szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kupki-temat rzeka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Anula
2005-05-24
Email
Wiem z literatury że niemowlaki mogą się wypróżniać albo po każdym karmieniu albo co kilka dni (taka jest tolerancja).Do tej pory moja 2-miesięczna Nikolka (karmiona piersią) robiła ok.2-4 dziennie.Od 2 tygodni wypróżnia się raz na 3-4 dni.Czy mogę coś zrobić aby jej pomóc? Drażnienie termometrem nie pomaga.
Julia
2005-05-24
19:43:07
Email
Anula jeśli Nikola nie męczy się przy robieniu kupki, tzn nie płacze, nie pręży się, nie widzisz, że boli ją brzuszek, to nic nie rób. A już na pewno nie używaj termometra, bo to ostateczność. Mozesz ją niepotrzebnie nauczyć takiej "pomocy". Malutkie dziecko może robić nawet jedna kupkę na tydzień, nawet czasem 10 dni i to nic nienormalnego. To nie oznacza zaparć. Zaparcia są wtedy, jeśli dziecko się wyraźnie męczy i robi twardą kupkę.
Agata
2005-05-24
22:22:56
Email
Anula...Julia ma rację. Moja Sara też tak miała. najpierw robiła kilka kupek na dzień, a jak skończyła 1,5 miesiaca robiła jedną kupkę na 4-5 a nawet 6 dni. Byłam przerażona....ale to normalne. Z początku też usiłowałam ją drażnić termometrem...ale potem odpuściłam.
Lekarka powiedziała mi, że dzieci mogą tak się wypróżniać i nie ma w tym nic złego.
Teraz Sara ma 5 miesięcy i można powiedzieć, że kończymy walkę z zaparciami 9które pojawiły się miesiąc temu - ale to były wyraźne zaparcia...nie mogła zrobić kupki przez kilka dni - ale widać było, że się męczyła, robiła tylko takie małe bobeczki i do tego zielone. Zmienilismy jej za namową lekarki mleko z Nan Ha na Bebilon i w przeciagu 2 tygodni zaczęłą robić o wiele luźniejsze i co najważniejsze żółte kupki. czasmi zrobi kupkę co dzień...a dzisiaj np. zrobiła po 2 dniach przerwy i z początku znowu była twarda - ale żółta. mam nadzieję, że już wkróce wszystko się ustabilizuje
Także Anula nie martw się i jeśli dziecko się nie męczy, nie ma zaparć...to nie pomagaj termometrem...nie ma co za bardzo przyzwyczajać. Pozdrawiam
emka
2005-05-25
18:29:43
Email
Można podać herbatke koperkową lub wspomagająca trawienie hippa. Moja Ania lubiła ją bardzo. Ale nie częściej niż raz dziennie, no może dwa.. Nie wiem, my dawaliśmy raz dziennie i było ok tzn. codziennie kupka.
Teraz Ania ma prawie 7 miesięcy i zaczęła już jeść inne dania oprócz cycusia i naszym problemem są zaparcia. Napina się, robi cała czerwona i prze prze i w końcu zrobi takie małe twarde bobki. Czasem gdy idą tylko gaziki to kupke robi, ale dopiero w czasie kąpieli. Pewnie wtedy się rozluźnia, ciepła woda etc. i jest jej łątwiej.. Nie wiem sama co jej podawać do jedzenia, żeby nie miala takich problemów. Może macie jakieś rady? Aktualnie je jabłuszko (samo i dodawane prawie do wszsytkiego, bo bez niego to nic jej nie smakuje), zupkę marchewkową z warzywami, brokuły (nie bardzo jej smakują) i dynię (oczywiście wymieszaną z jabłkiem). Wszystko Gerbera. Gdy dawałam jej tylko oweoce było lepej, ale przecież powinna już jeść coś konkretniejszego np. zupki. TYlko innych nie może bo maja jako dodatek mleko, a Ania jest uczulona. Chciałam jej podać herbatkę, ale nie chce brać smoka do buzi od kiedy zaczęła jeść łyżeczką. Muszę podawać jej herbatkę łyżeczką ale w ten sposób więszość ląduje na brodzie. I śmieszna historia z łyżeczką. Kupiłam taka specjalną, odpowiednie tworzywo, wyprofilowana, zmienia kolor pod wpływem zbyt ciepłej temp., jednym słowem odbajerzoan ;)...w ogóle nie chciała jej tknąć! Za to zwykłą łyżeczką od herbaty wsuwa aż jej się uszy trzęsą :))
ups! trochę się rozgadałam.., wiec jeśli macie jakieś rady żywieniowe dla 7-miesięczniaczka na kupki to poproszę :)
kyja
2005-05-25
20:54:53
Email
mój mały od tygodnia ma zatwardzenia, nie wprowadzałam mu nic nowego do diety.Dziś przeczytałam,że zatwardzenie może byc od kaszek i od jabłek ( ale nie od soku jabłkowego), Misio nie je jabłek( ma uczulenie na jabłka), ale od tygodnia je kaszki Nestle ( wcześniej Bobovita) i chyba to jest przyczyną problemów z kupką.Od jutra znów zacznę mu dawać kaszki Bobovity.Czytałam,że mogą pomóc herbatki ziołowe i soczki.Pozdrowienia dla mamuś "twardzieli":-)))Emka, na 2 stronie jest wątek o zaparciach;-))
emka
2005-05-25
21:44:30
Email
oki, już sobie czytam :))
Agata
2005-05-25
22:57:14
Email
Kyja moja Sara też je kaszki ryżowe z Nestle z owocami. I też problem jest z zaparciami...chociaż już nie tak często jak wcześniej. Podobno ryżowe zatwardzają....ale patrzyłam dzis w sklepie i nie ma kaszek kukurydzianych z jabłkiem albo malinami. Sa tylko zwykłe kaszki kukurydziane. A moja Sara uwielbia ryżową z jabłkami. Dosłownie połyka omalże z łyżeczką. I co zrobić? Zmienić jej na zwykłą kukurydzianą bez owoców...skoro tak uwielbia ryżowe z owocami? Spróbuje jeszcze trochę poczekać...zobaczymy co się będzie działo. Pozdrawiam
kyja
2005-05-26
08:25:45
Email
Agata, mój Misio nie chce jeśc zwykłych niesmakowych kaszek.Jadł Nestle z malinami-miał po niej zatwardzenie ( czarne kuleczki), teraz je Bobovitę z brzoskwiniami i z gruszkami.Daję mu kaszki ryżowe, bezmleczne( alergia).Teraz przymierzam się do podania mu z bananami i z owocami leśnymi;-)).Nie robi juz kuleczek raz na parę dni, teraz codziennie robi normalna kupkę;-))
Julia
2005-05-26
09:16:30
Email
Agata a spróbuj kaszkę kukurydzianą i dodaj świeże, potarte jabłko. Przecież tak też można.
Agata
2005-05-26
10:57:22
Email
Dzięki dziewczyny...Julia fajny pomysł mi podsunęłaś...muszę tak spróbować. Pozdrawiam
Edychorka
2005-06-05
18:19:18
Email
A co robić jeśli mój 10 dniowy mężczyzna robi z 12 kupek dziennie??? czy to normalne??? Nadmieniam, że kupki są żółte.

Agata
2005-06-05
22:39:16
Email
Edychorka....jedyne co możesz zrobic, to cierpliwie zmieniać pieluszki.....ilość i kolor kupek jest jak najbardziej w porządku dla takiego szkrabusia.
Mamcia Mateusia :)
2005-06-06
08:10:16
Email
musze Ci powiedziec że moj mały kupek nierobił 9dni i wzywałam lekarza to stwierdził ze tak zareagował na zmiane diety (dołonczyłam do mleczka z piersi) obiadki i różnosci ... po jakims czasie samo przeszło mojeej koleżanki mała nierobiła 15dni jeśli chcesz wiecej informacji pisz na maila napewno odpisze
ela
2005-06-06
09:03:28
Email
edychorko moje maleństwo jedną stroną przyjmowało pokarm a drugą oddawało a mały ssał pierć co 2 godziny zawszw się śmiałam że skoro jestprzychód to dla równowagi jest rozchód
Anula
2005-06-06
12:43:15
Email
To znowu ja. Moja 2-miesięczna Nikolka obecnie robi kupki raz na 2-3 dni (bywało raz na 5-6 dni).Karmię ją wyłącznie piersią. Lekarz dał jej wtedy czopki glicerynowe (załadowałam jej pół i od razu go z powrotem "oddała" razem z upragniną przez mnie kupką).Powiedział też że może to przez moją dietę (np. czekolada) i że powinnam w czasie upałów ją dopajać PLANTEXEM lub częściej przystawiać do piersi.Twierdził, że wtedy organizm kumuluje na zapas wodę i objawia się to brakiem lub zmniejszeniem wypróżnień. Ale ona niestety nie chce ani PLANTEXU ani rumiankowej HIPP (wypije najwyżej "na siłę" z 10 ml).Patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi oczkami i ma taką rozżaloną minkę. A na widok cyca od razu jej się poprawia. Co moge jeszcze spróbować dawać jej do picia? Po czym jej przemiana materii będzie lepsza? Ja piję: niegazowaną, soki i kompoty domowej roboty (śliwkowe,porzeczkowe,czereśniowe,wiśniowe), herbatę na laktację Fito-mix HERBAPOLU na zmianę z: miętową,zieloną,melisą,koperkową (teraz przerwałam bo piszą aby nie używać zbyt długo,zresztą w Fito-mix też jest koper) lub jakąś owocową, sporadycznie czarną i bezkofeinową kawę z expresu. Jem już prawie wszystko (oprócz wiadomo wzdymających kapust, bigosów, grochu i fasoli, mleka, truskawek, czosnku i ostrych przypraw).Ostatnio faktycznie nie mogę powstrzymać się od słodyczy. CZy to z powodu mojej diety? I jeszcze jedno: piszecie że jeżeli nie ma zaparć to wszystko jest ok. Nikola dziś rano stękała ale kupy nie zrobiła. Dopiero w południe (ogromną:-). Była żółta i rzadka jak zwykle. Czy to stękanie a nie zrobienie traktować jako zaparcie? Chyba nie.
Jagoda
2005-06-06
15:59:13
Email
Niemowlę karmione wyłącznie piersią ma absolutne prawo robić kupkę nawet rzadziej! Nikolce nic nie jest, nie musisz jej niczym dopajać, nie ma zaparć! A stękała - bo może się odgazowywała :)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum