szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pocenie się główki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-07-21
Email
Dziewczyny, czy gdy karmicie piersią to główki Waszych dzieci też tak strasznie się pocą? Temat krzywicy wraca do mnie, jak bumerang bo jakaś pediatrzyca zasiała we mnie ziarnko niepokoju i ono kiełkuje.
Dominika
2006-03-31
17:35:22
Email
moj Kubus tez tak mial i podobnie jak ty przestraszylam sie bardzo po przeczytaniu tych postow ale to podobno od tego ze podczas karmienia pracuje kilkanascie miesni twarzy no i ten maly czlowieczek musi sie troche nameczyc i stad te kropelki potu...a co do spania to moze malemu jest poprostu za goraco , bo ja odkad przestalam go przykrywac kocykiem i troszke luzniej ubieram problem zniknal...
renya
2006-04-01
10:28:38
Email
Witajcie! Przyszła wiosna, robi się coraz cieplej... Zamiast się zamartwiać pocącą się podczas jedzenia główką - zwróćcie uwagę również na inne części ciała w różnych porach dnia: stópki (powinny być raczej ciepłe), karczek (nie powinien być spocony). Moja Alinka skończyła 8 miesięcy. Od początku jest "gorącą" dziewczynką. Przez całą zimę musiałam zakładać na siebie dodatkową bluzę, bo było mi zimno, podczas gdy dziecko siedziało w koszulce z krótkim rękawkiem i (bardzo często - ku zgrozie babć :P) w samej pieluszce (przy 22-23*C w mieszkaniu). Czasami nie było mowy o założeniu śpioszków czy body, bo awantura była straszna - mała marudziła zamiast się bawić, nie mogła zasnąć... Pościel z łóżeczka wyleciała szybciej niż tam trafiła :) Ala spała i śpi nadal tylko pod cieniutkim kocykiem. W nocy czasem wstaję, żeby sprawdzić czy się nie rozkopała. Zawsze ma ciepłe stópki i rączki. Może to taki typ? Sprawdźcie więc czy i Wasze maluszki przypadkiem nie należą do "gorących" dzieciaczków. A jeśli pocą się tylko przy jedzeniu - może spróbujcie do karmienia zostawić dzidziolka w kaftaniku, pieluszce i skarpetkach (żeby stópki nie zmarzły). Sorki, rozpisałam się, ale chciałam się z Wami podzielić moimi "obserwacjami". Pozdrawiam cieplutko :D
aneta78
2007-05-08
10:33:02
Email
mojej Marysi główka poci się tylko podczas snu, podczas jedzenia nie. Czy to może być coś poważnego??
justka271
2007-05-08
13:23:13
Email
Michalina ja karmie mala butelka i tez sie poci glowka od podtzymywania malej.Powiem ci ze moja mala miala krzywice
bea1978
2007-05-08
14:52:02
Email
Mój Czarek też sie poci, najbardziej właśnie główka, martwię się ale na każdej kontroli u lekarza okazuje sie że wszystko jest ok.Daję ciągle 2 krople vigantolu, i nadal sie poci.Więc skoro lekarz mówi ze jest ok to mu wierzę :) Czarkowi przy jedzieniu(butelka) poci sie główka a jak śpi jest cały mokry, poduszke zmieniam w ciągu nocy bo obracanie jej to za mało taka mokra sie robi. Nie zakrywam go kołderka całego tylko lekko nogi i pupę a i tak się poci. Njlepiej jest jak lekarz obejrzy dziecko i oceni czy zaczyna sie krzywica czy też taka natura dziecka.U nas na szczescie wszystko z poceniem jest w porzadku, po prostu mały jest gorącym facecikiem :)
kasiarys7
2007-05-08
17:51:08
Email
Naprawde gorący facecik.Ja dzisiaj byłam u lekarza i też zwróciłam uwagę na pocenie.Mojemu juniorowi poci się główka jak ciągnie butle i sporadycznie jak śpi.Mam podawać wit.D - jedną kropelke a co drugi dzień dwie.No i wit.C też dwie kropelki.Pamiętajmy ,że jest coraz cieplej i jak każdy człowiek nasze maluszki też się pocą.
bela
2007-05-08
18:12:26
Email
ja tez dawalam synowi wigantol i na wizytach Dr mowila ze jest ok a mimo to pocil sie przy jedzeniu. Dopiero jedna lekarka ODKRYLA ze Tomek mial krzywice. Nauczyla mnie sprawdzac glowke i potem kontrolowalam postepy zwiekszonej dawki vigantolu sama
kasiarys7
2007-05-08
19:01:03
Email
Belu a jak się sprawdza główkę?
bea1978
2007-05-08
19:12:30
Email
Moja lekarka to jedna z najleprzych w moim mieście i mam nadzieję, że jednak sie nie myli co do krzywicy. Ze starszą córka było podobnie i nie miała więc mam nadzieję, że i tu ma rację.:)Obym się nie zawiodła...
bea1978
2007-05-08
19:14:46
Email
kasiarys7 a ile twoje dzieciątko ma, bo taka dawka witaminy to chyba dla jakiegos maleństwa co?Mój mały od 4 miesiąca dostaje 2 kropelki, moze jednak cos z nim nie tak co?
bea1978
2007-05-08
19:14:48
Email
kasiarys7 a ile twoje dzieciątko ma, bo taka dawka witaminy to chyba dla jakiegos maleństwa co?Mój mały od 4 miesiąca dostaje 2 kropelki, moze jednak cos z nim nie tak co?
bela
2007-05-08
19:38:52
Email
za uszkami z tylu glowy sie naciska
bea1978
2007-05-08
20:05:46
Email
naciska sie i co?? sprawdza się twardośc?bo nie bardzo wiem o co chodzi z tym naciskaniem :)
bela
2007-05-08
20:20:23
Email
sorki ze nie dokonczylam mysli. Tak naciska sie i sprawdza twardosc. Ja musialam mocniej naciskac ale czulam jak mi sie palce zapadaja. Oj przestraszylam sie bardzo za pierwszym razem.....
bea1978
2007-05-08
20:24:14
Email
Dzięki ale i tak pewnie laikowi trudno ocenic jak powinno byc dobrze a jak jest jak coś się dzieje niedobrego.papa
kasiarys7
2007-05-08
22:00:15
Email
Hubert ma 3 m-ce.Teraz już śpi ale jutro postaram się delikatnie pomacać go za uszkami.
majam
2011-07-12
10:23:14
Email
Pocenie główki niemowlaka moze byc przyczyna niedoboru wit D, ale również osłabienia po przebytej chorobie, organizm maluszka walczy z infekcja i poprzez skórę pozbywa sie toksyn. Należy wowczas lekko przykrywac maluszka podczas snu by go jeszcze bardziej nie osłabiać a do karmienia tylko w samym kaftaniku. Rowniez codziennie przygotowywać szybką ciepłą kąpiel by oddetkac pory by skóra maleństwa mogła oddychać. Jesli dziecko jest przeziebione to na noc mozna lekko stopki wysmarowac oliwka i spirytusem i barki pociechy by sie rozgrzala (lecz nie codziennie). Gdy się spoci przebrac i przykryć lekko. Poza tym podawać rano i wieczorem po 5kropel wit C do zwalczenia infekcji, do noska wlac po 1 kropelce soli fizjologicznej posmarować mascia majerankowa pod noskiem i wyciągnąc gile fridą. Mozna robic 5min inhalacje z soli 2-3razy dziennie i oklepywać po pleckach, a nastepnie wyciągnąc wydzielinę z nosa. Moja miała środmiąższowe zapalenie pluc wykrywalne tylko na zdjęciu rtg. Nie miała żadnych objawów chorobowych tylko lekki wodnisty katarek nawet nie byla marudna a mimo to bylo cięzko chora i tym sposobem wyszla z choroby. Pozdrawiam gorąco wszystkie troskliwe mamy
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum