szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kosmetyki dla niemowlaczków


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Anula
2005-05-20
Email
Dziewczyny jakich używacie kosmetyków dla Waszych pociech? Mi w szpitalu polecono oliwkę BAMBINO (fajnie bo tania) a do kapieli kosmetyki OILATUM (szkoda że tak cholernie drogie-ponad 20 zł)-używałam płynu do kąpieli i mydełka.Teraz zamierzam kupić mojej 7-tygodniowej Nikolce szampon.Mogłabym wybrać oczywiście też Oilatum ale wolałabym coś tańszego.Co radzicie? I co powoduje wg Was najmniej uczuleń? A może macie też jakieś wypróbowane i dobre a tanie pieluchy (oprócz Pampersów i Haggisów)? Wiem że każde dziecko reaguje inaczej ale dzięki Waszym opiniom miałabym chociaż jakiś statystyczny punkt zaczepienia.A jeszcze jakie są wg Was najlepsze wkładki laktacyjne (oprócz PENATENU)? Pozdrawiam.
Julia
2005-05-23
09:21:34
Email
Anula co do oliwkowania, to ja bym tak robiła moze co kilka dni, nie za każdym razem. Oczywiscie gdyby Bartek miał zdrową skórę. A że nie ma, to codziennie go smaruję mleczkiem do skóry wrażliwej, żeby ją nawilżyć. Ale jeśli dzidziuś ma ładną, zdrową skórę, to chyba nie ma co przesadzać z mleczkami, balsamami itp. Lepiej jest skórę częściej wietrzyć, niech oddycha. Ty chyba też nie smarujesz się codziennie po kąpieli jakimiś mazidłami? Jeśli chodzi o gotowanie butelek, smoczków, prasowanie pieluch i ubranek (to chyba pytanie Małej), to ja gotowałam butelki i smoczki jedynie po ich kupieniu, nawet jak bartek był całkiem mały, to myłam je normalnie wodą z płynem i od czasu do czasu przelewałam wrzątkiem. I nic mu nigdy nie było od tego. Ubranka prasuję do teraz, a pieluchy przestałam prasować jak miał jakieś 2- 3 miesiące. Zresztą i tak używam pampersów.
Anna
2005-05-23
10:43:58
Email
A co z myciem główki? Mój maluch ma 9 miesięcy i dopiero od niedawna zaczęłam używać szamponu ( do tej pory myłam mydełkiem). Zastanawiam się jednak jak często można czy też powinno się myć włoski. Dodam, że u małego czuprynka jak na jego wiek całkiem przyzwoita.
Mała
2005-05-24
09:34:07
Email
Mydło oilatum kosztuje 20 zł??łał...na ile Wam wystarcza?
Julia
2005-05-24
12:24:45
Email
Mała tyle kosztuje, ale naprawdę warto! Ja mam kostkę od miesiąca i myślę, że jeszcze na dwa spokojnie starczy. Kyja pisała nawet, że ma ją już od stycznia. W końcu na takie małe ciałko niewiele trzeba mydełka :o)
Anula
2005-05-27
17:23:20
Email
Dziewczyny poradźcie mi jeszcze krem z filtrem na słońce dla 2-miesięcznego niemowlaka. W sklepie wszystko co widziałam jest od 6 m-ca. Zdecydowałam się (właściewie nie miałam wyboru) na PENATEN z faktorem 40,bez filtrów chemicznych (tylko mineralne), dla niemowląt (ale wiek nie był sprecyzowany).Ale może istnieje coś jeszcze? Bo nie spotkałam.
Julia
2005-05-27
20:39:47
Email
Anula a krem z serii Nivea Baby nie jest czasem dla takich maluszków? Podobno też zawiera filtry mineralne i jest bardzo dobry. Ja nie jestem pewna, więc sprawdź jeszcze.
Agata
2005-05-29
12:02:14
Email
Dziewczyny...my do kąpieli Saruni Używamy Oilatum (tego w niebieskim opakowaniu). Mydełko - bambino. Szampon - z Nivei - rumiankowy.
Poczatkowo używalismy całej serii Nivei....ale małej zrobiła się bardzo sucha skórka na klatce piersiowej i prześzliśmy na Oilatum - rewelacja!!!
Obecnie, chwilowo kąpiemy ja w kalii bo miała jakieś tam bakterie w moczu i lekarz zalecił kąpiel w kalii w celu odkażenia....pomogło...bo wyniki już są O.K. Myślę, że lada dzień wrócimy do Oilatum. Początkowo też ją samrowałam oliwką, ale po Oiltaum stwierzdiłam, że to zbędne i nie oliwię jej.
Co do butelek i smoczków to myje je pod gorącą wodą i potem wkładam do dużego garnka i zalewam wrzątkiem. Czasami tylko umyję pod gorącą wodą.
kyja
2005-05-29
15:38:34
Email
właśnie wróciliśmy z małym z wycieczki po Karkonoszach-nosiliśmy małego w nosidełku na plecach, smarowaliśmy go kremem ochronnym Nivea, faktor 30.Misio bardzo dobrze zniósł i trudy wędrowania i działanie słońca.Jestem bardzo zadowolona z tego kremu i go polecam.Mąż tez smarował się tym kremem, niestety, ja nie i dość mocno się spiekłam( na uszach mam poparzenia 2 stopnia:-(().Krem można używać od pierwszych dni życia.Mała, kostkę Oilatum Misio ma od końca stycznia-jest bardzo wydajna, myję mu nią też głowę.
Ewka25
2005-05-29
19:54:32
Email
Kyja-podziwiam,że odważyliście się z Małym wyruszyć-toż to maraton-gorąco, pod górkę i z ciężarem na plecach-fajnie,że nie marudził i nie poparzył od słońca.
kyja
2005-05-29
22:40:27
Email
Ewa, wiesz, jak się tak nad tym zastanowiliśmy, juz po powrocie,to faktycznie jest to mały wyczyn-wybrać się z małym w góry i tam całymi dniami łazikować.Od dawna o tym myślelismy, a że był długi weekend, to od razu pojechaliśmy.Robiliśmy przystanki-wtedy mały dostawał jeść, był przwijany.Nie marudził, trochę spał w nosidle.Spotkaliśmy parę par z maluchami w podobnym wieku-utwiedzaliśmy się w przekonaniu,że nie ma się czego bać;-)))))mały smiał się do ludzi:-))było wesoło;-))
ela
2005-06-01
15:59:01
Email
dziewczyny polecam kosmetyki niemieckie BUBCHEN są dobre i szybko się rozchodzą więc czasami trzeba trochę ich poszukać w hipermarketach lub aptekach ale tu są droższe oliwka jest wspaniała z wyciągiem z nagietka co łagodzi różne rzeczy na skórce sama jej uzywam i mój 4,5 latek też oraz moja bratowa do niemowlaka . Johnson są przereklamowane i pani dermatolog powiedziała że one są nie bardzo ale poleciła BUBCHen sprawdziłam warto się zamienić
kyja
2005-06-01
17:17:53
Email
co do kosmetyków Johnsona, to nawet nie pomyslałam, o tym,żeby stosowac je przy pielegnacji Misia.Sama używałam oliwkę, którą mały dostał i okazało się,że mam na nią uczulenie, to samo z płynem do kąpieli.
Julia
2005-06-01
20:15:19
Email
Nam na szkole rodzenia położna też mówiła, że kosmetyki johnsona nie są za dobre, bo są mocne i często uczulają. Nie polecała ich dla malutkich dzieci, mimo że producent poleca je już od urodzenia. Ja kupiłam na początku płyn do kąpieli i mleczko, ale ich potem nie używałam. Zapach mi się specjalnie nie podobał.
Justyna77
2005-06-16
21:00:30
Email
Dziewczyny!Co mam zrobić z moją 4,5 m-ną córeczką, która nie lubi być na dworzu tzn. 10-20 min jest spokojna w wózku a potem nie mozna jej uspokoić tak płacze.W domu jest idealna-złote dziecko. Podejrzewam,że jest jej niewygodnie w wózku(ma za mało miejsca, nie może rozłożyć rączek)i nie może po prostu zasnąć dlatego płacze.Co radzicie?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum