szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ma 9 miesiecy co powinien robic


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anna27
2007-09-08
Email
Witam mam synka który właśnie skończył 9 miesiąc siedzi sam sztywno, ale tylko wtedy jak go sama posadzę martwię sie okropnie bo inne dzieci jak juz słyszę to potrafią sie przewrócić z brzuszka na plecy i odwrotnie niektóre raczkują, a nawet juz chodzą a Danielek do niczego sie nie zabiera. zaczał 10 misiac i mysle ze juz powinen cos wykonywac. Bylismy u lekarza pierwszego kontaktu ale powiedział ze mamy czekac bo kazde dziecko w innym tempie sie rozwija no niby tak jest ale jak znacie jakies cwiczenia stymulujace rozwój ruchowy to prosze po pomoc,
Guśka78
2007-09-08
20:27:11
Email
Z dzieciakmi to tak jest że każde ma swoje tempo rozwoju. Moja starsza córka jak miała 8-9 mizsiećy dopiero siedziała bez podparcia, o raczkowaniu nie wspomne w tym wieku. Natomiats młodsza ANia ma właśnie skończone 7 m-cy - siedzi sama od 6 miesiąca a teraz świtnie raczkuje i goni starszą po całym domu. Oczywiście jak sie martwisz to idź do innego lekarza.
pinkie
2007-09-08
21:36:43
Email
Synek mojego kolegi miał 10 mies i jeszcze sam nie siedział, a potem szybciutko dogonił Tomka(o 1 dzień młodszego) we wszystkim i dziś obaj biegają i rozrabiają. cierpliwości, mamusiu ;)
bea1978
2007-09-08
21:38:39
Email
Moja lekarka w takim przypadku posłałaby nas do neurologa dziecięcego na konsultację, sama by nie oceniała. Moj synek w tym wieku siadał już sam, wstawał na nózki, chodził przy meblach, przewracał sie z brzuszka na plecki i odwrotnie dużo wcześniej itd. Zgadzam sie z poprzedniczką, że każde dziecko ma swój rytm jeśli jednak bardzo Cię martwi że Twoje dziecko nie rozwija się prawidłowo poproś pediatre o skierowanie do neurologa dzieciecego, niech on zbada dziecko i stwierdzi czy wszystko jest w porządku czy też nie. Myślę że to jest dobre rozwiazanie, bo gdyby miało sie coś okazac nie tak, to im szybciej zaczniecie rehabilitację tym lepiej dla maluszka. Pozdrawiam
anna27
2007-09-08
21:48:38
Email
skierowanie do neurologa mamy ale termin dopiero za 3 miesiace. dzieki za wpisy
ciekawa
2007-09-09
09:01:44
Email
Aniu podzwoń po przychodniach ze skierowaniem możesz iść wszędzie a w twoim mieście napewno jest kilku neurologów na kontrakcie.
Goga66
2007-09-10
21:05:21
Email
Aniu - zdarzają się takie leniuszki-maluszki. Czasem jednak to nie tylko to. Nie wiem, czy Cię stać na to, ale jeśli tak, to może warto zapłacić za prywatną wizytę u neurologa i nie denerwować się dłużej. Czasem też dobry rehabilitant umie spojrzeć fachowo na dziecko i coś doradzić. Kiedy byliśmy z Zuzią u neurolog, bo się wyginała w literkę C - okazało się, że nic jej nie dolega. Dała nam jednak skierowanie do rehabilitantki (prywatnej) żeby pokazała nam ćwiczenia oduczające małą nawykowego krzywienia się w jedną stronę. I ta rehabilitantka nie znając diagnozy lekarki b. szybko też stwierdziła, że Zuzi nic nie jest, że to tylko nawyk. Może masz dostęp do rehabilitanta, który mógłby Ci doradzić ćwiczenia? Ale jeśli problem jest z napięciem mięśniowym, to czym wcześniej zaczniesz ćwiczyć tym szybsze i skuteczniejsze jest leczenie. Ale pewnie nie, skoro pediatra do tej pory tego nie zauważyła.
Goga66
2007-09-10
21:08:25
Email
Acha, dzieci-leniuszki też można rozruszać i dobry rehabilitant pokazuje ćwiczenia, które pomagają to zrobić. I jeszcze jedno - piszesz o lekarzu pierwszego kontaktu. Masz na myśli pediatrę czy faktycznie tylko takiego lekarza? Bo to trochę za mało, żeby taką diagnozę stawiał lekarz pierwszego kontaktu.
ania23
2007-11-09
11:24:49
Email
Aniu mam pytanie czy twój maluszek juz sie rozruszał. Moja Amelka ma teraz też 9 m-cy i też nie zabiera sie do raczkowania, nie lubi leżeć na brzuszku i razdko sie przewraca z brzuszka na plecki i odwrotnie. Byłaś u lekarza???
Joanna26
2007-11-09
15:01:47
Email
Ania, a rozmawialas o tym z lekarzem? Zauwazylam, ze niektorzy maja tendencje uspokajac i mowia, ze kazde dziecko rozwija sie w innym tempie i czasami po prostu trzeba dac maluszkowi czas.A inni lekarze z kolei od razu panikuja,wypisuja skierowania i podkrecaja.Jesli sie martwisz, a Twoj lekarz nalezy do pierwszej kategorii, to albo kaz sie zdecydowanie uspokoic, albo popros o skierowanie do specjalisty.Wizyta w poradni rehabilitacyjnej na pewno nie zaszkodzi, nawet jesli okaze sie niepotrzebna.
noemi
2007-11-09
15:07:44
Email
Asiu, jesteś z Warszawy/? rehabilitant świetna rzecz. sami ćwiczymy Lenke, choć wszystko z nią ok. jest długa, więc zeby się nie krzywiła bawimy się z nią odpowiednio ćwicząc
noemi
2007-11-09
15:08:07
Email
ups, Aniu. przepraszam
Joanna26
2007-11-09
15:31:43
Email
Noemi,wroc do majowek,nie bocz sie:)
Joanna26
2007-11-09
15:32:58
Email
Idiotycznie to brzmi,ładniej by było: nie ma co się boczyć:), ale i tak słowo prześmieszne;) Tak czy inaczej - wróć:)
kasiarys7
2007-11-09
16:05:08
Email
Aniu wszystkie dzieci są inne i inaczej sie rozwijają.Dla świętego spokoju poszłabym jak najszybciej do neurologa.Może okazać sie niepotrzebne ale jakby co to --tfu tfu --lepiej wcześnie niz za póżno.A ćwiczenia zawsze są wskazane tym bardziej u rozwijających się dzieci..A swoją droga jeśli mogę zapytać to w którym dziale się podziewasz.My lutówki mam dzieci 9 m-czne ...
ciekawa
2007-11-09
16:05:44
Email
własnie wracaj:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum