szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - sloiczki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
dodka591983
2007-06-05
Email
Dziewczyny pomozcie mi zrozumiec jedna rzecz, bo nie kumam za bardzo. Jesli na sloiczku pisze PO 4 MIESIACU to czy znaczy to ze z chwila czwartego miesiaca moge podac dziecku, czy po uonczeniu 4 miesiaca? a co z napisem OD 5 MIESIACA? jak rozumiec te dwa oznakowania?
pinkie
2007-06-05
10:53:30
Email
Ja myślę, ze 'po 4 miesiącu' oznacza, ze po ukończeniu 4go miesiąca życia. A "od 5go mies" - od rozpoczęcia 5go mies, czyli dokładnie w ten sam dzień co powyżej :)
agafa
2007-06-05
11:23:23
Email
jest tak jak pisze pinke, "od" czyli z chwila rozpoczęcia, a "po" czyli z chwilą ukończenia..( też dla pewności to skonsultowałam:)) pozdr.
dodka591983
2007-06-05
11:30:18
Email
czyli po 4 miesiacu znaczyloby to samo co od 5 miesiaca? moj synek 1 czerwca mial 4 miesiace, czy znaczy ze moge juz mu powoli podawac po troszku np. jabluszka ze sloiczka?
pinkie
2007-06-05
11:45:09
Email
Tak. Jeżeli 1 czerwca skończył 4 mies to można
mayasun
2007-06-05
15:00:22
Email
A karmisz piersią? Jeśli nie, to jak najbardziej możesz dać. A jeśli nadal karmisz piersia, to póki co dzidzi wystarczy Twój pokarm. Ale to od ciebie zależy czy wprowadzisz teraz, czy po 6 miesiącu.
agafa
2007-06-05
17:10:02
Email
ja zaczęłam urozmaicać stopniowo dietę Gusi 1-go stycznia dokładnie kiedy skończyła 4 miesiące, tak mi radzili lekarze i położne u których bywaliśmy, a trochę ich było:) niestety:(...z perspektywy minionych pięciu miesięcy uważam,że to była dobra decyzja, Gusia wcina wszystko, co jej dajemy, nawet jak się krzywi, cieszy się z posiłku:):):) dodam,że wciąz dokarmiam piersią ( od 2 tyg tylko rano) więc gdybym miała doradzać: śmiało, niech dzieciaczek powolutku przyzwyczaja się do innych smaków i do łyżeczki.myślę ze wlasnie dzięki temu odstawianie piersi przynajmniej u nas jakby naturalne:) ale decyzja oczywiście należy do Ciebie...w końcu mama najlepiej wie co dla swojego dzieciątka najlepsze:) pozdr.
kasiarys7
2007-06-05
22:33:15
Email
Dodka wyprzedziłaś mnie z tym pytaniem hihi...tez się nad tym zastanawiałam mój Hubi skończy 4 m-ce 7 czerwca i tez jestem w kropce.Ale ja od paru dni zagęszczam mu mleko kleikiem ryżowym (na noc) i śpi dziewczyny normalnie przesypia mi całą noc.Przestawiłam go juz na mleko 2 ale mój jest małym alergikiem i jeszcze troszke poczekam z urozmaiceniem diety.Dzisiaj byłam w sklepie i dostałam oczopląsu tyle jest "tego" dla maluszków że sama nie wiem od czego zacząć.Soczki kaszki deserki zupki i herbatki -kupiłam jabłkową z melisą ciekawe czy będzie mu smakować?Dodka ja zmieniłam smoczek w butelce. Jak pije mleczko z kleikiem to jest większa dziurka akurat w smoczkach NUKa nie ma specjalnego do kaszek a szkoda bo my tylko używamy tych imitujących pierś ale w innych firmach są.(Jeszcze dostaje cycula).
pinkie
2007-06-06
08:47:28
Email
Kasiu, jeżeli jest alergikiem, to jeżeli możesz , poczekaj do 6go-7go mies ze słoiczkami. Ja podałam w 4mies i 2 tyg i nie wiem, czy to nie był błąd. Ale wracałam do pracy i nie miałam mu co podać. I kupuj specjalne słoiczki dla alergików, np młoda marchewka, potem młoda marchew z ziemniakami, samo jabłko i obserwuj, bo okazuje się, ze jabłko i marchewka mogą bardzo uczulac. Uważaj na etykiety: nie mogą zawierac białka mleka krowiego, również selera, ostrożnie z pietruszką.
dodka591983
2007-06-06
11:11:17
Email
ja od wczoraj zaczelam po troszku dawac jabluszka ze sloiczka rano i popoludniu, a tak to maluch tylko na piersi.
kasiarys7
2007-06-06
11:18:23
Email
Tak Pinkie poczekam jeszcze troszke.Chociaż nie wydaje mi się że aż tyle Może spróbuje za jakiś miesiąc po łyżeczce i zobacze jakie będą efekty.Mam nadzieje że wszystko będzie ok.I wiesz sama będę chciała mu gotować-narazie taki mam zamiar nie mówie że nigdy mu nie kupie słoiczka ale na początek i wiem żeby kupować warzywa i owoce z ekologicznych plantacji-ale czy takie są?Póki co lato chyba spędze u mamy na działce i już warzywka tam rosną.
kasiarys7
2007-06-06
11:22:45
Email
Dodka i jaki efekt po tych jabłuszkach.Ja dałam Hubertowi herbatkę jabłkową z melisą normalnie wciągnął całą 100.Chyba mu smakowało teraz zobacze czy wszystko będzie dobrze i chyba kupie kaszke ryżową z jabłuszkiem...bo tak na początek to chyba powinno dawać się owoce polskie ..gdzieś tak słyszałam...
dodka591983
2007-06-06
11:35:33
Email
Wszystko ok kupki dzis byly normalne nie bylo problemu wczoraj tak samo. Wlasnie tez czytalam ze najlepiej zaczac dawac najpierw owoce i to polskie (jabko najmniej jest uczulajace) a potem warzywka i zaczac od marchewki, potem marchewka z ziemniaczkiem.
kasiarys7
2007-06-12
23:26:22
Email
Pinkie a dlaczego myślisz że to był błąd ? To podawanie nowych posiłków w 4 m-cu.Wiesz ja dałam juz Hubiemu kaszka ryżową z jabłkiem.Czasem dosypuje do mleka a czasem podaje mu lyzeczką i bardzo mu smakuje a skutków ubocznych nie widze.A dzisiaj juz drugi dzień jak dostaje ziemniaczka z marchewką i masełkiem i wszystko jest ok. Nie ma wzdęć robi kupke nie płacze i nie ma uczulenia.A i jeszcze dałam mu do "mymłania"szyneczke - taka wiejską nie ze sklepu normalnie tak mu smakowała że zrobił zadyme jak mu zabrałam.I myśle że juz powolutku będę mu podawać takie "rarytasy" oczywiście zgodne z jego wiekiem.
kasiarys7
2007-06-12
23:28:29
Email
Dodka a co u ciebie i maluszka jak z posiłkami czy coś nowego mu podajesz?
dodka591983
2007-06-13
08:37:41
Email
jeszcze nie podalam Filipowi nic po za jabluszkiem ale powoli sie przymierzam. Jednak najbardziej smakuje mu cycus
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum