szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Co ile powinien jeść noworodek?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-07-01
Email
Witajcie! Mam takie pytanko. Martwią mnie nocki z Malutką. Otóż w dzień jest super - Julka przesypia ponad 3 godziny, po czym budzi się, je i idzie nadal spać. Ale problem pojawia się w nocy, gdy budzi się już co nie całą godzinę i wciąż siedzi przy cycku, a gdy ją odstawię to zazwyczaj wydaje się głodna i łapczywie szuka cycka, kręci się, płacze i nie da się nic innego zrobić jak przystawić ją ponownie. Pokarmu mam dużo, bo aż mi cieknie, więc martwi mnie to. Czy jest jakaś rada, by spała dłużej w nocy? Ma ktoś lub miał podobny problem? Nowordek co ile powinien jeść i przez ile? Z góry dziękuję za odp.
emka
2005-07-07
00:43:44
Email
Mi tez tak mówili na szkole rodzenia i czytałam o tym i jak pisałam na poczatku byłam przeciwna. U nas akurat się sprawdziło (smoczek). Niunia nie miała żadnych problemów ze ssaniem (nadal nie ma :) ani nigdy mnie nie pogryzła. Myślę, że to zależy od dziecka. Dla ostrożności lepiej nie zaczynać odrazu, niech sie najpierw malęństwo do piersi przyzwyczaji. My smoczek wprowadziliśmy dopiero (lub już ;) w 3 miesiącu. acha myślę też że lekarze mają również na myśli smoczek od butli - i z tym się zgadzam, ze lepiej nie dawać mleczka w butelce. Maleństwu jest wtedy ponoc łatwiej ciągnąć i jak sie zacznie lenić to cycusia może nie chcieć. Tak miała moja koleżanka. Ale znam też dzieci, które jadły i z piersi i zbutli i nie miały z tym żadnych problemów. To chyba jest sprawa indywidualna, czy raczej cecha naszych maleństw. I jeszcze jedno. Myślę, że jak mama bardzo się męczy i szuka jakiejś pomocy to wtedy warto pomóc sobie takimi wynalazkami. Bo najgorsze co to zestresowana mama. Dziecko momentalnie to wyczuwa i tez jest napięte i jeszcze więcej płacze. Ono przecież rozpoznaje czy wszystko jest ok po naszych emocjach, jesteśmy dla niego wskaźnikiem jak ma się czuć. Później to się oczywiscie zmienia, ale na początku tak jest. Więc wtedy chyba lepiej wspomóc się smoczkiem. Jak we wszystkim, są dobre i złe strony. trzeba zobaczyć, co w danej sytuacji jest korzystniejsze :) Pozdrawiam
Julia
2005-07-08
10:18:19
Email
Zgadzam się całkowicie z Emką. Nusia wiesz... to się tak łatwo wszystko mówi, ja też mówiłam, że nie dam smoczka. Potem życie weryfikuje poglądy. O ile dobrze pamiętam, jesteś jeszcze przed porodem? Jeśli się mylę, to przepraszam. Co do zaburzeń ssania... mój Bartek używa smoka od ok 1go miesiąca życia, albo nawet wcześniej, nie pamiętam już, w każdym razie jak go dostał pierwszy raz to już ładnie ssał pierś. Karmię go jeszcze trochę do tej pory i nigdy nie miałam z tym problemów. Dostawał też zawsze herbatkę w butelce, od kilku mies dokarmiam go mlekiem z butelki i dalej ładnie je z piersi. To sprawa indywidualna, każde dziecko jest inne. Tak samo było u mnie z kapturkami. Tyle się nasłuchałam ile one szkody wyrządzają, żeby karmić przez nie góra tydzień, bo inaczej dzieko nie będzie umiało ssać piersi. A karmiłam Bartka przez kapturki 2 miesiące i jak juz mi się piersi porządnie wygoiły, to pewnego dnia ściągnęłam kapturek, cała zestresowana co to teraz będzie, a tu nic. Bartek normalnie chwycił pierś i sobie pił. Wiem, że pewnie są przypadki, że jest zupełnie inaczej, ale wierz mi, to bardzo różnie bywa. I tak na marginesie... dawanie dziecku smoczka wcale nie jest oszukiwaniem go ani odbieraniem mu ciepła i bliskości. Smoczek zaspokaja odruch ssania, a lepiej żeby to robił smoczek niż palec dziecka czy Twoja pierś, bo po jakimś czasie nie wyglądałaby ona za dobrze.
monga28
2005-07-08
22:57:44
Email
Dziewczyny mają rację.Co do smoczka nie jestem jego przeciwniczką mimo iż moja córeczka go nie używa. Chociaż przyznam ,że próbowałam kilkakrotnie dawać małej smoczka ,ona po prostu dławiła się ,krztusiła i nie miało to sensu.Wiem ,że smoczek w takich sytuacjach bardzo pomaga,mój syn (właśnie skończył 9 lat)też był karmiony piersią i dostawał smoczek,co wcale nie zaburzyło jego prawidłowego ssania ,był mamincycuś jakich mało.Od smoka odzwyczaił się bardzo szybko ,po prostu o nim zapomniał ,bo używałam go tylko wtedy kiedy marudził i nie mógł zasnąć bez cyca mamusi,no i czasami na spacerach.Myślę ,że nie można będąc w ciąży ,od razu zapierać się.Z własnego doświadczenia wiem ,że smoczek naprawdę czasami pomaga,a jeśli Nusiu jesteś przekonana ,że nie będziesz podawała smoczka swojemu dziecku to życzę Ci dużo cierpliwości.Chociaż próbowałam mojej Martynce go dawać nic z tego nie wyszło bo to ona nie chciała,a co za tym idzie również nie chciała butli i żadnych kubków niekapków.Więc jak się Nusiu domyślasz wszystko ,również herbatkę i soki podawałam jej łyżeczką co w przypadku takich maleństw nie jest takie proste.Czasami takie pojenie herbatką trwało 40 min. a czasami więcej,a to wymaga naprawdę dużo cierpliwości.Pierwsze dziecko wyrobiło u mnie sporą cierpliwość,a jednak bywało ,że mi jej brakowało.Teraz Martynka niedługo skończy rok (22 lipca) i całkiem już fajnie pije z kubka ,jest więc lepiej.Smoczek więc jak widzisz nie jest wcale taki zły Nusiu.Pozdrawiam was dziewczyny,Monisiu będzie dobrze,z każdym dniem coraz lepiej i tak jak dziewczyny piszą smoczek może Ci pomóc.Bo ja czasami to miałam wrażenie ,że nic innego nie robię tylko karmię.Trzymaj się ciepluchno,duża buźka.

monga28
2005-07-08
23:17:10
Email
Jeszcze raz ja!Jeśli chodzi Nusiu o oszukiwanie dziecka smoczkiem ,to ja bym tego,aż tak nie nazwała.I jeszcze jedno, wydaje mi się ,że mamusie tutaj na forum są świetniaste,a tam wiem o tym. Przeglądam ich zdjęcia, czytam wpisy i daleka byłabym od pisania ,że "może maleństwo potrzebuje Twojego ciepła".Tak superaste mamuśki ,popatrz na te zdjęcia ,z nich aż bije miłość,i miałyby nie wiedzieć kiedy ich pociechy potrzebują ciepła.Pozdrawiam Cię Nusiu serdecznie i jeszcze raz życzę dużo cierpliwości ,dużo spokoju i szczęśliwego rozwiązania.

ptaszyna
2008-04-24
14:53:22
Email
hej!moj maluszek ma niecale 4 tygodnie.karmie go butelka,gdyz skaczylo mi sie mleko.w dzien je co 2-3 godz.w nocy jest tak samo.problem tkwi w tym,ze on malo co spi.na recach usypia alejak przeniesie sie go do lozeczka to zaraz sie budzi.co mam zrobic,zeby lepiej spal?pomozcie
ciekawa
2008-04-24
15:43:59
Email
Moja córka przestała spać w dzień w wieku ok 6 tyg-po kilku miesiącach wróciła do drzemek-jakieś 2-3 drzemki. Sposobów na spanie jest tyle co i maluchów. ja to potrafiłam trzymać jej rękę na piersiach żeby mnie czuła-lub po prostu z nią spać, śpiewać lekko trząść żeby sie lulała. Dziewczyny polecą ci ksiazki o snie dziecka-uśnij wreszcie, jezyk niemowlat itp.
agaceracar32
2012-11-30
02:16:04
Email
Witajcie! Moje Maleństwo ma 24 dni. Urodził się 6 listopada z wagą 3650g i dł 56cm. Następnie przez 2 dni przybrał i ważył 3800 a później schudł do 3165 przez 4 kolejne dni. Rodziłam go przez cięcie cesarskie więc na początku nie miałam pokarmu - pojawił mi się dopiero w 4 dniu. Mały zaczął przybierać od momentu kiedy zaczęłam go karmić piersią. W momencie kiedy wypisywali nas ze szpitala a to było 13 listopada ważył 3290. Do 23 listopada przybrał pół kg. Problem polega na tym że on strasznie dużo je. Ma dopiero 24 dni a potrafi wypić 190ml mleka !!! Nie mam tyle wiec dokarmiam go Bebilonem. Swojego mleka ściągam tak ok 100ml z obu piesi. Nie wiem już co robić. Nie radzę sobie z tym jego wilczym apetytem. Próbowałam go oszukać herbatkami i wodą , ale po 2 pociągnięciach = jak się połapie, że to nie mleko - to jest straszliwy krzyk.Je średnio co 3 godziny. Jak nie dostanie 160- 170 ml na jedną porcję to jest nie do przejścia. Płacze cały czas. Myślałam na początku że może ma mokro, albo za gorąco ale teraz już wiem, że chodzi o jedzenie. On jest już bardzo okrąglutki. Nie wiem ile teraz dokładnie waży - jutro będę go warzyć - to napiszę, ale bardzo się boję żeby to obżarstwo nie zaowocowało otyłością w przyszłości. Pomóżcie .... co robić ???
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum