szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - JAK NIE BAĆ SIĘ PORODU?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
BETTI
2006-02-21
Email
Cześć, Witam wszystkie mamuśki. Oglądałam sobie zdjęcia Waszych dzieciaczków, śliczne maluszki. Cieszę się, że macie za sobą już poród. Mnie to czeka za jakieś 2 - 3 tygodnie. Strasznie się boję, chociaż pocieszam się tym, ze nie jestem pierwsza nie ostatnia, że taką mamy rolę na tym świecie; i chociaz wiem ,że mogę liczyć na mojego męża, (muszę przyznać, że bardzo mi pomaga, szykujemy się z Grzesiem do rodzinnego porodu) to jednak strach i lęk mnie nie opuszczają. Mimo, że staram się nie rozmyślać o porodzie, to jednak jak mi przemknie ta mysl to panikuję. Chciałam zapytać jak Wy ten okres przedporodowy i sam poród przeżyłyście. Czy na prawdę powinnam się bać? (Mam 27 lat i to moja pierwsza ciąża, ale w przyszłości chciałabym mieć dużą rodzine; tak sobie myślę, bo nie wiem jeszcze co znaczy poród) P.S Tak w ogole to bardzo fajna stronka, na pewno będę tu częściej zaglądać, no i też chciałabym umieścić tu zdjęcie mojej, najprawdopodobniej, dziewczynki (nistety mamy problem z wybraniem imienia, bo podobają nam się zupełnie różne, zobaczymy) Pozdrawiam cieplutko wszystkich i do zobaczenia. :-) beatadumala@interia.pl
dorotka
2006-05-25
14:19:52
Email
Jedna blondynka chwali drugą......i to niby za co??Wilki mi wyczyn!!!!Przeciez skoro ma dzieciaka to musi o niego jaks dbać!!!!A i tak mieszka z rodzicami,którzy pewnie wszystko za nia robią.Bo ona pewnie paznokcie woli malowac i leci na kolejny podryw.
mapet
2006-05-25
14:33:09
Email
A ty Dorotko zamiast zająć się własnym dzieckiem wolisz oceniać innych! Spójrz w lustro - sobie nic nie masz do zarzucenia? (ty jest celowo napisane z małej litery!)
dorotka
2006-05-25
14:37:51
Email
nie goga ,nic nie mam sobie do zarzucenia.Wiem ze to ty,bo tylko ty przesiadujesz na forum całymi dniami.A poza tym mozna poznac cie po stylu pisania.
MoNiSiA
2006-05-25
15:57:54
Email
Mieszkam z rodzicami i to chyba nic złego :) Rodzice całe dnie pracują, więc wszystko robię sama. ;-) Jeśli urodziłaś dziecko w młodym wieku i musisz sobie dawać sama radę, to ja również cię podziwiam, a może depresja jeszcze cię trzyma? A co do paznokci, to nie nawidzę malowania ;-)
Goga66
2006-05-25
17:28:47
Email
Monisia, szkoda czasu na tę kanalię - przecież to coś nie ma za grosz wrażliwości.
MoNiSiA
2006-05-25
17:49:27
Email
Masz rację Gosiu. Wkońcu wyjdzie na jaw, kto robi sobie te głupawe żarty...o ile to można żartem nazwać. Brak słów... Jeśli trzeba będzie, to i ja do Adminki napiszę.
MoNiSiA
2006-05-25
17:50:51
Email
Acha i wydaje mi się, że to ktoś młody, bo odzywki ma tak tępe i puste, że głowa mała :|
Goga66
2006-05-25
17:53:44
Email
Albo po prostu ta osoba się zatrzymała w rozwoju (duchowym, emocjonalnym i nieco intelektualnym). Można by współczuć ale niestety jest wyjątkowo obrzydliwą postacią, raniącą innych, nie tylko dokuczliwą
Betti
2006-06-01
01:59:05
Email
Cześć młodziutkie mamuśki, ja mam już tych latek, no, 27 i myślę że troszkę za póżno na pierwsze dzieciątko, no ale widocznie to już gdzieś chyba jest zapisane i za bardzo nie mamy na to wplywu; chociaz czasem chciałoby się coś zmienić, cofnąć czas, ale nic z tego. Ja nie mogę się nacieszyć cudowną córeczką Kingą, ktora przyszła na świat 2,5 mies. temu. Strasznie kocham mojego śpiocha. Wyobrażcie sobie, moja niunia w szpitalu była nie do obudzenia. Wszystkie dzieciaczki strasznie plakały, jak jeden zaczął, to budziły się kolejne i mialyśmy niezly koncert 24/dobę; a moją nic nie ruszalo. Przychodziły położne i pomagaly mi ją rozbudzać do karmienia, bo ona cały czas by spała (chyba ma to :) po mamusi). No i do tej pory, odpukać, całe noce pięknie przesypia, w dzień spałaby nawet po4/5 godz. ale budzę ją do karmienia. A nawet w ostatną sobotę byliśmy na weselu i calą imprezę przespała, oczywiście budziłam ją co 3 godz., ale nawet jadła przez sen. Wróciliśmy po 2 -giej i przespała do rana, (czyli do 6.45 bo tak się budzi codziennie) A, i już ślicznie grucha, tak jakby opowiadała coś całymi zdaniami.A ten uśmiech z dziąsełkami... I zobaczcie, tyle czasu musiałam na ten cud czekać... Także gratuluję i cieszę się z wami, że tak szybko możecie podziwiać swoje maleństwa. Trzymajcie się cieplutko. Pozdrawiam.
Betti
2006-06-01
02:24:37
Email
A zapomniałam dodać, że do końca przytylam 25 kilo. To bardzo dużo, ale do zrzucenia zostało już tylko 8 - ka. Ale co tam kilogramy, chciałam się pochwalic, że mój poród trwał (tzn. skurcze parte) 10 min, (podobno, bo na prawdę straciłam poczucie czasu. A te mocne skurcze trwały prawdopodobnie 2 godz. i szczerze powiem byłam już wykończona, aż tu nagle dostałam taką maleńką istotkę, i nie wiem dlaczego, ale zaczęłam na cały głos dziękować za to maleństwo, bylam w jakiejś euforii, tak jakbym nie wierzyła w siebie, a tu udało się! i miałam taką ogromną ochotę wyściskać lekarza i położną. Ciekawa jestem czy też tak to przeżywałyście? Nawet dłuższą chwilę płakałam, oczywiście ze szczęścia, i przez łzy dziękowałam, nie mogąc złapać oddechu ). No i muszę przyznać, że poród to nie było łatwe zadanie, ale tak jak mówiłyście, starałam się myśleć tylko o niuni i było dużo lepiej. Dzięki za rady. Ale szczerze przyznam, że ogromnie się cieszę, że mam to już za sobą. Chociaż myślę już o kolejnym maleństwie... A moja niunia śpi, mąż podchrapuje, chyba już opora i na mnie. P.S.Ja już tutaj daaaaawno nie byłam. Ale tu jakoś tak dziwnie się zrobiło. No cóż.Szkoda. :(
Goga66
2006-06-01
11:07:36
Email
Betti, jest jak dawniej poza jednym "przeszkadzaczem". Ale chyba dziewczyna już sobie odpuści jeżeli jest prawdą, to co napisała ostatnio. Poza tym na forum po staremu. Witamy ponownie i dużo zdrówka dla dzdzi
dorotka
2006-06-01
15:18:18
Email
GOGA to bardzo lubi przypominać każdemu o intruzie na forum. dziewczyny, czy wy jej kiedyś zwrócicie uwagę? Przecież z Jowitą to ona zaczęła i walczyła potem tak zajadle. Żegnała sie z forum i nadal rządy wprowadza. Nie ma tematu, na którym by się nie znała i cały czas jątrzy. Wypędziła tymi gierkami wszystkie stare forumowiczki, a wy jej na to pozwalacie? Nawet zna się najlepiej na tym jak chować dwójkę i jak traktować starsze dziecko, podczas gdy sama ma jedno. Dziewczyny apeluję zignorujcie w końcu Goggę. Goga do garów, ucz się, bo tu widać, że popisac się nie możesz!
Goga66
2006-06-01
15:22:26
Email
dorotka vel. jovita, a myślałam, że jednak zmitygowałaś się. Trudno Ci zaufać :( Idź jak najszybciej do psychologa.
dorotka
2006-06-01
18:09:18
Email
Goga, daj poodychać na forum. Weź dwa dni zwolnienia:)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum