum kum, re re kum kum, by zważała na bociusia re re kum kum bęc. Przyszedł bociek niespodzianie re re kum kum, re re kum kum, i zjadł żabke na śniadanie re re kum kum bęc. A na brzegu stare żaby re re kum kum, re re kum kum, rajcoway jak te baby re re kum kum bęc. Jedna drugiej żabie płacze re re kum kum, re re kum kum, "Już jej nigdy nie zobaczę" re re kum kum bęc. Z tego taki morał mamy re re kum kum, re re kum kum trzeba zawsze słuchać mamy re re kum kum bęc.
Migotka
2006-03-20
14:14:56
Email
CIUCIUBABKA___ Kiedy babcia była taka jak ty, Bawiła się w ciuciubabkę I grała w różne gry. Ref.: Ciu, ciu, ciuciubabka Ma zakryte chustką oczy, Po omacku łapie, szuka, Uciec jej nie sztuka. Bez telewizyjnej dobranocki, Chodził lisek, berek, pchełki, I drewniane klocki. Ref.: Ciu, ciu, ciuciubabka Ma zakryte chustką oczy, Po omacku łapie, szuka, Uciec jej nie sztuka.
Migotka
2006-03-20
14:16:07
Email
CO POWIE TATA? ___ Dlaczego biedronka jest mała? Czy może być morze bez dna? Czy każda królewna ma pałac? I czy on jest ze szkła? Dlaczego raz jestem nieśmiała? A potem to brykam aż wstyd? Co powie Tata? Co powie Tata? Co Tata mi powie, co na to odpowie mi dziś? Co powie Tata? Co powie Tata? Co Tata mi powie, co na to odpowie - on śpi! Skąd wzięły się mrówki w słoiku? Czy lepiej mieć kota czy psa? Dlaczego wciąz mówią bądˇ cicho? Przecież głos mam i ja. Czy można pokochać ślimaka? Skąd wzięły się burze i mgły? Co powie Tata? Co powie Tata? Co Tata mi powie, co na to odpowie mi dziś? Co powie Tata? Co powie Tata? Czy znów się wykręci, czy dziecko zniechęci? On śpi! On śpi! On śpi!
Migotka
2006-03-20
14:17:07
Email
CZTERY SŁONIE___ Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty! Były raz sobie cztery słonie, Małe, wesołe, zielone słonie, Każdy z kokardką na ogonie, Hej, cztery słonie ! I poszły sobie w daleki świat, W daleką drogę, wesoły świat, Hej, świeci słońce, wieje wiatr, A one idą w świat. Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty! Płyną przez morza cztery słonie, Małe, wesołe, zielone słonie, Oj, gwałtu rety jeden tonie, Smarkaty tonie! Na pomoc biegną mu wszystkie wnet, Za trąbę ciągną go i za grzbiet, i wyciągnęły z wody go, Wiec strasznie rade są! Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty! Idą przez góry cztery słonie małe, wesołe, zielone słonie wtem jeden w przepaść straszną leci patrzcie, ten trzeci! Na pomoc biegną mu wszystkie wnet Za uszy ciągną go i za grzbiet I wyciągnęły wreszcie go Wiec strasznie rade są! Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty! Szły przez pustynię cztery słonie Małe, wesołe zielone słonie Wtem do jednego lew się skrada Lew go napada ! Na pomoc biegną mu wszystkie trzy Na lwa podnoszą swe ostre kły Oj zmyka zaraz straszny lew A one dalej w śpiew! Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty! A gdy obeszły już świat cały To podskoczyły i się zaśmiały Trąby podniosły swe do góry I trąbią w chmury ! Hej łatwo obejść ten cały świat Gdy obok brata wędruje brat Cóż im uczynić może kto Gdy zawsze razem są! Ref: Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie, Ten pyzaty, ten smarkaty, Kochają się jak wariaty!
Migotka
2006-03-20
14:18:11
Email
DWA KÓŁECZKA___ Patrzcie, patrzcie jak wesoło dwa kółeczka krążą wkoło. Dwa kółeczka krążą wraz, Ach, jak to cieszy nas. bis Rączki w górę wyciągamy, dookoła się obracamy. Jedną nóżką tupnę raz i do tego klask, klask, klask. Drugą nóżką tupnę raz i do tego klask, klask, klask.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum