szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak dbać o ząbki?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Julia
2005-06-18
Email
Dziewczyny jak dbacie o ząbki Swoich pociech? Chodzi mi zwłaszcza o niemowlęta i ząbki dopiero co wyrżnięte. Bo ja mam zamiar kupić mu specjalną szczoteczkę dla takich małych dzieci. Czy Wy też myjecie ząbki taką szczoteczka, czy macie jakieś inne sposoby? I ile razy je myjecie? Wiem, że na pewno trzeba je umyć po ostatnim posiłku wieczorem, ale czy to wystarczy, czy myjecie je jeszcze w ciągu dnia? Używacie do tego czystej wody, czy może rumianku? Napiszcie, jak to u Was wygląda? Aha, słyszałam też coś o podawaniu dziecku fluoru. Wiem, że to trzeba skonsultować z pediatrą, ale co o tym sądzicie?
kyja
2005-07-01
23:11:55
Email
też kupiłam małemu te szczoteczki-problem jest taki,że Misiut nam chce nimi myć zęby:-)!!!sobie nie daje, ale nam chętnie:-))chyba będzie dentystą, hehe
Julia
2005-07-05
22:51:16
Email
Ja też kupiłam te szczoteczki i na razie leżą, Bartek nie chce sobie nimi dać umyć ząbków, wygląda to, jakby go drażniło i sprawiało ból. Na razie więc odpuściłam i przemywam mu ząbki i dziąsła gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą. Pewnie teraz ma wrażliwe dziąsełka. A tak na marginesie... w sobotę wyszła druga dolna jedynka :o)
sylwia
2005-07-21
08:25:34
Email
Dziewczyny, żeby przyzwyczajać dziecko do mycia ząbków, to dajcie im te szczoteczki do zabawy, nawet tą z kompletu, która słuzy do szczotkowania ząbków. Ja tak zrobiłam i Kubulon "obył" sie z nia i potem nie bał jak zaczęlismy myc zabki, a teraz wieczorne mycie ząbków traktuje jak zabawe. Pozwalałam mu równiez chlapać się w wodzie ze szczoteczką, jak ja myłam zęby. Próbował mnie naśladowac i spijał wode ze szczoteczki. Wyglądało to zabawnie, ale dzięki temu potem chętnie zaczął myc ząbki, bo kojarzyło mu sie to z zabawą. Pozdrawiam.
Julia
2005-07-21
10:01:27
Email
Sylwia ja też tak robię. Kupiłam Bartkowi jeszcze inną szczoteczkę, taką kolorową, i daję mu ją czasem do zabawy albo do wanny jak się kąpie. Często też patrzy, jak ja albo mąż myjemy zęby i chce nam je sam umyć :o) A swoją szczoteczkę też czesto wkłada do buzi i tak zabawnie nią porusza. Widać, że mu się to podoba. Zgadzam się z Tobą, że to super pomysł, żeby dziecko oswoiło się ze szczoteczką do zębów i traktowało mycie ich jako zabawę.
Syllwia
2005-08-25
21:46:32
Email
cześć dziewczyny! jestem Sylwia i mam 2 letniego synka Olafa. z zainteresowaniem czytam temat o ząbkach u maluchów, zwlaszcza ze Olaf tez nie chce ich myć . kupiliśmy mu szczoteczkę dla dzieci na beterie ale tez nie da sobie dokładnie umyć zębów.Ostatnio zauważyłam brązową plamką na dolnej 4-rce!!! jestem b. zaniepokojona co dalej . czeka nas wizyta u stomatologa!!!
Syllwia
2005-08-25
21:53:36
Email
to jest Olaf

sylwia
2005-08-25
22:22:48
Email
witaj imienniczko1 nie stresuj się tak bardzo. Ta plamka to prawdopodobnie osad od soków i kaszek, stomatolog to wyczyści, jeżeli tylko Olaf pozwoli sobie zajrzeć do buxki. Mamy ten sam problem. My myjemy zęby komisyjnie, to znaczy nasz Kubulon myje woda swoje ząbki podpatrujac nas i musze się przyznac, że zauważylam nawet jak próbuje je szorowac(z marnym na razie efektem, ale to juz coś). A tak wogóle to WITAJ I POKAZ SWOJEGO MALUCHA W DZIALE ZDJĘCIA!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum