szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pocenie się główki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-07-21
Email
Dziewczyny, czy gdy karmicie piersią to główki Waszych dzieci też tak strasznie się pocą? Temat krzywicy wraca do mnie, jak bumerang bo jakaś pediatrzyca zasiała we mnie ziarnko niepokoju i ono kiełkuje.
emka
2005-07-21
11:47:07
Email
Hej hej Mojej niuni też się główka poci podczas jedzenia (cycusia oczywiście), bo już przy kaszkach to nie, ale wtedy siedzi sobie na krzesełku a nie jest w moich ramionach :) A znajomej gdy karmiła maleństwo butlą, ale trzymajac ją w ramionach też się maleńka pociła, więc to już chyba tak jest :)
Ja przy jedzeniu, ciepłym, tez się czasem zgrzeję, hi hi ;)
emka
2005-07-21
11:53:41
Email
Co do ziarnek niepokoju mam ich mnóstwo!! Z krzywicą związanych też i regularnie z asymetrycznością, ale jak na razie nic się nie potwierdza. Uff..
Rozumiem Cię doskonale. Na szczęście teraz mamy lato więc wit D jest w promieniach słonecznych, plus kropelki i cycuś - to dobra ochrona :)
Asteria
2005-07-21
17:48:45
Email
No wlasnie ja sie dopisze co do krzywicy i asymietrii. Wiecie dokladnie jakie moga byc objawy i co robic by tego uniknac. Moge podac 1,5 miesiecznemu maluchowi jakis prepeart by tego uniknac. Slonko jeszcze przez jakis czas odpada. U nas Grecja i 37 stopni to norma. Wiec jeszcze z dwa tygodnie poczekam ze spacerami za dnia. Na razie tylko wieczorkiem gdy slonko sie juz chowa czlapiemy gdzies na wycieczki. Z gory dzieki za info. Pozdrowki i caluski.
kyja
2005-07-21
18:12:27
Email
mój mały tez się poci przy cycu;-)tez się tym martwiłam-każdego lekarza, którego odwiedzialiśmy z Misiem, prosiłam o sprawdzenie czy mały nie ma niedoboru wit. d, bo zimą miał niedobory i bałam się,że jeszcze to się ciągnie za nami.ale jest ok.Asteria, w Polsce podaje się maluchom od ok. 3-4 tygodnia życia wit.d, np. 1 kroplę Vigantolu.Nie wiem jak jest w Grecji-inna szerokość geograficzna;-) zapytaj pediatrę przy najbliższej wizycie.Pozdrawiam:-))
Asteria
2005-07-21
18:16:36
Email
No wlasnie nic sie nie podaje, moze dlatego ze tu zawsze jest slonce, ale ja jak juz pislam narazie chwam malego, moze nie powinnam. No a glowka mu sie poci przy jedzeniu, ale tylko przy jedzeniu. to chyba normalne dla wszystkich dzieci. No i czasem jak mial kolki i mocno plakal to sie pocil. Chyba kupie jakis preperat z vit D dla niemowlat i podam mu. Profilaktycznie!
emka
2005-07-21
22:54:26
Email
Wiesz co Asteryjko, chyba nie musisz. Przedawkowanie wit D3 jest bardzo szkodliwe dla maleństwa, więc lepiej na to uważaj i sama mu nic nie podawaj. Może pogadaj z Waszym pediatrą. Poniżej wklejam artykuł dot. krzywicy. Sprawdź objawy. Poza tym napisane jest, że już 1 miniuta na słoneczku wystarczy (nawet przez liście czy parasolkę), więc myślę, że nie mamy co się martwić.
Całusy :)*
emka
2005-07-21
22:55:21
Email

emka
2005-07-21
22:56:13
Email

krzywica
emka
2005-07-21
23:35:00
Email
Hym, a teraz znalazłam taki o to tekst:
Czy podawanie witaminy D3 można odstawić latem, kiedy dziecko dużo przebywa na słońcu? Najlepiej, gdy dawkowanie witaminy D3 ustala pediatra, pod którego opieką znajduje się pacjent. Wiadomo obecnie, że intensywna ekspozycja na światło słoneczne w pierwszych miesiącach życia znacząco zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów skóry w wieku dorosłym - bardziej nawet niż wieloletnia praca w pełnym słońcu! Latem niemowlęta powinny przebywać w półcieniu. Wskazane jest nie rezygnowanie z przewiewnych ubranek i ochronnych kremów z filtrem. Gdy powyższe zalecenia wcielane są w życie, nieuzasadnione staje się całkowite odstawienie witaminy D3 latem. Tylko wtedy, gdy do skóry niemowlęcia dociera dużo promieni UV, możliwa jest na tyle intensywna synteza witaminy D3, aby można było zrezygnować z suplementacji. Pokarm kobiecy zawiera mało witaminy D3, nawet jeżeli matka przyjmuje preparaty z kalcyferolem.
Jak widać szkoły są rózne, czyli chyba trzeba złoty środek zastosować. I trochę słoneczka - rozsądnie czyli przez parasolki i drzewa - i witaminka w kroplekach, ale tylko 1 kropelka w lecie. My jeśli niunia jest dużo na powietrzu io jest słoneczny dzień kropelki już jej nie podajemy. Zaznaczę jeszcze że żabka jest zawsze wysmarowana 30stką i jest schowana pod parasolką lub budką. Ma jasną karnację i jakoś tak od początku uważamy ze słoneczkiem.
Asteria
2005-07-22
11:14:19
Email
Dzieki bardzo Emus jestes kochana :):* Dzis wystawilam misia na slonko, na minutke bo zaczal dyszec i mu sie nie podobalo az tak szalenczo ;) Jak go schowalam do domku zaczal sie smiac ...hehe
Michalina
2005-07-22
11:39:54
Email
Asteria, z tego co pamiętam moja siostra (mieszka w Hiszpanii) też nie podawało swojemu synkowi witaminy D3. Widocznie na pd Europy, przy takim nasłonecznieniu, jakie tam występuje, podawanie tej witaminy w kropelkach nie jest konieczne. Bez konsultacji z pediatrą witaminy D3 dziecku nie podawaj. Z tego co słyszałam i czytałam przedawkowanie jest bardziej niebezpieczne niż niedobór. Pozdrawiam
Anula
2005-07-23
23:24:22
Email
Czy krzywicę można wykryć za pomocą jakiś badań? Nikolce głowka poci sie przy karmieniu i przy spaniu.
kyja
2005-07-24
09:00:29
Email
Anula, mojemu Misiowi też poci się główka podczas spania-teraz jak jest tak upiornie gorąco.Nie martw się tym.Krzywicę zazwyczaj lekarze rozpoznają podczas badania: sprawdzając ciemiączko, żeberka.Teraz jest ciepło, dużo słońca, więc są marne szanse na to ,że nasze dzieciaczki mają niedobór wit.d
***
2006-03-30
08:57:09
Email
***
setka
2006-03-31
11:11:16
Email
Dziewczyny czy moze ktos mnie uspokoic na temat pocacej sie glowki!!!!!!!!!! Sama nie wiem co o tym myslec.Mojemu Miloszkowi poci sie glowka przy jedzeniu i w czasie spania.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum