szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - czy dziecko moze stac..


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Justa
2005-09-21
Email
Dziewczyny, czy wasze pociechy "sprężynowały"-w jakim wieku?Moja Martynka ma 7,5 m-ca i jak sie ją postawi to nie zgina nóżek,tylko ma wyprostowane nóżki(na dodatek jej sie to podoba).(Poza tym podnosi sie juz do czworakowania,ale narazie pełza do tyłu.) A lekarka-neurolog powiedziała ze nie mamy je stawiac(nawet na chwile)bo ma zaniknac ten odruch..Jak to jest u innych dzieci?..
Anna
2005-09-22
12:41:24
Email
Miłosz zaczął "sprężynować" ok 10-tego m-ca. To chyba dosyć póżno, ale pod wzgędem ruchowym jest dosyć "leniwym" dzieckiem i aż 10 miesięcy musieliśmy czekać aż samodzielnie usiądzie.
emka
2005-09-22
15:50:34
Email
Nasza Ania stawać zaczęła dopiero niedawno, raczkuje od około miesiąca, może już dłuzej. Ale nie dłuzej niż 2 miesiące. Teraz Ania ma 10,5 miesiący.
Agata
2005-09-22
21:01:58
Email
Moja Sara ma 9 miesięcy i całe dnie chce tylko chodzić prowadzana za rączki. Nie chce raczkować , tylko chodzic. I też nam lekarka mówi, że mamy jej nie prowadzać i nie stawić na nogi - ma to robić sama. No i jak ją położę do łóżeczka - to za chwilę już w nim stoi trzymając się za szczebelki i powoli "obchodzi" łóżeczko. Lekarka powiedziała nam, że byłoby lepeij gdyby zaczęła raczkować - ale ona się nie bierze za raczkowanie - jedynie trochę do tyłu.
No i co mamy zrobić? Przecież też na siłę jej raczkować nie nauczę...skoro ona tego nie chce...
Teoria mówi jedno - a praktyka robi drugie hmm
punta
2005-09-22
21:35:53
Email
Moja Ola 26 skończy 7 miechów. Raczkuje od ok. 1,5 tygodnia. Od mniej więcej tego czasu lubi, gdy się ją postawi na nóżkach i robi właśnie hop hop. Trwa to dosłownie 1-2 minutki tylko kilka razy dziennie, ale zauważyłam, że coraz dłużej potrawi stanąć na całych stópkach między skakaniem. Nie pytałam o to lekarki, ale z doświadczenia po synku wiem, że na to co dziecko samo daje radę można pozwolić. Kacper zaczął chodzić jak miał dokładnie równe 11 miesięcy i nigdy nie był do niczego zmuszany.
Julia
2005-09-23
20:10:28
Email
Hej, my zaliczamy się do leniuszków ;o) Bartek też raczej późno opanowuje pewne umiejętności. Sam zaczął siadać ok 10 mies, wstaje w łóżeczku od ok miesiąca, czyli zaczął w wieku 11 miesięcy, a za rączki zaczął chodzić jak miał 9, ale to tak bardzo nieporadnie. Dopiero po miesiącu poczuł się już pewniej. Od jakichś dwóch, trzech tygodni chodzi przy meblach, a raczkować zaczął w wieku 11 mies. Też myśleliśmy, że nie bedzie w ogóle raczkował, bo chodzil za rączki juz dość pewnie, ale na podłodze bardzo długo pełzał. Wiec Agata, Twoja Sara jeszcze Cię moze zaskoczyć. Jak widać, każde dziecko ma swoje tempo i opanowuje pewne umiejętności w różnej kolejności.
Agata
2005-09-25
10:34:10
Email
Czyli wszystko się może zdarzyć...i Sarunia jeszcze może będzie razckować?? Dzięki Julia...
kyja
2005-09-25
16:52:34
Email
Agata,Sara ma dopiero 9 m-cy-ma kupe czasu na opanowanie wielu umiejętności.Pamiętaj, każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i nie zawsze rozwój musi przebiegać książkowo.Mój Misiut zaczął, siadac samodzielnie gdy miał 10 m-cy, raczkować gdy 11, wstaje przy meblach od 11 m-ca, teraz bardzo sprawnie zasuwa przy meblach i samodzielnie próbuje stać-wychodzi mu z dnia na dzien coraz lepiej. Zaskakujemnie swoją 'dorosłością'-reaguje na moje słowa,tylko jeszcze nie mówi zbyt dobrze;-)-mama, tata, spacer to 'dada', bardzo szybko kojarzy i wiąże ze sobą różne wydarzenia, reaguje na proste polecenia-niemal codziennie jest coś, co mnie zaskakuje.Czuję dumę z siebie,że jestem mamą takiego fajnego małego człowieka:-))))
Agata
2005-09-26
22:25:59
Email
Tak dziewczyny - wiem, że Sara ma jeszcze mnóstwo czasu na wszystko...ale dziś mnie zaskoczyła - bo ......przeraczkowała przez pół tapczanu. Widać, najpierw musiała się nauczyć wstawać sama i chodzić przy pomocy mamy - żeby potem załapać co to znaczy raczkowanie he he - i masz Kyja rację - ile z tego dumy i radości.
trill
2006-02-24
09:55:02
Email
Moja Wiktoria właśnie zaczyna 6 miesiąc nie chce leżeć tylko na wszystkei strony się turla, chce siedzieć a jak za długo leży to się złości, pełza do przodu (kładzie główkę i podpycha się nóżkami), jak sie ją postawi to nie zgina nóżek,tylko ma wyprostowane nóżki. Na dodatek jej sie to podoba. Czy to może być normalne?! ale jak ją chce posadzić to się złości.
Goga66
2006-02-24
10:34:55
Email
Zuzia ma 8 miesięcy, w ogole nie sprężynowała. Też zastanawiam się, czy to normalne. W każdym razie ładnie siada, raczkuje. Chce stać, czasem staje na całych stópkach i też nie pozwala się sadzać, oporuje. Chce stać i już albo być prowadzana pod paszki
andzia
2006-02-24
11:14:12
Email
Moja Wiki raczkuje od jakiegos 6 mies za kilka dni skonczy 9 mies i juz stoi przy meblach i przemieszcza sie lubi tez jak sie ja prowadza pod paszki.Siedziec zaczeła pozno bo jakos jak miala 7,5mies bardziej lubiala raczkowac :)
pola
2006-03-06
10:24:18
Email
Czesć dziewczyny, moja Paulinka (sześć miesięcy )od piątego właściwie tylko sprężynuje nie bardzo chce siedzieć tylko odrazu wstaje i skacze co do odwracania się to byliśmy ostatnio u neurologa i powiedziała że pięcio miesięczne dziecko powinno się odwracać, żeby ją kłaść na brzuch i nie sadzać .Jak nie sadzać jak Ona praktycznie sama wstaje.Niewiem jak to naprawde jest z tymi obrotami przecież jedno np.siedzi samo w 5 miesiącu a drugie chodzi w ósmym tak?
Goga66
2006-03-06
11:03:48
Email
Zuza pod koniec 6 mies. dopiero się zaczęła odwracać, teraz ma 8,5 i już staje przy meblach, sama siada, raczkuje. Ja i mó brat w ogóle nie raczkowaliśmy. Mój mąż i jego siostra nie turlali się a wszyscy jesteśmy zdrowi. Dzieci czasem omijają pewne fazy. Zuza w ogóle nie sprężynowała
Doti
2006-03-06
11:09:54
Email
Pola, moja Greta (7,5m) nie turlała się, nie raczkuje..Siedzi ale jeszcze gibie się na boki.
Goga66
2006-03-06
14:13:18
Email
Doti - Zuza najpierw nauczyła się siadac a potem raczkować.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum