szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kosmetyki dla niemowlaczków


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Anula
2005-05-20
Email
Dziewczyny jakich używacie kosmetyków dla Waszych pociech? Mi w szpitalu polecono oliwkę BAMBINO (fajnie bo tania) a do kapieli kosmetyki OILATUM (szkoda że tak cholernie drogie-ponad 20 zł)-używałam płynu do kąpieli i mydełka.Teraz zamierzam kupić mojej 7-tygodniowej Nikolce szampon.Mogłabym wybrać oczywiście też Oilatum ale wolałabym coś tańszego.Co radzicie? I co powoduje wg Was najmniej uczuleń? A może macie też jakieś wypróbowane i dobre a tanie pieluchy (oprócz Pampersów i Haggisów)? Wiem że każde dziecko reaguje inaczej ale dzięki Waszym opiniom miałabym chociaż jakiś statystyczny punkt zaczepienia.A jeszcze jakie są wg Was najlepsze wkładki laktacyjne (oprócz PENATENU)? Pozdrawiam.
andzia_01
2005-05-20
06:51:49
Email
Ja także od momentu urodzenia używałam Oilatum do kąpieli - doradziły mi położne ze szpitala - i uważam, ze jest super. Powiedziały, zeby dziecko kąpać w nim przynajniej do ukończenia 1 miesiąca życia - wtedy skóra dziecka jest najbardziej wrażliwa na wszelkie kosmetyki do pielęgnacji, nawet te od 1-go dnia życia. Tak też robiłam /może troszkę dłużej niż miesiąc/, oliwkę jaką wtedy używałam - Skarb Matki- bo na Johnson`a mały reagował wysypką. Potem przeszłam właśnie na kosmetyki Johnsona /bo jeszcze przed porodem zrobiliśmy zakupy i miałam właśnie te/. Płyn do kąpieli lawendowy, seria "soft" do kąpieli; szampony, zaczęłam też znowu oliwki Johnsona - i wszystko jest do tej pory ok. Skóra pięna, gładziutka, nawilżona. Jednym słowem moge ci polecić te kosmetyki!
andzia_01
2005-05-20
06:53:39
Email
A jeśli chodzi o wkładki laktacyjne to jak już pisałam gdzieś wcześniej polecam wkładki CHICCO, cena podobna do Penatenu., ale dla mnie były o niebo lepsze.
emka
2005-05-20
10:21:29
Email
My używamy kosmetyków bambino: krem, chusteczki, a jeśli chodzi o oliwkę - to używaliśmy ciekłą parafinę i oliwkę Ziaji "Ziajka". Parafinę polecono nam na szkole rodzenia: na pewno nikogo nie uczuli, de facto jest składnikiem większości oliwek, kremów etc. każda firma dodaje tylko inne perfumy i dodatki typu witaminy, rumianek etc. A parafina bardzo tania jest :) Do kąpieli używaliśmy płynu Nivea (tak na prawdę to samo co Bambino, ponieważ produkowane w tej samej firmi, po prostu jest to marka droższa, a Bambibno to tańsza, tak jak Levisy i Mavericky :) Teraz używamy płynu do kapieli Johnsona z oliwką, a jeszcze wcześniej Bella Delfi z oliwką. Szampon na razie bym Ci odradzała dla takiego maluszka, są zbyt wysuszające, w zupełności wystarczy płyn do kąpieli lub mydełko dla dzieci. A szampon tak gdzieś od roczku - polecam Bambino. Oczywiście cały czas nadmanganian potasu jest w praktyce i jeszcze nie zaczęłam ale będę próbować dodawać mąkę ziemniaczaną, ponoc bardzo dobrze wpływa na stan skóry. Co do pieluch używamy Pampersów.Innych nawet nie próbowaliśmy.
Katecat
2005-05-20
10:39:16
Email
My na początku używaliśmy oilatum, potem Johnsons baby ale zwykły, po serii lawendowej Miłosia obsypało :(, po zwykłym oki. Pieluchy od samego początku bella happy - rewelacja -chłonne, przewiewne a ostatnio jeszcze ładne bo zaczęli robić z obrazkami. no i tańsze niż pampersy w promocji- a b często są na nie promocje w marketach ok 32 zł za 74 sztuki. Pampersa też próbowaliśmy, ale to nie to, za to chusteczki do pupy pampers - rewelacja, syniu nigdy nie miał tak pięknej skóry na pupci, a nie używam kremu (tak dobrze nawilżają), niezłe są też cleanic dzidziuś, ale po nich trzeba smarować, nie polecam belli - strasznie perfumowane, ale to rzecz gustu, nivea też się nie sprawdziła, jak dla mnie były za suche, jakby lepkie, no i nie odpowiadał mi też zapach, krem do pupy nivei też uczulił Miłosia.
Katecat
2005-05-20
10:43:46
Email
a wkładki laktacyjne też bella, próbowała canpola, ale były mało przewiewne i obcierały. a proszek do prania lovella albo dzidziuś- tańszy a tak samo dobry a nawet jakby lepszy.
sylwia
2005-05-20
11:58:24
Email
nam w szpitalu równiez polecono oilatum do kąpieli, ale po pewnym czasie zamienilam je na oliwkę i do wanny dodaje troche oliwki nivea, tej która oczywiscie małego smarowałam. Z pieluch to podobnie jak Katecat polecam happy bella. Wkładki laktacyjne równiez bella. Wiecie moje dziecko nie tolerowało pampersów, była w nich jakąć powłoka, że miał pupcie podrażnioną, więc przeszliśmy na krótko na haggisy, a potem na happy.
kyja
2005-05-20
23:13:25
Email
hej! używałam wkładki laktacyjne Bella-w ciąży i pierwszych m-cach karmienia-są ok, i stosunkowo tanie, pieluchy-przez 7 m-cy Pampersy, teraz ( od 2 m-cy) Happy-są ok. Na początku używałam płyn Oilatum do kapieli-Misio miał suchą skórkę i mydełko Bambino, oliwka Bambino, chsteczki do pupy Pampers Sensitive, do pupy-krem Penaten.Jak Misio miła 3-4 m-ce okazało się,że jest alergikiem ( azs) i za namową lekarzy odstawiłam oliwkę, mydełko, chusteczki do pupy i krem.Stosowałam dość długo płyny do kąpieli natłuszczające-Oilatum, Balneum i EX-omega ( wg mnie najlepszy z tych trzech), do natłuszczania skóry po kąpieli ( i nie tylko) robioną maśc z wit. A.To trwało parę m-cy ( mały miał duże zmiany na skórze przy azs).Teraz azs jest zaleczone i nadal używam maści z wit. A( jest dobra i tania), do mycia używam kostki myjącej Oilatum ( mam ją od końca stycznia-jest b. wydajna), pupę czasem pudruję mąką ziemniaczaną lub Sudocremem. Od początku piorę rzeczy Misia w Jelpie.
Mała
2005-05-21
11:44:57
Email
A tak a'propos oliwki.Do jakiego wieku oliwkować dziecko?
sylwia
2005-05-21
12:56:36
Email
No własnie Jagodo jak radzisz? są różne opinie, moja pediatra jak ja pytałam kazała mi sie naoliwić i zobaczyc jak to jest, ze skóra nie oddycha i takie tam..., ale niektórzy uwazaja, że dziecko nalezy oliwić. My dodajemy do kąpieli troche oliwki i potem juz nie oliwimy.
Julia
2005-05-22
20:34:37
Email
Ja myłam Bartka od urodzenia normalnym mydłem dla dzieci, np. Bambino i od czasu do czasu smarowałam oliwką nivei. Ale odkąd ma alergie, myję go w oilatum, ostatnio kupiłam też mydło w kostce z tej serii, bo jest o wiele bardziej wydajne od emulsji. Po kąpieli smaruje go codziennie mleczkiem do wrażliwej skóry niwea, a jak mu się skóra pogorszy i pojawią się suche miejsca, to mam maść robioną w aptece, przepsaną przez lekarza. Odkąd tak robię, ze skórą jest raczej ok, a mleczko nivei jest rewelacyjne- skóra gładka jak aksamit i nawilżona. Chociaż mydełko oilatum też pewnie robi swoje.
kyja
2005-05-22
22:56:03
Email
Julia, widzę,że Ty też używasz mydełko Oilatum;-))jest bardzo wydajne i chyba lepsze niż płyn do kapieli:-)
Anula
2005-05-23
00:20:33
Email
Fajnie dziewczyny że odezwałyście się na mój pościk.Ciekawa jestem tez jak z tym olikowaniem? Do kiedy i czy codziennie? Może lepiej jakieś nawilżające mleczko (ale czy jest jakieś dla dla 2 miesięcznego dziecka?)Chusteczki Pampers Sensitive sa faktycznie rewelacyjne, tak samo SUDOCREM (zero podrażnień mimo że nie smaruję za każdym razem).Proszek Lovela.Spróbowałam "pampersów" z Biedroni-nazywają się DADA. Nie złe tylko gumki się bardzej odciskają niż w oryginalnych (19 zł 40 szt.)Słyszałam też dobrą opinię o pieluchach z LIDL (wbrew pozorom bardziej sie opłaca finansowo mniejsze opakowania).Co do mydełka OILATUM to może nie za ładnie pachnie ale faktycznie jest b.wydajne.Ja osobiście uważam że emulsja do kąpieli(niebieska) OILATUM jest co prawda mniej wydajna ale najlepiej natłuszcza ciałko, włoski też.Kiedy skończyłyście prasować ciuszki? (nie cierpię)I sterylizować butelki i smoczki-uspokajające?
Mała
2005-05-23
08:21:23
Email
Nie sterylizowałam smoczków nigdy.Jedynie wyparzałam.Przestałam praowac ciuszki i wyparzać wrzatkei smoczki i butelki jakoś w okolicach wielkanocy, czyli koncówka marca.Natalka miała wtedy 7 mies.
Mała
2005-05-23
08:24:30
Email
Aha, wiecie co dziewczyny?Zatsanawia mnie jedna rzecz.Natalka od jakiegoś czasu ma taki czerwony ślad na podbrzuszu.Akurat na wysokości zapięcia pampersa.Zakąłdam go wyzej zeby jej nie gniótł w tym miejscu.Swędzi ją to.Smaruję jej to sudocremem.Jednego dnia jest lepiej jednego gorzej.Jak myslicie od czego to może być?Od pampersów?Zcy może od tego że nie prasuje już jej ciuszków?Ale tam ubranie nie dotyka.Kosmetykó nie zmieniałam.Moze inną maścia lepiej?
Julia
2005-05-23
09:15:10
Email
Kyja używam też tego mydełka, zauważyłam, że też o nim pisałaś :o) Na początku cena mnie zwaliła z nóg- 20 zł za kostkę mydła, ale warto było, jak się skończy, to kupię znowu. Pozdrawiam Ciebie i Misia :o)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum