szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kapcie do nauki chodzenia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
dodka591983
2007-10-07
Email
Hej dziewczyny, w zwiazku ze moj synek juz samodzielnie stoi i niedlugo postawi pierwsze kroczki, mysle nad zakupem kapci do domu, ktore beda ladnie trzymaly kostke, i zginaly sie w 1/3 podeszwy.Niestety tu gdzie mieszkam jest problem aby kupic tego typu kapciuszki, wiec moze poprosze mame aby poszukala jakies w Polsce. A jakie wy polecacie??
Basia.26
2007-10-25
09:06:28
Email
no włąśnie pinkie. i ja trafiłam do ortopedy, który nigdy nikogo nie zachęcach do Bartka itd... jak widzi, ze dziecko ma wade stopy to proponuje wkładkę za 35 zł;) i nie jest panikarzem zalecającym od pierwszego kroczku wkładać buty ortopedyczne. staw skokowy musi się uczyć trzymac "o własnych siłach". wiem, ze dużo wad jest do skorygowania, ale niektóre choćbyśmy na głowie stawali- niestety nie. ja mam piekny odcisk stopy, 5 palców, poduszeczka i pięta. moja siostra za to ma platfusa jak się patrzy. nic jej ni pomogły wkadki ani drogie buty. chyba najbardziej jej pomogły rytmika i taniec. ma platfusa, ale nie koślawi butów:) także nie zawsze wadę da się wyplenic drogim obuwiem. aha i co do butów z wysoką piętą itd. kiedyś słyszałam "nie przenosmy na zdrowe dzieci tego, co jest dobre dla dzieci chorych"..
dodka591983
2007-10-25
11:06:30
Email
ja mam niewielka szpotawosc, w lydkach tak bardzo nie widac, ale przy chodzeniu tak. Najpierw stawiam zewnetrzne kwawedzie stopy, przez co mam zawsze buty i obcasy pozdzierane. Moj szewc nie nadarza podbijac mi butow. Raz byl pewny ze jak wstawi mi metalowe obcasy to ich nie zedre. Blad. Po miesiacu zawitalam do niego ponownie, Nikt nigdy nie wykryl mi tej wady, chociaz w moich latach szkolnych tak popularna byla korektywa w szkolach. Musze byc czujna na mojego miska i obserwowac, bo juz stawia pierwsze kroki przy meblach.
Dorota
2007-10-31
10:33:34
Email
Gdy Greta miała 16 miesięcy odwiedziłam ortopedę (stawiała prawą stopę do środka i lekko ciągnęła palcami). Lekarz pooglądał i stwierdził lekką koślawość kolan. Zalecił do chodzenia po domu obuwie profilaktyczne, a na dwór buty z wysokim, sztywnym zapiętkiem. I tego sie trzymamy!!!Ja myślę, że żadnemu dziecku nie zaszkodzi obuwie profilaktyczne takich firm jak Daniel, Tombut, Postęp czy Nemo. Nie wszystkie wady da się korygować wkładkami a napewno nie u tak małych dzieci. Basia, mylisz buty profilaktyczne z ortopedycznymi.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum