szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - sapka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
asia_30
2005-09-12
Email
moje drogie koleżanki poradźcie mi co może pomóc mojemu dwutygodniowemu maleństwu bo ma dość mocną sapkę i przeszkadza jej to w spaniu. Dzisiaj przez to nie przespałam prawie pół nocy ona się męczy a ja przy niej.Poradźcie!
Julia
2005-09-12
13:52:41
Email
Asiu a może Twoja córeczka miała zatkany nosek i dlatego źle jej się oddychało?
Agata
2005-09-14
16:22:47
Email
Jeśli sapka jest tak mocna, że nie daje dzidzi spac to najlepiej udaj się do lekarza - może coś na to poradzi.
Moja córcia też miała sapkę - ale z czasem jej przeszło - tyle, że nie była tak mocna aby utrudniała jej spanie.
angica
2005-09-20
15:10:07
Email
Tez mam niestety ten sam problem. Nosek odpychamy regularnie ale nadal sapka jest. Ja dzisiaj sprobuje nawilzyc powietrze w mieszkaniu. radze to samo.
dominikasz
2006-01-18
12:55:34
Email
Kochane pomózcie mi.moja mała ma 3 miesiaće prawie od urodzenie ma sapkę.nawilzam wodą morską sciągam nic nie daje .od miesiaca dostaje krople fenistl-nic nie daje.dodam ze ma skaze białkową i dostaje Bebilon Pepti.Moze sa jakies innne leki alebo inne sposoby.czesto kicha wiec moze to na kurz uczulenie-ale u tak malych dzieci?
Gosia
2006-01-18
13:19:10
Email
Polecam masc majrankowa do smarowania pod noskiem i tak jak kolezanka radzi nawilzenie powietrza w mieszkaniu. Sa proste sposoby(jesli nie ma sie nawilzacza)-tak jak ja. Np. wietrzenie pokoju dziecka,dosc czesto, postawic w pokoju ze dwa pojemniczki z woda(bedzie sobie pparowac) a na noc na poreczy dziecka łożeczkka powiesic wilgotny recznik:) Nam pomoglo:)Pozdrawiamy
EwaK
2006-01-18
15:01:16
Email
Witajcie dziewczyny. Jestem na forum pierwszy raz. Wczesniej czytałam Wasze wypowiedzi na rózne tematy, bardzo interesujace i pouczające. W sprawie sapki postanowiłam cos napisać bo moja córcia (we wtorek skończyła 7 tygodni)tez ma sapke i kicha od kilku dni. Sa dni, że jest to częściej a czasami wcale. Stresuje sie tym bardzo, ale widze że wasze pociechy tez z tym walcza. Ja równiez wkraplam jej sol fizjologiczna, smaruje pod noskiem mascia majerankową i staram sie nawilżać pokój. Mam nadzieję że pomoże. Bardzo sie ciesze, że trafiłam na ten temat. Teraz jestem troszke spokojniejsza. Pozdrawiam Was wszystkie i wasze pociechy. Ewa z Natalką.
Goga66
2006-01-18
15:45:36
Email
Zuzi na sapkę wkraplałam - disnemar - roztwór soli morskiej. Tak doradziła mi pediatra. I nawet nie wiem, kiedy minęła a miała straszną - charczała, świszczała aż budziliśmy się przerażeni w nocy.
Tusia@@@
2006-01-18
20:58:07
Email
Hello Dominika Sz, moj brzdac skonczyl wczoraj 5tyg i niemalze od urodzenia ma sapke.Na poczatku myslalam ze to katarek,furczalo mu strasznie w nosku, gdy ssal piers nie mogl oddychac i zaczynal plakac-biedactwo!Codziennie zwilzam mu nosek naparem z rumianku(cieplym),a nastepnie oczyszczam nosek za pomoca gruszki.Zapuszczam tez sol fizjologiczna...musze przyznac ze jest lepiej.Mamy ogrzewanie elektr i przez to jest suche powietrze,wieczorem rozwieszam mokre pieluszki i zostawiam pojemnik z woda.Nie wiem kiedy calkiem to minie,ale mam nadzieje ze juz niedlugo.
kyja
2006-01-19
08:35:18
Email
dziewczyny, mój synek też na początku charczał przy karmieniu-to normalne, bo krtań, zdaje się, ( lub coś innego, dokładnie nie pamietam) jest jeszcze wiotkie u noworodka i na początku charczy.Po paru tygodniach oddychał już normalnie.Jedna z Was pisała,że jej maluszek dostaje fenistil i jest uczulone na białko krowie.Mój mały też jest alergikiem-alergolog na wszelki wypadek zaleciła pozbycie się z pokoju dziecka zasłon, dywanu oraz kwiatów.Zaleciła też częste pranie pościeli dziecka oraz wietrzenie w okresie zimowym ( aby zabic roztocza), wskazane też jest nawilżanie powietrza w pokoju dziecka, ale bez olejków eterycznych i świec ( mogą powodowac reakcję alergiczną)-może to troszkę Wam pomoże? Pozdrawiam
Goga66
2006-01-19
10:32:08
Email
Kyja, alergolodzy jeszcze zalecają pozbycie się książek. Na szczęście u Zuzi to były tylko wody płodowe, których dużo zalegało jeszcze w organizmie (stąd najczęściej jest sapka na początku) a nie uczulenie, chociaż sapkę miała tak głośną, że podejrzewaliśmy wszystko :)
Goga66
2006-01-19
12:46:08
Email
a,jeszcze jedno - przy sapce lekarka kazała nam podłożyć pod łóżeczko lub materac grubą książkę, żeby główka była wyżej i układać dziecko raz na jednym, raz na drugim boczku a nie na wznak!
kyja
2006-01-19
19:25:08
Email
Goga, faktycznie, zapomniałam o książkach;-)a to dlatego,że w pokoju dziecka nie ma książek;-))
Goga66
2006-01-19
21:44:47
Email
my śpimy razem w pokoju a u nas wszędzie są książki. Mamy tylko 2 pokoje. Chyba zaczniemy budować jakiś dom - tylko skąd wziąć pieniążki - w totka nijak mi nie wychodzi? :(
kyja
2006-01-20
11:19:14
Email
Goga, my trzymamy część książek w piwnicy-nie mieszczą się w pokoju-też mamy dwa i też marzymy o własnym domu:-))
Goga66
2006-01-20
14:20:21
Email
połowę ksiązek też mamy w piwnicy ale z połową trudno się rozstać :( No i na szczęście nie szkodzą Zuzakowi. Jeszcze dochodzą do tego 2 komputery, w tym jeden duży graficzny Macintosh i jeden pecet, każdy w innym pokoju. Olbrzymia iloć płyt, sprzęt grający w normalnym a nie mini rozmiarze, 5 kolumn - Koszmar! Sama nie wiem, co mam z kablami (szczególnie komputerowymi) zrobić jak Zuzak zacznie raczkować na całego. Już teraz turla się i ciągnie za antenę telewizora. Ostatnio odkryłam, że jest wyrwana z odbiornika :) Telefon ściągnęła już dwukrotnie, nie daje mi porozmawiać bo ciągnie sznur od słuchawki.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum