szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak dbać o ząbki?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Julia
2005-06-18
Email
Dziewczyny jak dbacie o ząbki Swoich pociech? Chodzi mi zwłaszcza o niemowlęta i ząbki dopiero co wyrżnięte. Bo ja mam zamiar kupić mu specjalną szczoteczkę dla takich małych dzieci. Czy Wy też myjecie ząbki taką szczoteczka, czy macie jakieś inne sposoby? I ile razy je myjecie? Wiem, że na pewno trzeba je umyć po ostatnim posiłku wieczorem, ale czy to wystarczy, czy myjecie je jeszcze w ciągu dnia? Używacie do tego czystej wody, czy może rumianku? Napiszcie, jak to u Was wygląda? Aha, słyszałam też coś o podawaniu dziecku fluoru. Wiem, że to trzeba skonsultować z pediatrą, ale co o tym sądzicie?
sylwia
2005-06-18
12:02:13
Email
Rumianek zostawia osad, ja bym nie używała go do mycia ząbków. My myjemy mięciutka szczoteczką i przegotowana wodą. Warto tez wybrać sie do stomatologa dziecięcego, aby stwierdził czy należy podawać fluor. Julio, są zdania podzielone odnośnie fluoru, ale my podajemy, bo jeszcze wszystkie nie zdązyly sie "wydobyć", a pojawiły sie plamki na ząbkach - osad. Polecam wizyte u stomatologa. Nam stomatolog poleciła myc ząbki juz pasta dla dzieci bez fluoru i podawać 4 kropelki zymafluor'u.
Mała
2005-06-18
13:39:22
Email
Sylwia, a ile Twoje Maleństwo ma?Natalka ma niecałe 10 miesięcy.Myję jej ząbki po posiłkach szczoteczką i wodą.Nie używam ani fluoru ani rumianku.Ale nie pomyślałam o wizycie u dentysty?Szczerze Ci powiem ze nie słyszałam o wizytach u dentysty z tak małymi dziećmi.dziewczyny, oświećcie mnie
sylwia
2005-06-18
14:23:09
Email
w ostatnim numerze "mam dziecko" zalecają wizytę u stomatologa już jak zaczna wychodzić pierwsze zabki. My o tym nie wiedzieliśmy i troche załuje, teraz Kuba ma 16 miesięcy i przebarwienia na ząbkach. Stomatolog stwierdziła, ze to nie jest próchnica, ale osad od soków, ale zawsze nie są to już białe ząbki. Pozdrawiam!!!!
anaisia
2005-06-18
16:33:10
Email
Mój Tymon ma niedorozwój szkliwa i zaczątki tzw próchnicy kaszkowej, która jest najczęsciej następstwem nocnego karmienia albo pociągania z butelki:) Zdania stomatologów co z tym robić są podzielone, słyszeliśmy już że najlepiej nic nie robic albo zeby zalakować. Nie wiem jak to dalej będzie bo Tymcio nie znosi mycia zębów, co dzień sa o to awantury. Nie pomagają kosmiczne szczoteczki ani truskawkowe pasty. Moze Wy znacie jakiś sposób zeby zachęcić malucha do szczotkowania ząbków???
Aśka
2005-06-20
15:20:13
Email
głupie pytanie - czy w aptece wystarczy powiedzieć ze potrzebuję szczoteczkę dla 9 miesięcznego dziecka? czy powinnam na coś zwrócić uwagę przy kupnie. Jakie wy stosujecie szczoteczki - doradźcie!
Julia
2005-06-20
22:22:00
Email
Aśka ja chcę kupić taki zestaw szczoteczek z Canpol Babies. Bardzo fajny, tylko czywiście jak teraz chcę kupić, to nigdzie nie ma. Są tam 3 szczoteczki, jedna gumowa, druga taka malutka z delikatnym włosiem i trzecia chyba dla starszego dziecka.
sylwia
2005-06-20
23:10:46
Email
Julio! te szczoteczki są w supermarketach. Masz na myśli chyba taki komplet, gdzie jest taka szczoteczka w kształcie jakby maczugi, druga z miękkimi, plastikowymi ząbkami i trzecia normalna, ale bardzo miękka szczoteczka. My równiez ten komplet bardzo polecamy, mały gryzł je przy ząbkowaniu i dzięki temu przyzwyczajał sie do póxniejszego mycia ząbków, co musze powiedzieć i aby nie zapeszyc, robi bardzo chętnie. Poprostu nalewałam mu przegotowanej wody do kubeczka i maczał szczoteczkę i pił tak wodę, bo myciem zębów nie można było tego nazwać, ale początki wiadomo zawsze trudne. Pozdrawiamy
Julia
2005-06-21
09:48:04
Email
Sylwia wiem, że są w supermarketach, ale właśnie chyba mam pecha i ostatnio nigdzie nie było. Ale powinny się pojawić, bo zawsze były. A skoro je polecasz, to tym bardziej kupię. Właśnie też sobie myślałam o tej gumowej szczoteczce, że jest fajna, bo dziecko sobie ją gryzie i wtedy może chętniej będzie chciało myć ząbki. A wiecie...polecam też mycie zębów przy dziecku. Naszemu Bartkowi się to strasznie podoba. Śmieje się od ucha do ucha i wyciąga rączki do szczoteczki i sam chce nam umyć zęby :o) Może jak będzie większy to dzięki temu sam też będzie mył zęby chętniej. Pozdrowienia!
Mała
2005-06-21
10:03:47
Email
Ja kupiłam Natalce szczoteczke do zębów z silikonowym "włlosiem".A od kiedy mozna stosowac szczoteczki z takim zwykłym włosiem?tzn takim delikatnym?
Aśka
2005-06-21
11:07:11
Email
jeszcze jedno głupie pytanie - czyścicie tego jednego ząbka czy dziąsełka też?
ela
2005-06-21
13:45:05
Email
DZIEWCZYNY JEST PASTA DLA NIEMOWLĄT ELMEX MOGĄ JĄ POŁYKAĆ NIE SZKODZI
Julia
2005-06-21
13:57:52
Email
Aśka ząbek najważniejszy, ale mi sie wydaje, że dziąsła też dobrze przemyć, w końcu tam też się gromadzą bakterie.
emka
2005-06-21
16:29:07
Email
ja słyszałam, ze można już przemywac same dziasełka przegotowaną wodą. Ale my jestesmy śmierdzące lenie i jeszcze sie do tego nie zabralimy.. A czas już najwyższy bo właśnie wychodzą jej dolne jedynki. A i słyszałam, że to należy przemywac wacikiem kosmetycznym - wata zwykła sie siepie. Od kiedy zacząć szczoteczką? Ania ma 7,5 miesiąca.
Agata
2005-06-21
20:37:11
Email
Dziewczyny...ja wczoraj Saruśce także kupiłam taki zestaw szczoteczek o którym piszecie (u nas kupiłam Intermarche). jest rewelacyjny
Mała ma 2 ząbki i daje sobie "szorować" oba. Wczoraj robiłam jej to pierwszy raz (tą szczoteczką z gumowymi wypustakmi do pojawiających się ząbków). Małej tak się spodobało, że cały czas otwierała mi buźkę...żebym jej czyściła. W ciągu dnia daje jej do pogryzienia tą szczoteczkę do masowania dziąsełek - mała bardzo je polubiła.
Naprawdę polecam ten zestaw 3 szczoteczek. U nas kosztowały 11 zł.
Agata
2005-06-21
20:38:32
Email
Aśka ja też małej czyszczę dziąsełka - tzn przemywm gazikiem zmoczonym w przegotowanej wodzie.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum