szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Espumisan


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Kornela
2005-06-02
Email
Moja koleżanka urodziła 4 m-ce temu i powiedziała mi, że od 2 tyg. życia jej synka podawała mu codziennie po 2 kropelki Espumisan żeby nie miał kolek. Faktycznie nic się nie działo, mały był spokojny. ZAstanawia mnie tylko czy to jest bezpieczne i czy można podawać dziecku takie kropelki. Ja słyszałam tylko o herbatkach z kopru.
Agata
2005-06-02
17:23:06
Email
Tak Kornela można je podawać tak malemu dziecku. Ja osobiście podawałam córci Esputicon...miała kilka kolek po skończeniu 1 miesiąca. Na pewno pomogły...ale nie do końca. Pozdraiwm
Anula
2005-06-03
23:26:49
Email
Starszy synek przez 3 m-ce miał straszne kolki.Nie pomagały Plantex,herbata koperkowa,woda koperkowa,Infacol.Poprawiło sie dopiero po DEBRIDECIE ale i tak nie za każdym razem. Sprowadziliśmy mu nawet z Niemiec (moja pracodawczyni mi poleciła a u nas nie było) maść koperkową.I ta mu pomogła najbardziej.W sumie nie była nawet taka droga-4 lata temu ok. 20 zł.Jak kogoś interesuje, to mogę poszukać ulotki z oryginalną nazwą.Wiem co to znaczy bezsilność gdy takie maleństwo cierpi. Córeczka też miała kolki (dużo łagodniejsze) a teraz zdarzają się już rzadziej.Pediatra poleciła mi kropelki Esputicon-doraźnie, nie cały czas i starać się nie przekraczać 2 kropelek na dobę.Zauważyłam też że uspokajała się gdy nosiłam ją "na lotnika"-główka na przedramieniu,druga ręka pod brzuszkiem, nóżki luźno zwisają.
asia
2005-07-12
22:18:57
Email
Mój synek ma teraz 2,5 miesiaca. Od 3 tyg. ma kolki. Na początku piłam koperek (karmię piersią), nic nie pomagalo, potem podawałam dziecku Plantex i nic. Julinek robił tylko częściej kupkę. Dopiero Esputicon pomógł, chociaż jeszcze nie tak jakbym chciała. Podaje 2 razy dziennie po 2 kropelki i nie wiem czy to nie za dużo na tak małe dziecko. Jak myslicie?

mati81
2005-07-13
12:24:12
Email
Mi również położna poleciła podawanie Espumisanu Moja Zuzia ma skończony miesiąc i dostaje po dwie kropelki rano i wieczorem:)
agnieszka74
2005-07-13
15:16:21
Email
Ja dawalam Kubie 2 krople Esputicon, 10 min przed jedzeniem, raz dziennie..najlepiej na noc wtedy dziecko spokojniej spi..:-)

anika
2005-07-13
22:58:19
Email
Ja od pierwszego miesiaca zycia córci piłam codziennie rano PLANTEX, az do skonczenia przez nia 4 miesiąca. Tylko raz miała napad kolki, jak skonczyl mi sie Plantex i przez trzy dni go nie piłam. Naprawde można sie przyzwyczaic do tego smaku :-) szczególnie gdy ma sie swiadomość ze to pomaga dziecku.
Kornela
2005-07-16
10:06:29
Email
Moja 5 tygodniowa cóeczka jak narazie nie ma kolek ale daje jej rano 2 kropelki espumisanu bo bardzo się męczy przy robieniu kupki - niestety kropelki za bardzo nie pomagaja. Karmie piersią, jem same lekkostrawne rzeczy np. ryż, makarom, kasze a Marcelinka ma problemy z kupką, czy znacie jakis sposób żeby się tak nie męczyła?
emka
2005-07-16
22:31:31
Email
My podawaliśmy naszej niuni najpierw Plantex a później herbatkę ułatwiającą trawienie hippa. Ale nie pamiętam od którego miesiąca. Chyba jakoś tak od 2. Wcześniej też dostawała Espumisan i nie za wiele pomagał, a herbatka bardzo nam pomogła :). Na opakowaniu jest napisane że od 1 miesiąca, więc może spróbuj. Skład to: glukoza, wodne wyciagi z ziół 10% (kwiat rumianku, owoc kopru włoskiego, owoc anyżu). POzdrawiam
mati81
2005-09-01
21:08:45
Email
Dziewczyny do którego miesiąca życia podawałyscie swoim dzieciaczkom espumisan? Moja Zuzia dostaje zapobiegawczo po 2 kropelki rano i wieczorem choc nie ma kolek ale lepiej się po nim odgazowywuje. Niedługo kończy trzeci miesiąc czy powinnam odstawic już kropelki?

Doti
2005-09-02
15:18:57
Email
Moja Greta dostaje Debridat, czy można go łączyć dodatkowo z espumisanem? Nie mam pojęcia co bardziej pomogłoby na odgazowanie bolącego brzuszka.Dajcie znać jeśli wiecie...
Nusia
2005-09-04
21:18:08
Email
Kiedy kolki się kończą? Ja chwilami nie wyrabiam. Jaś całymi dniami płacze, śpi tylko w nocy, esputicon nie pomaga. Mały ma dopiero 6 tygodni. Napiszcie ile jeszcze mamy się męczyć.
Gosia
2005-09-09
10:00:09
Email
Mam pytanko drogie mamy:))) Otoz jak narazie podawalam dziecku infakol ale nie zabardzo sie sprawdzil, wiec wczoraj kupilam espumisan dla niemowlat i tu pojawil sie problem. Wszystkie piszecie ze podajecie po 2 krople dwa razy dziennie a na ulotce w dawkowaniu jest napisane 2 razy po 10 kropli!!! Narazie dalam malemu te dwie kropelki dzis rano , moze kupilam nie ten co trzeba? Bede wdzieczna za odpowiedz:)))
kiki
2005-09-13
11:26:44
Email
:)
GoSiaK
2005-09-26
16:30:37
Email
ja tez podaje ESPUMISAN i naprawde działa najlepiej. pediatra powiedział zeby dawac tyle kropel ile dzidzia eazy, czyli jak mój patryk wazy 5 kg. to daje 5 kropli. oprócz tego na kolki próbowaliśmy: herbatek koperkowej i rumianku, wody koperkowej ale najszybciej działa espumisan
Gocha
2006-03-29
20:16:59
Email
Moj synek ma 2,5 miesiaca, stosowalismy juz rozne srodki, bobotic pomagal najbardziej ale przestal, nastepnie esputicon ale bylo jeszcze gorzej, od dzis stosuje proszek troisty ale tez nie za bardzo no ale to pierwzy dzien. Nie pomaga rozgrzewanie brzuszka, masaże, jedyne co dobrze na niego dziala to bujanie na bujaku. szkoda ze nie ma lekarzy ktorzy na podstawie badan mogliby stwierdzic jaki lek jest najbardziej odpowiedni dla danego dziecka, serce mi sie kraje jak mam testowac na moim dzieciatku kolejny "zloty środek".
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum