szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - czy dziecko moze stac..


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Justa
2005-09-21
Email
Dziewczyny, czy wasze pociechy "sprężynowały"-w jakim wieku?Moja Martynka ma 7,5 m-ca i jak sie ją postawi to nie zgina nóżek,tylko ma wyprostowane nóżki(na dodatek jej sie to podoba).(Poza tym podnosi sie juz do czworakowania,ale narazie pełza do tyłu.) A lekarka-neurolog powiedziała ze nie mamy je stawiac(nawet na chwile)bo ma zaniknac ten odruch..Jak to jest u innych dzieci?..
21Aneta
2006-03-14
10:58:43
Email
a mój synuś skończył siódmego marca sześc miesięcy i nie ma mowy o siedzeniu. Jak próbuję go posadzić to się pochyla do przodu i próbuje sobie pytki do buźki włożyć :) A jeśli chodzi o sprężynowanie - to on to uwielbia!!! Mógłby tak skakać cały czas! Ale robię tak z nim tylko chwilkę bo jest już strasznie cięzki (8,5 kg) i nie mam sił go tak trzymać. Narazie do raczkowania mu daleko.. chociaż jak go położe na podłodze na kocu to w minutę potrafi się przemieścić na drugi koniec pokoju.. Turla sie i wygina, a potem odpycha nóżkami :)
ewelas23
2007-05-03
21:06:53
Email
bardzo mnie pociesza to co tu przeczytałam , a już się bałam że z Amelką coś jest nie tak bo ma prawie 9 miesięcy a jeszcze nie siedzi (ale próbuje czasem z dobrym skutkiem)
agafa
2007-05-18
10:16:30
Email
co dzieciaczek to inne tempo rozwoju, tez mnie to cieszy, bo Gusia ogolnie wszystko troszke pozniej robi ( no ale wlasnie "pozniej " okazujesie pojeciem wzglednym:))ma 8,5 3 razy udalo jej sie samej usiasc, ale jak juz jest posasdzona to pieknie siedzi, raczkowac, nie chce, turla sie z oporami, co do wstawania to na razie probuje...wczoraj znow zaczelismy rehabilitacje, babeczka radzi nie stawiac dziecka poki samo nie stoi, jak najpozniej pionizowac dziecko, my mamy zadane stymulowac Gusie do racykowania i do siadania wlasnie y takiej poyzcji. Ogolnie jest ok!!!wiec mamuski leniusykow nie martwcie sie.na wszystko przyjdzie czas
Goga66
2007-05-18
11:04:09
Email
Rozmawiałam kiedyś z dwoma ortopedami. Każdy mówił, że dla kręgosłupa dziecka lepiej jest kiedy trochę później wszystko robi niż wcześniej (mowa była o siadaniu, stawaniu i chodzeniu a nie przekręcaniu się oczywiście)
Kamila
2007-05-18
13:31:04
Email
Dziewczyny, też popieram Wasze zdanie.. pokaże Wam fotkę córki mojej koleżanki, rówieśniczki Konrada, urodziła się w ten sam dzień czyli 07.01.07 Jak zobaczyłam tę fotkę.. była zrobiona w kwietniu.. niestety jej mama uważa, że Ola wybija się do góry do chodzenia..

agafa
2007-05-18
16:11:38
Email
nie mnie to oceniac, ale ABSOTULNIE jestem temu przeciwna, wedlug mnie taki pospiech jest krzywdzacy dla dziecka...eh!jeszcze sie w zyciu nabiegaja...
melisa
2007-05-22
12:28:01
Email
..moj Kaoralik skonczyl 4 miesiace ..i juz sam siedzi..i spreżynuje..balam sie ze to zbyt wczesnie,zwlaszcza ze to wczesniak..bylam u neurologa i dowiedzialm sie ze mam go klasc duzo na brzuchu to bedzie szybciej chodzil ..bo juz ma predyspozycje do tego ..ae tak wczesnie??
femag
2007-05-22
13:29:12
Email
Moja Zuza też wcześnie wszystko zaczęła, dużo leżała na brzuchu a to pomaga dzieciom w ćwiczeniu mięśni. Jak skończyła 5mcy to siedziała juz sama i sprężynowała, 7mcy sama stała w łóżeczku czy przy meblach, a jak skończyła 9 mcy to postawiła pierwsze kroki i po kilku dniach juz biegała zamiast wolno chodzić:), no i tak jej zostało do dziś wszędzie biegiem. Ale każde dziecko ma swój czas, nie każde raczkuje, tak więc nie powino się dziecka sadzać na siłę czy też pozostawiać je leżące na plecach zbyt długo. Najlepiej obserwowac malucha i zobaczyć co lubi robić, i często układać go na brzuchu.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum