szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ma 9 miesiecy co powinien robic


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
anna27
2007-09-08
Email
Witam mam synka który właśnie skończył 9 miesiąc siedzi sam sztywno, ale tylko wtedy jak go sama posadzę martwię sie okropnie bo inne dzieci jak juz słyszę to potrafią sie przewrócić z brzuszka na plecy i odwrotnie niektóre raczkują, a nawet juz chodzą a Danielek do niczego sie nie zabiera. zaczał 10 misiac i mysle ze juz powinen cos wykonywac. Bylismy u lekarza pierwszego kontaktu ale powiedział ze mamy czekac bo kazde dziecko w innym tempie sie rozwija no niby tak jest ale jak znacie jakies cwiczenia stymulujace rozwój ruchowy to prosze po pomoc,
venuss
2007-11-09
16:22:05
Email
nasz ortopeda od bioderek i w ogóle wad postawy powiedział ze lekiem na całe zło jest leżenie na brzuszku, oczywiscie Ola tego nie lubiła ale powiedział ze ma leżec na brzuchu min dwie godziny dziennie! oczywiście nie na raz, tylko z przerwami. pomogło rewelacyjnie! Ola ma 8 mcy skonczone, juz siedzi z asekuracją (ale sama nie siada, więc malo jest w tej pozycji) , przewraca się z plecków na brzuszek i odwrotnie jak kulka, tak się przemieszcza. zaczyna raczkowac, podgina kolanka, ale narazie do tyłu się przesuwa ( stąd chyba nazwa raczkowanie)Moja rada: dac duzo przestrzeni na podłodze ale na podłożu zmiękczonym materacem, koldrą itp. bo kiedy maluch chce z brzuszka na plecy fiknąć to zaczyna od głowki i moze uderzyc sie o podłogę. potem do prób rczkowania wystarczy dywan. a! WAŻNE: nie nalezy poganiać, natomiast cwiczenia moga byc tylko łagodne, nie obciążające kości i stawów np lekkie podnoszenie za rączki do poz półsiedzącej. Nasz doktor powiedział jeszcze ze Ola najpierw zacznie raczkowac a dopiero potem siadać i wygląda na to ze ma rację:) nie martwcie się na zapas, wszystko w swoim czasie, ważne tylko zeby w ogóle dziecko raczkowało, to ma wpływ na inne czynnosci, dlatego dajcie mu przestrzeń. pozdrawiam. Ps. to tylko moje rady, ale mam nadzieję, że pomogę:)
noemi
2007-11-10
12:33:58
Email
VEnuss, nie wiem dlaczego nie wpadłam na to skąd nazwa: raczkowanie. zauważyłąm,że LEna przemieszcza się włąśńie do tyłu. sama mowię, że chodzi jak mały raczek, ale że zaczyna raczkować>? do głowy by mi to nie przyszło:) jedynym miejscem, gdzie mogę ją zostawić jest podłoga:) ćwiczenia są rewelacyjne. można bawiąc się pomóc dziecku zobaczyć, co może zrobić z własnym ciałkiem:)pozdrawiam
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum