szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zatwardzenia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kasia-gielgier
2005-05-17
Email
moj synak Adaś ma 9miesiecy inie pije z butelki ani sokow,wody ani mleka tylko cycus podoje mu picie lyzeczka ale wypije trzy cztery a reszte wypluwa mysle ze dlatego ma problemy z kupkkmi nie wiem co robic codzienie walczymy z termometrem
Jagoda
2005-05-17
14:58:06
Email
A dostaje coś oprócz piersi? Zupki?
anaisia
2005-05-17
16:27:09
Email
Witaj, Mój synek ma prawie 2 lata, problemy z zatwardzeniami zaczęły się kiedy skończył roczek. Robi kupę co 5-6 dni, muszę mu obiecywać różne nagrody, bajery,itp. Zrobiliśmy chyba wszystkie możliwe badania, nic nie wykazały. Żadne soczki z buraków, woda z miodem na czczo, zmiany diety nic nie dają. Od kilku tygodni dostaje po łyżeczce duphalacu co ma niby ułatwiać wypróżnienia, ale też zero efektu. czy to mozliwe, ze on po prostu tak ma? Mam już dość biegania po lekarzach....
kasia-gielgier
2005-05-17
22:15:21
Email
Tak mój synek dostaje zupki,deserki owocowe oraz na noc kaszki.Lekarka zaleciła abym zrezygnowała z jabłka ponoć działa zatrzymająco,ale jakoś w to nie wierze przeciesz zawiera błonnik.
Agata
2005-05-17
22:51:09
Email
Dziewczyny...moja Sara skończyła dziś 5 miesięcy imamy też ten problem. Tzn. ona zrobi kupkę co dzień...ale tak twardą, zieloną i takie małe "bobki"
Tydzień temu za namową pediatry zmienilismy jej mleko z Nanu Ha na Bebilon. Lekarka powiedziała, że w przeciągu 2-tygodni powinno się uregulować i od dwóch dni kupki zaczynają robić się żółte. Z początku są jeszcze bardzo twarde, ale pod konieć są bardzo miękkie.
A dziś to nawet przy zmianie pampera zrobiła kupkę pod takim ciśnieniem, że ja byłam w kupie...a przy okazji dywan, stół i tapczan hehe Sara dostaje dwie zupki (jarzynową i z cukinii - zamiennie, raz dziennie kaszkę z jabłkami na mleku i zamiennie albo soczek z jabłka (za którym nie przepada)albo utarte jabłko lub mus z jabłka i dynii.
Jeśli chodzi o sok z jabłka to mnie pediatryca powiedziała, że przy zaparciach mam jej podac go nawet dwa razy dziennie...niestety Sara jak wypije raz dziennie ten sok to już jest cud. Mam nadzieje, że te problemy wynikały z tego mleka Nan Ha ...bo podobno wszystkie mleka hypoalergiczne mają właściwości zatwardzające.
Agata
2005-05-17
22:54:10
Email
Aha...no ja też czasmi jak widzę, że ta kupka jej utknie w drodze to pomogę jej termometrem...ale staram się tego nie robić zbyt często, żeby się nie przyzwyczaiła. Mała cwaniara wykorzystuje ostatnio mierzeenie temp. w pupie (bo jest przeziębiona)i zawsze przy tym zrobi kupkę.
Jagoda
2005-05-18
10:22:17
Email
Jabłko - raczej rozluźniająco.
emka
2005-05-18
11:42:18
Email
my też dajemy jabłko na zatwardzenie Agato - a czy Twoje maleństwo nie je przypadkiem za dużo marchewki? np. zupki z nią
e
2005-05-18
11:44:19
Email
i Kasiu - oczywiście, jakoś mi się pomyliło i yślałam, ż to Agata napisał tego posta, więc może tak- dziewczyny, a co z marchewką? ;)
emka
2005-05-18
11:46:17
Email
Ale byki.. To tak jak się pisze z małą na kolanach, już ją ciągnie do komputera ;)
Anna
2005-05-18
13:48:03
Email
Z tego co ja wiem, to samo jabłko ma włściwości zatwardzające, a soczek z jabłka działa rozluźniająco
kyja
2005-05-22
23:12:44
Email
mój mały od tygodnia ma zatwardzenia, nie wprowadzałam mu nic nowego do diety.Dziś przeczytałam,że zatwardzenie może byc od kaszek i od jabłek ( ale nie od soku jabłkowego), Misio nie je jabłek( ma uczulenie na jabłka), ale od tygodnia je kaszki Nestle ( wcześniej Bobovita) i chyba to jest przyczyną problemów z kupką.Od jutra znów zacznę mu dawać kaszki Bobovity.Czytałam,że mogą pomóc herbatki ziołowe i soczki.Pozdrowienia dla mamuś "twardzieli":-)))
Jagoda
2005-06-01
15:41:44
Email
Babcie górą!
Wczoraj musiałam iść do pracy, nie było mnie z 5 godzin. Babcia została z małą i nakarmiła ją... trzydniową porcją jedzonka ... To znaczy całym słoiczkiem zupki jarzynowej i połową słoiczka jabłka... Dziecię apetyt ma, więc jadło.
Zuźka zrobiła dziś kupkę wielkości orzecha laskowego.
O rany. Jutro nie nadążę ze zmianą pieluch :(
iza
2005-06-09
19:36:55
Email
Błagam!Pomóżcie!!!Moja Niunia od dwoch dni baaaaardzo sie męczy bo nie może zrobić kupki.Karmie piersią.Co mogę zrobić bądź zjeść by jej pomoc?Znacie dobry sposób?Ona jest taka biedna:(

Jagoda
2005-06-09
23:54:27
Email
A w jakim jest wieku?
iza
2005-06-10
18:04:01
Email
Ma miesiąc i dwa tygodnie. Coprawda zrobila juz dwie kupki ale na przyszlosc chcialabym cusik wiecej wiedziec.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum