szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pomozcie, bo jestem bezsilna!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kaprysna
2007-11-05
Email
Dziewczyny poradzcie, bo juz mi glowa schnie co to jest i od czego. Moja coreczka 4 miesiace miala zapalanie ukladu moczowego (wtedy niecale 3 miesiace).Stwierdzone po wystapieniu goraczki. Wymiotowala przy tym. Dostala antybiotyk dozylnie, potem doustnie. Kuracja trwala 14 dni. Od 1 antybiotyku ma biegunke (juz ponad miesiac).jej kupki do tej pory o slicznej konsystencji musztardy sa wodnisto-sluzowate. Normalnie zolta woda i sluz. Karmie ja caly czas tylko piersia. Dawalam probiotyki, nic nie pomaga. Lekarz mowi, ze to normalne, przy karmieniu piersia, ale dlaczego wczesniej, przed choroba robila sliczna musztardke nie umie powiedziec. Strasznie sie przy tym meczy, nie wspominajac o tym, ze ryczy ciagle, jest niespokojna, prawie sie nie usmiecha i zle sypia. Od malego zasypiala wieczorem kolo 21-22 i spala do 2-3, a potem karmienie i do 6. Teraz histeria przed kazdym zasnieciem, w nocy zrywa sie z placzem co 2 godziny i nawet nie daje sie na rekach dlugo utulic. Kupki robila kiedys co 3-4 dni, teraz w trakcie karmienia i miedzy, nawet 10 dziennie, puszcza piers, zaczyna wrzeszczec i prezyc sie i za chwile kupa. Potem juz nie chce jesc najczesciej. Slabo przbiera na wadze i nieregularnia (np. w jednym tyg. cos przybedzie, w innym nic). Teraz to ja czasami tylko 3 razy dziennie karmie i do 2 razy w nocy, bo nie chce. Miala pobierany kal do analizy, znalezli jakies toksyny,ale podobno jesli przy tych wielkosciach kal nie zawiera krwi nie podlega leczeniu. Meczymy sie juz ponad miesiac. Ma caly czas antybiotyk prewencyjnie zeby zapalenie nie wrocilo, mnimalna dawke, podobno taki, ktory dzieci latami przyjmuja i swietnie toleruja. Czy to od tego? lekarz twierdzi, ze nie. Przy tym caly czas odbija sie jej i przy odbiciu ulewa, ale tak konkretnie z cisnieniem, (nie jak w definicji, jakby z naczynia wyplywalo) tak, ze musze ja przebierac, bo jest cala mokra. Juz sie zastanawiam, czy cos z moim mlekiem nie tak. Ona nigdy wczesniej tak nie ulewala, nawet jako maluszek, prawie wcale. Poradzcie cos, bo naprawde brakuje mi pomyslow, na dodatek jestem przez lekarza brana za nadgorliwa mamuske, co szuka dziury w calym. MOze jej zmienic na mleko modyfikowane i odciagac moje przez jakis czas? CO myslicie?
Wikusia
2007-11-05
14:53:18
Email
Kaprysna trudno mi jest powiedziec co naprawde dolega twojemu dziecku, ale moja mala jak kiedys zachorowala i dostala natybiotyk, to na trzeci dzien jego przyjmowania dostala biegunke i jeszcze wysypke. Lekarz polecil mi zebym odstawila lek i podawalam jej specjalna kaszke na rozwolnienie z duza zawartoscia marchwi lub sama marchewke i po doslownie kilku dniach jej przeszlo. U mojej nie wystapilo ulewanie, ale moze i taka jest reakcja organizmu jezeli nie toleruje jakiegos leku jak w przypadku twojej malej. Mysle ze powinnas przejsc sie do innego lekarza i zasiegnac innej opinii. Co dwie glowy to nie jedna jak mowia.
pinkie
2007-11-05
14:53:45
Email
Hej! Najpierw Ty odstaw jakikolwiek nabiał. Probiotyki podawaj cały czas, tzn codziennie 1 kapsułkę. Lacidofil lub Docloflor30- te są bez dodatków serwatki i innych. Ja tez dostałam taki antybiotyk, co to jest super bezpieczny (ospamox- lekka wersja amoksycyliny), a po nim miałam biegunkę ponad miesiąc i zakażenie Clostridium Difficile. Możliwa tez jest grzybica układu pokarmowego - badanie czasami trzeba powtarzać kilkakrotnie.
pinkie
2007-11-05
14:55:14
Email
Czy spożywasz nabiał ? Odstaw , jak równiez wołowinę i cielęcinę.
kaprysna
2007-11-05
14:57:27
Email
Probem tylko w tym, ze jestem w szwajcarii, a tu tak lecza, ze "samo ma wszystko przejsc". Jestem zobowiazana do jednego lekarza chodzic, nie mma mozliwosci do innego, bo sa lojalni i nikt inny mnie nie przyjmie. Myslicie, ze ma skaze bialkowa?, tak nagle?
bea1978
2007-11-05
14:57:39
Email
Według mnie są dwie możliwosci, albo uczulenie na coś z twojego mleka, najprawdopodobniej białko, moze jesz teraz wiecej nabiału niż wcześniej i stad takie efekty. Jednak pewniejsze jest to ze mała ma to po antybiotykach.Moj synek dostał rozwolnienia po bactrimie, niby to nie antybiotyk a jednak źle na niego działał. Znajomej synek kilka dni temu miał podobną sytuację. Na pogotowiu jakiś pierwszy leprzy lekarz zapisał mu antybiotyk, po którym mały strasznie wymiotował i dostał rozwolnienia.Zaraz na drugi dzien poszli do swojego lekarza i ten zmienił lek na inny i wszystko sie uspokoiło. Mysle że to ten antybiotyk tak może na nią działac.To że inne dzieci znosza go bardzo dobrze nie znaczy ze twoja córcia też tak go zniesie. Wiele dzieci dobrze reaguje na bactrim, który jest "półantybiotykiem"a jednak mój synek dostał rozwolnienia po nim. Kazde dziecko jest różne i inaczej reaguje na leki. Zaproponowałabym lekarzowi zmiane leku, jeśli nie byłoby poprawy zbadałabym dokładniej kał, nie znam sie na chorobach jelit itd,w tym chyba Pinki jest dobra jak sie nie mylę. Pozdrawiam
pinkie
2007-11-05
14:59:28
Email
Tak, Kapryśna, to moze być skaza lub alergia. U mojego synka zaczelo się w siódmym miesiacu.
kaprysna
2007-11-05
15:01:56
Email
a jak sie stwierdza grzybice przewodu pokarmowego? tez o tym myslalam, bo kiedys na forum o tym przeczytalam. to badanie kalu zrobili jej w szpitalu, bo moj lekarz mial zamknieta praktyke. Moze jeszcze raz z nia isc do szpitala, a moze ten antybiotyk odstawic? 20 ma miec usg z kontrastem, czy nmie ma refluxu, do tej pory powinnam jej podawac ten antybiotyk.
Wikusia
2007-11-05
15:02:22
Email
Kaprysna wspolczuje ci z tymi lekarzami. ja mieszkam w niemczech i jakos nie mialam problemu zeby zmienic lekarza na innego dla mojej corki. Teraz tez sie zastanawima czy tego nie zrobic. A zawsze w najgorszym przadku mozesz pojechac z dzieckiem na pogotowie przeciez maja tam izby przjec dla dzieci moze tam inny lekarz ci pomoze.
pinkie
2007-11-05
15:09:07
Email
Kapryśna, to Twój wybór. Ja bym odstawiła ten lek. Ale nie wiem jak to jest ze szwajcarskimi lekarzami. Jak mój mały brał antybiotyk i ulewał i wymiotował, płakał itp, zadzwoniłam do mojej lekarki i kazała odstawić, bo "nie możemy przez jedna chorobę popadać w drugą" Naprawisz drogi moczowe - zepsujesz żoładek... Rób jak uważasz i jak czujesz
behatka
2007-11-05
15:19:07
Email
Kapryśna, a robiliście ponownie posiew? jesli tak to czy nie ma juz bakterii? Moj synek maw moczu e. coli od urodzenia - nie reaguje na antybiotyki (tyle ze nie mial z tego powodu goraczki) Nasza nefrolog swierdzila ze trucie dziecka antybiotykami zrobi wiecej szkody w organizmie niz ta bakteria - ona tez jak maly mial dwa miesiace nie pozwolila mu dac antybiotyku. A nasza pediatra kiedys nam powiedziala ze niektore antybiotyki powoduja u dzieci biegunke z ktorej wychodzi sie miesiącami:) Jesli Twoja dzidzia juz nie goraczkuje i ogolne badanie moczu jest ok (ogólne, nie powiew) to powinnas odstawic antybiotyk. Trzymaj sie :)
kaprysna
2007-11-05
15:49:41
Email
a jak sie stwierdza grzybice przewodu pokarmowego? tez o tym myslalam, bo kiedys na forum o tym przeczytalam. to badanie kalu zrobili jej w szpitalu, bo moj lekarz mial zamknieta praktyke. Moze jeszcze raz z nia isc do szpitala, a moze ten antybiotyk odstawic? 20 ma miec usg z kontrastem, czy nmie ma refluxu, do tej pory powinnam jej podawac ten antybiotyk.
kaprysna
2007-11-05
15:54:03
Email
ogolne badanie moczu robili jej w zeszly piatek (tez na moja prosbe) i bylo ok.Juz sie zastanawialam, zcy do Polski szybko nie poleciec, bo normalnie masakra, ale tam tez nie mam zadnego konkretnego pediatry, mala uroszila sie juz tutaj. A moze ktoras mi poleci, z rzeszowa jestesmy. Dzieki za tipy. Piszcie jeszcze jak wam cos wpadnie
ulka
2007-11-05
15:54:21
Email
nie wiem czy to ma znaczenie w tym przypadku, ale moja corcia bardzo długo ulewala i to w takich ilosciach, ze musialam ją przebierac po kilka razy dziennie i tak jak piszesz wrecz z niej chlustało , chodziliśmy do lekarzy i stwierdzili że jestem nadgorliwa, prężyła sie przy jedzeniu, ale jadła i przybierała na wadze wiec lekarze stwierdzili, ze nie ma w tym nic niepokojacego, i tak meczyliśmy sie do 7 -mego miesiąca poxniej przeszlo jak reka odjał, zwróc uwage na to co jesz, ja zrezygnowalam z nabiału i słodyczy, bo zauwazyłam, ze jak np zjadłam kawałek drozdzówki to z ulki chlustało jak z wiadra, na takie luzne kupki lekarka przepisała nam lakcid i jeszcze cos jak znajde nazwe to póxniej napisze
pinkie
2007-11-06
07:32:22
Email
Dla dzieci nietolerujących laktozę akurat lakcid nie jest najlepszy, ale to tak na przyszłość. Na grzyby i pleśnie robi się badanie z kału - badanie mykologiczne. Grzybica najczęściej rozwija sie po antybiotykoterapii. Ale lepiej, zeby to nie była grzybica. Może zwykła nietolerancja leku. A gdyby nawet grzybica to i tak u takich małych dzieci leczy się głównie probiotykami. Podawaj jej jakiś preparat z bakteriami kwasu mlekowego, koniecznie.
bela
2007-11-06
09:37:48
Email
tez uwazam ze nie powinnas podawac lakcidu. Moj syn po nim wlasnie zaczal robic zolte wodniste kupki taki o jakich piszesz. Po odstawieniu wszystko wrocilo do normy
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum