szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - uczulenie na kaszki ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
bettimal
2008-03-13
Email
Witam was ,dziewczyny prosze was o porade, wiem ze ten tamat byl juz poruszany chodzi mi o uczulenia na kaszke.Moj maluszek ma 6 miesiecy i od 2 tygodni dostaje juz normalne jedzonko i wlasnie po podaniu kaszki do okola ust pojawiaja mu sie czerwone plamy ktore po jakis 20 minutach znikaja.Czy ktoras z was spotkala sie juz z takim czyms, czy sa to objawy uczulenia? pozdrawiam
ciekawa
2008-03-13
18:02:59
Email
A jakie to kaszki? Może to nie na kaszki a mleko z kaszek? Ryżowe czy może zbożowe? może to gluten ze zbożowych uczula. Brak mi pomysłu ale radziła bym podawać w takim wypadku zwykły kleik najpierw bez smakowych dodatków
bettimal
2008-03-13
18:55:12
Email
Podawalam mu kaszki zbozowe z mlekiem -przygotowywane na wodzie.Na mleko chyba nie jest uczulony , bo juz pare razy pil (karmie jeszcze piersia) i nic niepokojacego nie zaobserwowalam.
ciekawa
2008-03-13
18:59:20
Email
Dziecko zanim bedzie jadło produkty z glutenem powinno byc poddane 2-miesiecznej ekspozycji na gluten czyli je bezglutenowo ale np dodajesz raz dziennie do kaszki ryżowej łyzeczke kaszki z glutenem np zborzowje błyskawicznej lub gotujesz manną. Moze to gluten ale nie mam pojęcia czy alergia na gluten może sie tak objawiać. Na pewno nie odrazu kaszki zbożowe i radze zmienic firme kaszek-moze to jakis barwnik lub owoc-jeśli to kaszka owocowa!! z kaszek polecam kaszki hippa-przepyszne i mało słodkie.
bettimal
2008-03-13
19:05:22
Email
Dziekuje za podpowiedz z tym stopniowym podawaniem kaszek zbozowych.Tez tak przypuszczalam ze to moze byc winny ten gluten.Dzisiaj podam mu kaszke bezglutenowa i zobacze efekty.Jeszcze raz serdecznie dziekuje .pozdrawiam
ciekawa
2008-03-13
19:13:11
Email
No właśnie-ale ja jednak przyjrzała bym sie jaki owoc zawiera kaszka-lepiej to kontrolować i skoro ma takie rewelacje to bardzo ostrożnie;) pozdrawiam
pinkie
2008-03-13
19:39:52
Email
Ja też bym stawiała na owoc w kaszce lub mleko. Uczulenie na gluten objawia sie niestrawnością i biegunkami.
bettimal
2008-03-13
20:14:33
Email
No wlasnie ze kaszki byly bez zadnych dodatkow .Nasz lekarz nie stawia na alergie,gdyz jak twierdzi takie czerwone plamy wokol ust jakby byly alergiczne to powinny byc na calym ciele i nie znikac po 20 minutach tak same od siebie.ale na wszelki wypadek chce zrobic testy na alergie i badanie krwi (czego sie strasznie boje).
ciekawa
2008-03-13
20:20:06
Email
Słuchaj testy na alergie u tak małego dziecka to bez sensu-robi sie je raczej w ostrych stanach atp. testy tak naprawdę są wiarygodne po 3-4 roku życia-info od mojej alergolog. Narazie weź na wstrzymanie.Poprostu pilnuj tego i jeszcze jedno może kaszka jest innej firmy jak mleko które maluch pił?
pinkie
2008-03-13
20:22:38
Email
popieram - Testy nie sa wiarygodne w tym wieku, po prostu zmień kaszkę ;)
katarzyna_j
2008-03-14
22:29:45
Email
Mój maluch jest uczulony na kaszki mleczno-ryżowe bobovity i nestle. Na te bezmleczne nie, więc mleko uczula. Ale jemu wysypka pojawiła się na brodzie, policzkach i nadgarstkach i długo nie znikały. ale czytałam gdzies, że czasami dzieci są na jakieś jedzenir tak uczulone, że jak przytknie się je do ich skóry, to wyskakują krosty. a okolica wokół ust ma z pewnościa styczność z kaszką w czasie karmienia. Więc uczulenie.
pinkie
2008-03-15
09:47:58
Email
a moze to np kwestia sztućców?
bettimal
2008-03-15
14:52:42
Email
Wczoraj wyprobowalam kaszek bezmlecznych i nic mu nie bylo ,wiec to najprawdopodobnie to mleko w tych kaszkach uczula mojego malego.Czy ktoras z was wie czy dzieci z takiego uczulenia wyrastaja, czy to przechodzi i jak sie wogole postepuje z dzieckiem przy takiej alergii ?co podaje do jedzenia?( termin u lekarza mam dopiero za tydzien). pozdrawiam
ciekawa
2008-03-16
13:12:49
Email
Podaje sie mleko dla alergików. Narazie karm piersią-lekarz pokieruje dalsze żywienie dziecka. A z allergii można wyrosnąć lub nie-nie ma reguły. choc nie przejmowała bym sie zbytnio-moze jego organizm nie jest jeszcze gotowy na nowości i tyle.
polishgirl
2008-03-16
13:21:36
Email
betimal, mój mały tak miał dokładnie jak opisałaś, gdy mu podałam kaszke mleczną to wokół ust mial czerwone plamki, jak poparzony. Po bezmlecznych tak nie mial. Okazało sie niestety że ma uczulenie na mleko, robiłam test z krwi. Niestety do 2 roku zycia dieta bezmleczna. Jak przestałam karmic piersią (ja tez nie jadłam mleka jak karmiłam) to dostał Bebilon pepti. Jakis tydzień temu skończył 2 latka i zauważyłam że chyba mu mineła ta alergia na mleko, pomału wprowadzam mleczne produkty i nic się nie dzieje. Takze powodzenia i bądź cierpliwa.
bettimal
2008-03-16
13:54:52
Email
Ale ja wlasnie jak karmilam piersia to wrecz pochlanialam ogromne ilosci jogurtow i innych przetworow mlecznych i nic mu nie bylo ,teraz odchodze powoli od karmienia piersia i jadam juz stanowczo mniej tych produktow.W przyszlym tygodniu mam termin u lekarza to zrobi badanie krwi i ustali diete dla mojego maluszka.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum