szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wędrująca swędząca wysypka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
katarzyna_j
2008-03-09
Email
Chciałabym się skonsultować z doświadczonymi mamusiami na temat wysypki. Kuba ma prawie 7 miesięcy. Do piątek karmiłam go wyłącznie piersią, nie stosując żadnej diety. Jadłam wszystko i nic złego się małemu nie działo. Potem zaczęłam mu podawać kaszkę bobovita na ściąganym własnym mleku i było ok. Potem kupiłam mleczno-ryżową i od tego czasu Kuba ma na policzkach i nadgarstkach takie skupiska czerwonych krostek, szorstkie, suche. Zmieniłam kaszkę na Nestle, ale zmiany skórne nie ustąpiły. W ogóle odstawiłam wszystko i karmiłam go tylko piersią, ale krostki nie zeszły. Od kilku dni podaję Sinlac i jabłuszko. Jabłuszka Kuba nie lubi, Sinlac bardzo. Ale uczulenie się jakby przeniosło. Znika z nadgarstków i policzków, a jest na skroniach, za uszami i punktowo na rączkach. Wcześniej chyba Kubie nie przeszkadzało. Teraz zaczęło go swędzieć. W nocy kiepsko śpi, budzi się z płaczem. I drapie się po skroniach i trze powieki, na których też dzisiaj zauważyłam zmiany skórne. 2 dni temu byliśmy na szczepieniu i pediatra to widziała. zapytałam, czy to skaza białkowa, a ona powiedziała, że mozliwe. Odstawiłam od wczoraj z diety mojej nabiał. Odstawię też Kubie jabłko, bo to może od tego. Co to może być, według Was?
katarzyna_j
2008-03-09
13:50:55
Email
Właśnie na jakimś forum medycznym znalazłam informacje o uczuleniu na Sinlac. Jakaś mama zaczęła podawać swojemu alergikowi i zaczęły mu puchnąć i swędzieć powieki. Kuba ma to samo od dwóch dni. Odstawiam Sinlac. Ale jestem zszokowana, bo to kaszka dla alergików.
ciekawa
2008-03-09
15:36:51
Email
Kasiu widzisz co z tego ze dla alergików-zawsze zdarzy sie taki co ma akurat uczulenie na chlebek świętojański czy cos innego. Poprostu sinlak robiony jest ze składników rzadko uczulających. Swoją drogą to ci pech bo kaszka pyszna.
pinkie
2008-03-09
19:24:06
Email
Dopóki nie posmarujesz zmian odpowiednimi maściami, to same nie znikną. Polecam też emulsję do kąpieli oilatum. Nie podawaj kaszek mleczno-ryżowych tylko same ryzowe i rób na mleku dla alergików: bebilon pepti, nutramigen lub sojowym - na receptę.
katarzyna_j
2008-03-09
22:40:58
Email
Mam już receptę na bebilon pepti, ale nie zacznę go podawać zanim wszystkie krostki nie znikną. Lekarka powiedziała, że skoro nadal karmię piersią i Kuba je mleko, to kaszki ryżowe mogę na wodzie przyrządzać. Kuba lubi kaszki i chciałabym, żeby nadal je jadl. A sinlac ma cytrynian sodu i to podobno uczula. Nie wiem, czy to oznacza, że Kuba będzie także na cytrusy uczulony. Na razie odstawiłam też nabiał z diety, ale nie wiem, czy w tej sytuacji to potrzebne w ogóle. Co do mycia, to do kąpieli dodajemy balneum hermal. A co do smarowania, to na forach polecają laticort, maść z wit. a, maść cholesterolową, Exomega z serii A-Derma. Oczywiście jeszcze sterydy, ale tych wolałabym nie stosować. Co polecacie? Dzisiaj Kuba pierwszy raz od chyba trzech dni spokojnie zasnął, bez histerii i drapania sie po skroniach.
bea1978
2008-03-09
23:01:16
Email
Kasiu ja na początek polecam maść witaminową, która w składzie ma głównie VitA, jeśli ta nie pomoże to szukaj silniejszych leków, a sterydy zostaw sobie na sam koniec jak już nic nie będzie pomagało.
pinkie
2008-03-10
08:42:07
Email
Popieram Bea. Nam balneum hermal w ogóle nie pomógł, ale może Wam pomoże. Za to po oilatum efekty są super. Dobra jest maść elidel, ale droga, ok 70-80 zł. Zmiany na skórze są spowodowane tym, ze jelita przepuszczają substancje do organizmu. Aby uszczelnić jelita warto podać dicloflor 30 - czyli probiotyk stworzony dla alergików. W bebilonie pepti tez są probiotyki - to jest mieszanka tzw lecznicza. Ja kupuję dicloflor w kapsułkach i codziennie podaję jedna. Jakmi się skończy i nie podaję przez tydzień- dwa, to od razu sie pojawiają czerwone plamy na skórze. Wiec to na pewno pomaga.
kasiarys7
2008-03-10
08:46:54
Email
Diclofor 30 tez polecam.Ja tez podaje systematycznie.Misiek pije od początku bebilon pepti.maść wit jak najbardziej i jeszcze od czasu do czasu jak wysypie na ciałku to podaje fenistil w kropelkach - łagodzi swędzenie.
Wikusia
2008-03-10
08:58:06
Email
Kasiu ja na swedzenie dawalam mojej malej trzy razy na dzien fenistil w kropelkach i pomagalo, mala spokojniej spala. Co do masci witaminowej to polecam bardzo u nas sie sprawdzila jezeli chodzi o liszajki jakie powstaja z pryszczykow. Choc musze przyznac ze ostatnio dostalam od lekarza robiona masc cynkowa i jak jej tylko jakies pryszczyki wychodza smaruje nia w te miejsca i musze powiedziec ze w 80% zapobiega powstawaniu liszajkow bo wczesniej zasuszaja sie pryszczyki.
Wikusia
2008-03-10
08:59:39
Email
Dziewczyny a jaka jest cena i w jakich ilosciach sprzedaja Diclofor 30? Bo ja pierwszy raz o tym slysze i moze bym tez sprobowala.
pinkie
2008-03-10
09:07:08
Email
dicloflor kosztuje ok. 30 zł (30 kapsułek), szukaj w aptekach, jak nie mają, to zamów. Jest też w saszetkach, ale wychodzi o wiele drożej. Ja też podawałam fenistil w jednej dawce, na noc, a zyrtec rano. Dziewczyny , jak podajecie fenistil? Ja podawałam codziennie, a ostatnio nasza pediatryca mi powiedziała, ze to siepodaje tylko doraźnie - 3-5 dni , nie więcej. a mnie sie wydawało, ze alergolog mówił, ze można cały czas... mam jeszcze pytanie odnośnie tridermu - jak to się smaruje? ile razy dziennie? Wiem, ze można tylko 3 dni, ale nie wiem ile razy. Mały ma taki liszaj w nadgarstku, ze czasami musze potraktowac sterydem.
noemi
2008-03-10
09:10:08
Email
KAsiu, moją Lenkę tez wysypało po sinlacu. choc wszystkie mamy mówiły, że to niemożliwe;) robię Lenie kaszki nestle na bebilonie pepti
kasiarys7
2008-03-10
09:13:40
Email
Fenistil podaje dorażnie tak jak piszesz .Prawde mówiąc u nas przebiega to łagodnie i nigdy nie miałam potrzeby stosowania go dłużej.A jest naprawde skuteczny.Diclofor kupuje w sklepie zielarskim - płace 25 zł za 30 kapsułek.
Wikusia
2008-03-10
09:16:00
Email
Pinki mi zwykly lekarz i alergolog powiedzial ze fenistil moge podawac trzy razy dziennie tak dlugo jak mala bedzie swedziec. A steryd smarowalam tylko raz dziennie rano albo wieczorem przez trzy dni a pozniej mascia witaminowa i wszystko jej schodzilo.
pinkie
2008-03-10
09:40:17
Email
Mój mały też nie tolerował sinlac- wymiotował po każdym podaniu.
katarzyna_j
2008-03-10
10:55:57
Email
Dziękuję za wszystkie wpisy. Chciałabym jeszcze zapytać, czy dicloflor podajecie cały czas? To nie obciąża wątroby albo coś? Kuba już dzisiaj w nocy się nie drapał w ogóle. Noemi mówiłaś, że malutka była uczulona ba bobovitę i przeszłaś na nestle. Ja też, ale obydwie firmy uczulały. No i jeszcze Sinlac, który w zasadzie nie miał prawa. :) Jak wszystko wyleczę, to kupię Bebilon pepti i też będę robić te kaszki ryżowe. Bo Kuba uwielbia kaszki i chciałabym, żeby jadł.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum