szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - z noworodkiem do neurologa?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Anula
2005-04-27
Email
Mam pytanie dotyczace objawów porażenia mózgowego.Wiem że powinno się obserwować dziecko, wtedy mozna szybko rozpocząć rehabilitację.Ale nie wiem czy objawy które zauważyłam pod koniec 4 tygodnia u mojej Nikoli są powodem do niepokoju.Nie zauważyłam asymetrii (w literę C) czy upodobania do odwracania głowy w jedna strone.Do tyłu też sie nie wykręca.Nie jest apatyczna,ma okresy dużej aktywności i czuwania.Po urodzeniu dostała 10 pkt,miała tylko lekką żółtaczkę (9 bilirubiny).Ja w ciąży miałam przedwczesne skurcze i brałam Fenoterol-wiem że te dzieci są w grupie ryzyka.Jedyne co może mnie zaniepokoić z "czarnej listy niepokojących symptomów" to:sporadycznie drżenie nóżki (ale jednej, rączki nie drżą)i dość częste drżenie bródki (zauważyłam że dzieje się tak np. po kapieli-może jest jej zimno? i chyba też jak się wystraszy,bo poprzedza to odruch moro).Czy takie drgawki moga niepokoić i wskazywać na porażenie mózgowe?Na "czarnej liście" było też:brak wrodzonego odruchu chodzenia (podparta pod paszki nie podnosi nóżek,chociaż w szpitalu też badali te odruchy i nic nie mówili że jest źle) oraz krztuszenie się podczas jedzenia (mała czasami krztusi sie i kaszle, szczególnie kiedy pije zbyt łapczywie lub przysypia, ale teraz zdarza się to rzadziej, jak była mniejsza to częściej).Proszę o radę mamy z podobnymi problemami a w szczególności Jagodę (wiem że jesteś lekarzem).
***
2006-03-30
08:52:56
Email
***
asica_irl
2007-02-07
17:45:14
Email
ja mam pytanko do Jagody moze jako lekarz mi odp.Poniewa mieszkam w Irlandi i jezyk medyczny nie jest mi bardzo znany mam pytanie nastepujacej tresci: Zaszczepilam moja dzidzie w 2 miesiacu na nastepujace choroby Diphiteria, Tetantus, Whooping Cough, Hib, Inactivated Polio, Meningococcal C. Co prawda lekarz opowiedzia mi o tych chorobach, ale ja chcialabym poznac ich nazwy polskie.... wiec jesli to mozliwe bede bardzo wdzieczna. moj email: asicairl@wp.pl
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum