szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - opoznienie w rozwoju


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
anna27
2007-11-13
Email
Witajcie wszyscy. Mam powazny problem poniewaz moj synek za 2 dni skonczy 11 miesiac a jeszcze nie umie sam podnosic sie z lezenia do siedzenia nie raczkuje i do stawania tez sie nie garnie, poza tym nie robi kosi kosi, pa pa ani nie daje czesc. Nie umie sie tez bawic jak mu mowie masz daj piłeczke turlamy itd co dla dzieci w jego wieku to nie sprawia kłopotu. Chodzimy na rehabilitacje dotyczaca rozwoju ruchowego ale jak narazie zadnych rezultatów. Czy ktos miał takie problemy z dzieckiem prosze o rady. pozdrawiam
kyja
2008-01-19
09:43:33
Email
Anna27, mój synek miał problemy z osiąganiem umiejętności ruchowych:gdy miał 3 m-ce dostaliśmy skier. do neurologa-synek nie chciał podnosić główki . Neurolog zdiagnozował obniżone napięcie mięśniowe-do 12 m-ca życia synek był rehabilitowany metodą Vojty-nie znosił tego.Gdy miał 10 m-cy zaczął siadać sam,ale nie tak jak inne dzieci, tylko z rozkroku, potem dopiero zaczął siadać tak, jak powinien, gdy miał 11 m-cy zaczął raczkować-nieprzerwanie do 17 m-ca życia-wtedy zaczął samodzielnie chodzić.Teraz ma 3,5 roku i nie widzę różnicy między nim a rówieśnikami,ale gdy był niemowlakiem, serce mnie bolało,że mój synek ma problemy( do tego jest alergikiem). Rehabilitacja bardzo pomaga-wszystko będzie ok.Napisz co powiedział neurolog.Pozdrawiam
kyja
2008-01-19
09:48:51
Email
oj, napisałam,że mój mały siadał z rozkroku-pomyłka-on robił coś na kształt połszpagatu, gdy szykował się do siadu z pozycji leżącej.Gdzieś kiedyś wyczytałam, ze górna granica normy,jeśli chodzi o wiek, w którym dziecko powinno samodzielnie zaczął chodzić to 18 m-cy.
Goga66
2008-01-19
11:07:09
Email
W Warszawie dobrze robią USG przezciemiączkowe w LIM Centre w Marriottcie
noemi
2008-01-19
11:24:37
Email
KApryśna, tel do dr Potakiewicz: 602 764 370. przyjmuje na Słonecznej
kaprysna
2008-01-20
12:03:22
Email
Sorki, ze wciaz glowe zawracam ... Na to usg przezciemiaczkowe sa jakies terminy, czy od reki robia? W jakich godzinach jesli macie takie info prosilabym i ile kosztuje?pozdrawiam
anna27
2008-01-20
15:11:25
Email
na wizyte u neurologa mamy dopiero na marzec takze jeszcze kupe czasu a do tego momentu bedziemy chodzic dalej na cwiczenia. Za pierwszym razem jak bylismy u neurologo to stwierdził ze napiecie miesniowe jest ok tylko poprostu oposcił pewnien etap w swoim zyciu czyli podciaganie do siadu, raczkowanie a za tym idzie podciaganie do wstawania i teraz troche czasu mu zajmie zeby sie tego nauczyc.
Goga66
2008-01-21
10:05:30
Email
Na USG przezciemiączkowe na pewno są jakieś terminy,chociaż w 2005 nie były długie ok. 1 -2 tygodni. Kosztuje tyle, co przeciętne USG ale nie wiem jakie ceny są teraz. Zadzwoń do LIM Centre najlepiej Tel.: (0 22) 458 70 00
http://www.cmlim.pl/pl/Przychodnie/Przychodnie_CM_LIM/Warszawa/Przychodnia_CM_LIM_Budynek_Hotel_Marriott
kaprysna
2008-01-21
16:10:49
Email
dziekuje goga, juz sobie posprawdzalam, 90 zl. ok. 2 tygodnie sie czeka. Tak dla zainteresowanych ... Pozdrawiam
ciekawa
2008-01-21
19:09:04
Email
do jakiego wieku mozna robic to usg?????
Goga66
2008-01-21
19:42:49
Email
Do momentu, kiedy ciemiączko jest niezrośnięte. Czym wcześniej, tym lepiej
ciekawa
2008-01-22
09:01:21
Email
Kurcze Nasti ma ciemiaczko 1*1 z ostatniego badania. tak sobie pomyślałam ze warto. Przypomniała mi sie dziewczynka-3 lata, córka klijentów meza.bawiłam sie z nia tak jak teraz z Nasti.Bidulka nie zyje:( miała góza:(
Goga66
2008-01-22
10:40:50
Email
Zuza urodziła się z ciemiączkiem na opuszek palca poniżej cm i można było zrobić. Dla spokoju ducha możesz się przejść na to USG. Konieczne jest jeśli dziecko się wolniej rozwija ruchowo lub podejrzewają np. porażenie mózgowe. My mieliśmy za darmo(karta LIM Center) i lekarz mówił, że on swoim dzieciom robił zawsze trzy, które uważa za dobre by mieć pewność, że dziecko jest ok - brzuszek, bioderka i ciemiączko.
noemi
2008-01-22
13:42:27
Email
LEnka też miała małe ciemiączko. te,ż martwiłam się bardzo, ale jest wszystko ok, najgorsze to mieć internet i za dużo czytać:) ale usg jak najbardziej polecam, uspokaja. Ciekawa, pediatra sprawdza jak rośnie główka dziecka, ale usg zrob dla spokoju
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum